Jaunumi

12.07.2022

Biznesa augstskolas Turība jaunieši pārstāvēja Latviju miera seminārā Austrijā

No 4. līdz 8. jūlijam pieci Biznesa augstskolas Turības studenti, pārstāvot Latviju, piedalījās European Youth Forum Neumarkt (EYFON) projektā “ EYFON Peace Seminar EU - Ukraine“ Austrijā. Projekta un semināra temats bija saistīts ar mieru Eiropā un Ukrainā.

Studenti semināra laikā apsprieda tādus tematus kā Eiropas savienības (ES) pašreizējie izaicinājumi un to pārvarēšanas iespējas, ES tuvākā un tālākā nākotne no jauniešu perspektīvas. Tāpat arī tika diskutēts par mieru ES un Ukrainā, veiksmīgu komunikāciju kara laikā, propagandas pazīmēm, viltus ziņām un to atpazīšanu.

Latvijas pārstāvji, studenti no Biznesa augstskolas Turība - Nikola Kovaļevska, Patrīcija Peimane, Ernests Voļskis, Barbara Krastiņa un Krists Melngailis - seminārā tikās ar jauniešiem no dažādām Eiropas savienības un ārpus ES valstīm. Projektā piedalījās arī jaunieši no Itālijas, Polijas, Gruzijas, Austrijas un Ukrainas. Kopumā projektā darbojās 29 jaunieši.

„Šāda veida projekti ir lieliska iespēja satikties, iepazīties un apmainīties ar dzīves redzējumu ar citiem motivētiem jauniešiem no dažādām valstīm. Lai arī jauniešu ikdiena un dzīves līmenis bieži vien atšķiras, lielākoties vienojošs faktors ir vērtības un kopīgs skats uz nākotni. Ir patiesi liels prieks dalīties ar savu redzējumu par jauniešiem svarīgām tēmām piemēram, Eiropā šī brīža sarežģījumiem, ar ko saskaramies ikdienā. Un vēl lielāks prieks ir saprast, ka daudzos tematos esam vienisprātis. Tas liek domāt, ka spēsim kopā attīstīt Eiropu,” stāsta Biznesa augstskolas Turība Pašpārvaldes bijusī prezidente Nikola Kovaļevska.

Ņemot vērā to, ka svarīgākais projekta temats bija miera jautājums, tad pārstāvji no Ukrainas, kuri kopumā projektā bija 14 jaunieši, sniedza savu skatījumu un viedokli par šī brīža situāciju gan Ukrainā, gan Eiropas Savienībā. „Tā bija lieliska pieredze apmainīties ar domām par dažādām tēmām. Man patika iesaistīties dažādos darbos un aktivitātēs ar dažādu tautu pārstāvjiem. Esmu uzzinājis daudz kā jauna par cilvēkiem kopumā un to, kā eiropieši varētu padarīt pasauli labāku. Visiem dalībniekiem bija iespēja prezentēt savu valsti, paralēli uzzinot dažus vēstures faktus, kultūras aspektus un pat kulinārijas īpatnības. Kā ukrainim man bija ļoti svarīgi redzēt attieksmi, kas saistīta ar šodienas situāciju manā valstī. Katrs Ukrainas pārstāvis gaidīja citu valstu viedokli par mums, un mēs esam ļoti priecīgi redzēt jūsu atbalstu un mīlestību, tas mums nozīmē visu,” Stāsta Vitalii Maliarskyi, pārstāvis no Ukrainas.

European Youth Forum Neumarkt (EYFON) sniedz nozīmīgu ieguldījumu kopīgai attīstībai Eiropā. Īpaši jauni eiropieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem tiek aicināti attīstīt savas idejas par Eiropu. Uzmanības centrā ir Eiropas Jaunatnes gads, brīvība mierā un starpkultūru kompetences šajā projektā. Pamata zināšanas par ES vēsturi, izaicinājumiem. EYFON komanda un vieslektori no dažādām organizācijām iesaistās diskusijā ar semināra dalībniekiem un dalās ar savām zināšanām. Programma tiek veidota tā, lai notiktu arī komandas saliedēšana, jautrība un kontaktu veidošana.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!