Jaunumi

06.02.2023

Biznesa augstskolai Turība šogad apritēs 30 gadi

Biznesa augstskolai Turība šogad, 5. jūlijā, apritēs 30 gadi kopš tās dibināšanas, kļūstot šo gadu laikā par lielāko privāto augstskolu Baltijā un darba devēju trešo atzītāko augstskolu Latvijā.

"Trīsdesmit savas pastāvēšanas gados esam izauguši no Turības mācību centra ar simts klausītājiem līdz lietišķo zinātņu universitātei un esam Latvijas lielāko universitāšu pirmajā pieciniekā. Tas ir veiksmes stāsts, kura pamatā ir visu iesaistīto regulārs, rūpīgs un pārdomāts darbs, nepārtraukti inovatīvu ideju meklējumi un šo ideju realizēšana dzīvē, kas ir materializējies sabiedrībā atpazīstamā un starptautiski atzītā augstākās izglītības iestādē,” uzsver Biznesa augstskolai Turība rektors, Attīstības padomes priekšsēdētājs Aldis Baumanis.

Viņš atzīst, ka politiskās un ekonomiskās pārmaiņas, tehnoloģiju straujā attīstība, globalizācijas procesi ir jāuztver kā pamats nepieciešamībai arī turpmāk strādāt tikpat radošā, uz attīstību vērstā režīmā, un Turība tam ir gatava. “Plānu un mērķu ir daudz, bet pats galvenais – arī turpmāk nodrošināt mūsu universitātes studentiem iespēju iegūt mūsdienīgu, lokālajā un globālajā darba tirgū atzītu izglītību, kas ļautu būt ne tikai darba ņēmējiem, bet arī veidot savus uzņēmumus un dot darbu citiem, kas ne vien nodrošinātu pašu labklājību nākotnē, bet sekmētu Latvijas valsts un visas sabiedrības izaugsmi.”

Savukārt Biznesa augstskolas Turība īpašnieks Aigars Rostovskis pauž: “Turība kā privātās izglītības līderis pastāv un attīstās, jo mēs cenšamies iet kopsolī vai pat dažus soļus priekšā laikam, kā arī esam spējuši būt dinamiskāki savā attīstībā nekā valsts. Turība līdz šim ir bijusi un ir viens no galvenajiem uzņēmības un biznesa karognesējiem Latvijā un tāda plāno būt arī turpmāk. Pats galvenais biznesā, tāpat arī citās jomās, kuras Turībā var studēt un apgūt, ir ieinteresēšana tēmā, izcili pasniedzēji, cilvēki, kas aktīvi piedalās nozarē, un šādā veidā mēs strādājām gan šobrīd, gan arī plānojam darboties nākotnē.”

Raugoties nākotnē, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs augstskolu saredz kā daudznozaru biznesa holdingu, kurš piedāvā augsta līmeņa izglītību un tālāku atbalstu absolventiem gan ar finanšu investīcijām, gan darba iespējām holdinga ietvaros. “Turība šajos 30 gados ir parādījusi sevi, kā uz izaicinājumiem vērstu universitāti, kas nebaidās no sarežģītām situācijām, saredz jaunas iespējas un uzstāda augstus mērķus. Tādu redzu Turību arī turpmākajos gados, izvirzot sev daudz ambiciozākus, starptautiskus izaicinājumus ne tikai augstākajā izglītībā, bet arī citās nozarēs,” uzsver I.Bergs.

Atzīmējot savu 30. jubileju, Biznesa augstskola Turība rīkos dažādas ekspertu diskusijas, konferences un pasākumus, lai izgaismotu sabiedrībā aktuālus jautājumus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un tautsaimniecību kopumā no dažādu nozaru skatu punktiem. Tā, piemēram, notiks ekspertu viedokļu ringi-diskusijas, uzņēmēju brokastis par uzņēmējdarbības vides pilnveides risinājumiem, Biznesa indeksa konference un apjomīgā uzņēmēju pētījuma prezentācija, zinātniskā konference “Pārmaiņas - ilgtspējīgas sabiedrības pamats” , Turības vēstniecības atklāšana Rīgā, robotikas meistarklase un improvizācijas izrāde, Turības kvartāla svētku un Uzņemšanas nakts koncerts ar Latvijā pazīstamiem māksliniekiem, un protams, kopā ar radio SWH viesosimies Jēkabpilī, Valmierā un Kuldīgā.

Šogad Biznesa augstskolu Turība rotās īpašais jubilejas gada logo, kas grafiski atspoguļos jubilejas ciparu - 30, radot viegli inženierētu, zinātnisku, modernu un dinamisku iespaidu. Logotips papildināts ar augstskolas trīs fakultāšu– Uzņēmējdarbības vadības fakultātes, Juridiskās fakultātes un Starptautiskā tūrisma fakultātes – zīmola krāsām. Taču pamatā ir tumši zilā, kas iezīmē biznesa domāšanas fokusu, kas caurvij ikkatru augstskolas studiju programmu.


Savos 30. pastāvēšanas gados šobrīd Turību ir absolvējuši vairāk kā 17 000 jauno speciālistu, un augstskola piedāvā studēt kādā no 29 studiju programmām - sākot no uzņēmējdarbības, jurisprudences, organizāciju drošības, informācijas tehnoloģijām līdz tūrismam, komunikācijai un pasākumu producēšanai.

Biznesa augstskolai Turība -30. Būtiskākie notikumi

 • 1993. gadā dibināta Biznesa augstskola Turība (sākotnēji - Turības mācību centrs). Dibinātāji - Latvijas kopdarbības centrālā savienība Turība; a/s “Birznieka Biznesa centrs”; SIA “Reinman”.
 • 1997. gadā Turība kļūst par pirmo augstskolu Latvijā, kurai starptautisku ekspertu komisija piešķir beztermiņa akreditāciju.
 • 1997. gadā tika izveidota Turības izdevniecība, šobrīd kopā izdotas jau vairāk nekā 270 grāmatas.
 • 1998. gadā Turībai pievieno Starptautisko tūrisma institūtu, izveidojas trīs fakultātes - Juridiskā fakultāte, Uzņēmējdarbības vadības fakultāte un Starptautiskā tūrisma fakultāte.
 • 1999. gadā tiek reģistrēta Turības Studentu pašpārvalde.
 • 1999. gadā notiek pirmā zinātniskā konference. Īstenojot zinātnisko jomu, līdz 2022. gadam ir noorganizētas 23 zinātniskās konferences, izdotas 664 zinātniskās publikācijas un 60 monogrāfijas.
 • 2001. gadā izveidota Turības himna.
 • 2000. gadā Turība pirmā no Latvijas augstskolām sāk izsniegt Eiropas vienotās formas diploma pielikumu.
 • 2001. gadā Turība atver reģionālos studiju centrus Bauskā un Jēkabpilī.
 • 2002. gadā tiek atvērtas reģionālās filiāles Cēsīs, Liepājā un Talsos.
 • 2002. gadā Turība uzņemta Starptautisko biznesa augstskolu attīstības asociācijā.
 • 2003. gadā Turība atklāj savu jauno dzelzceļa pieturvietu ‘’Biznesa augstskola Turība’’.
 • 2003. gadā izveido studiju virzienus “Organizācijas drošība” un “Sabiedriskās attiecības”.
 • 2004. gadā Turības Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadības studiju programmai piešķirta Pasaules tūrisma organizācijas akreditācija - WTO TedQual sertifikāts.
 • 2005. gadā Turībā sāk studēt pirmie ārvalstu studenti - no Lietuvas, Vācijas, Polijas un Spānijas.
 • 2005.gadā Turība kļūst par Pasaules tūrisma organizācijas asociēto\ pilntiesīgo locekli.
 • 2006. gadā augstskolā ierīkota moderna bibliotēka ar 285 darba vietām, no kurām 100 ir datorizētas. Fondā ir vairāk nekā 110 000 grāmatu. Kopējais investīciju apjoms: vairāk nekā 350 000 latu.
 • 2007. gadā Turība saņem pirmo licenci doktora programmas īstenošanai.
 • 2011. gadā Turība ir viens no Augstākās izglītības eksporta apvienības dibinātājiem.
 • 2011. gadā Turībai piešķirtas promocijas tiesības pirmajai doktorantūras studiju programmai - Tiesību zinātnē.
 • 2012. gadā Turība gada laikā iegulda 200 000 latu apkārtnes sakārtošanā un uzlabošanā, kā arī mācību līdzekļu iegādē.
 • 2013. gadā Turība prezentē savu jauno vizuālo identitāti.
 • 2015. gadā Turību absolvē 10 000. absolvents.
 • 2017. gadā Turība ierindojās darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP 5.
 • 2017.gadā eksporta gada ieņēmumi pārsniedz 1 miljonu eiro.
 • 2018.gadā izveidots jauns studiju virziens - Informācijas tehnoloģiju nodaļa.
 • 2018. gadā Turība iestājās Eiropas Vadības attīstības fondā.
 • 2018. gadā Turība atzīta par vienu no labākajām augstskolām biznesa izglītības un uzņēmējdarbības jomā.
 • 2019. gadā Turība ierindojās darba devēju ieteiktāko TOP 3.
 • 2021. gadā Turībai noteikts lietišķo zinātņu universitātes statuss.
 • 2022.gadā Turību absolvē pirmie studenti IT, biznesa loģistikas un finanšu vadības programmās, kā arī 3000. Starptautiskā tūrisma fakultātes absolvents.
 • 2022. gadā Turība savā 29. gadadienā piedāvā 29 studiju programmas; absolvē 17 000. absolvents.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!