Jaunumi

12.10.2022

Biznesa augstskola Turība samazinājusi elektroenerģijas patēriņu par 28%

Biznesa augstskola Turība, ieviešot dažādus energotaupības pasākumus, šobrīd samazinājusi par 28% elektroenerģijas patēriņu, salīdzinot ar 2019. gada septembri, kad augstskolā studenti līdzīgi kā šobrīd studēja klātienē, un par 12% - salīdzinot ar 2021. gada septembri, kad mācības notika tikai attālināti.

Biznesa augstskola Turība valdes loceklis Imants Bergs, kura kompetencē ir augstskolas attīstības un tehniskā nodrošinājuma jautājumi, uzsver, ka šie rādītāji apliecina veiksmīgu augstskolas virzību uz ilgtspējīgu attīstību un īstenoto energoefektivitātes pasākumu pozitīvo ieguvumu, kas vienlaicīgi nodrošina arī mūsdienīgu, ilgtspējīgu darba un mācību vidi.

“Viennozīmīgi, ka energokrīzes iespaidā darbs pie dažādu energoefektivitātes risinājumu ieviešanas tika pasteidzināts, un mēs pie šiem rezultātiem neapstāsimies, bet turpināsim tālāk aktīvi darboties šajā virzienā, lai modernizētu augstskolas vidi un tajā ieviestu ilgtspējīgus risinājumus,” norāda I. Bergs.

Biznesa augstskola Turība jau īsteno un turpina ieviest dažādus energotaupības pasākumus, lietderīgi izmantojot esošos resursus un samazinot izmaksas par energoresursiem un apkuri. Turībā tiek modernizēta apkures sistēma, kas ļaus samazināt kurināmā patēriņu, līdz ar to arī samazinot apkures izmaksas. Tāpat augstskolā ir nomainīti apgaismes ķermeņi no parastajām dienas gaismas spuldzēm uz efektīvo LED apgaismojumu, kas attiecīgi ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu. Lai vēl vairāk mazinātu elektrības izmaksas, augstskolā papildu tiek atslēgti lielākie elektroenerģijas patērētāji, kas būtiski neietekmē augstskolas darbību, piemēram, gaisa kondicionieri, sildītāji un lielā strūklaka Turības kvartālā.

Tiek sekots līdzi apgaismojumam koplietošanas telpās, proti, tiek veikts apgaismes zonējums un uzstādīti sensori, kas pēc noteikta perioda izslēdz gaismas, ja šajās telpās neviens neatrodas. Tāpat šeit būtiska loma ir cilvēku informētībai un izpratnes radīšanai, tāpēc pastāvīgi tiek atgādināts un informēti darbinieki par darba tehnikas un citu iekārtu efektīvu un racionālu lietojumu.

Turpinot Biznesa augstskolas Turība virzību uz ilgtspējību, notiek darbs pie saules paneļu projekta īstenošanas - uzstādot saules paneļus uz augstskolas ēku jumtiem, iegūto enerģiju varētu izmantot augstskolas vajadzībām.

Attiecībā uz studiju procesu šobrīd nav plānotas kādas izmaiņas – studijas notiek klātienē.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!