Jaunumi

25.10.2022

Biznesa augstskolas Turība dalība ERASMUS+ projektā “Mikrouzņēmumu digitālā finanšu pratība” – DIFILIM turpinās

ERASMUS+ projekta “Mikrouzņēmumu digitālā finanšu pratība” – DIFILIM darba ietvaros Kipras Tehnoloģiju universitātē Limasolā notika projekta partneru otrā tikšanās. Projekta dalībnieki no Latvijas , Kipras, Itālijas, Portugāles un Nīderlandes apsprieda pilotaptaujās iegūtos rezultātus par mazo uzņēmēju digitālajām un finanšu prasmēm, lai noteiktu digitālās un finanšu pratības vajadzības un turpinātu darbu pie nākamajiem projektu rezultātiem - tiešsaistes izglītības platformas un rokasgrāmatas – ceļveža uzņēmējiem.

Atziņas, kas gūtas no projekta ietvaros veiktā pētījuma, kurā piedalījās piecu valstu uzņēmēji:

  • mazie uzņēmumi nereti saskaras ar naudas līdzekļu trūkumu (24,63 % respondentu pēdējo 12 mēnešu laikā ), lai segtu naudas plūsmu vai apmaksātu paredzamos uzņēmuma izdevumus;
  • kopumā uzņēmēji ir apmierināti ar savām finanšu prasmēm ( tikai 12.68% no respondentiem uzskata savas prasmes par vājām);
  • lielākā daļa respondent izvirza uzņēmuma ilgtermiņa finanšu mērķus un cenšas tos sasniegt;
  • lai gan digitalizācija tiek uzskatīta par svarīgu, uzņēmumi vēl nav izveidojuši skaidru ceļa karti. Turklāt 54% mikrouzņēmēju norādīja, ka viņu organizācijai lielā mērā nav nepieciešamā darbaspēka un prasmju kopuma, lai atbalstītu digitālās transformācijas procesu.

DIFILIM mērķis ir stiprināt digitālo finanšu pratību un digitālās prasmes mazos un vidējos uzņēmumos par jaunajiem finanšu instrumentiem un rīkiem. Tāpēc projekts paredz bezmaksas tiešsaistes apmācību semināru rīkošanu, norise plānota sākot no 2023. gada maija.

Projekta partneri Biznesa augstskola Turība, LTRK, Kipras Tehnoloģiskā Universitāte, SIA Magnetas (Kipra), Forma Camera (Itālija), Leeuwanden Inkubators (Nīderlande)
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.
Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA220-ADU-000028225

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!