Jaunumi

17.03.2022

Biznesa augstskola Turība ilgtspējīgas uzņēmējdarbības jomā sadarbosies ar lietišķo zinātņu universitātēm no Somijas un Vācijas

Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Lapzemes lietišķo zinātņu universitāti Somijā un Āhenes lietišķo zinātņu universitāti Vācijā uzsākusi “Erasmus+” Stratēģiskās partnerības projektu ilgtspējīgas uzņēmējdarbības jomā, lai sniegtu savu ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā.

Biznesa augstskola Turība Projektu daļas vadītāja Kristīne Tihanova stāsta, ka visu trīs universitāšu studentiem, absolventiem un pasniedzējiem ir daudz ko mācīties vienam no otra: “Kopā pētīsim, kā uzņēmējdarbību padarīt ilgtspējīgāku, zaļāku, sociāli atbildīgāku. Mums ir svarīgi iemācīt jaunajai uzņēmēju paaudzei ne tikai domāt par nākotni, bet rīkoties jau tagad, jo mums ir tikai viena zemeslode.”

Ģenerālajā asamblejā dalībvalstis jau 2015. gadā apstiprināja 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, taču, kad tiek jautāts uzņēmējiem, ko viņi reāli dara, lai tos sasniegtu, sastopamies ar neziņu. Tāpēc projekta rezultātā tiks izstrādāti dažādi materiāli un atbalsta rīki uzņēmējiem un mācībspēkiem ilgtspējīgas uzņēmējdarbības jomā, kā arī tiks izveidoti tādi materiāli kā digitālā rokasgrāmata, informatīvi video un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības platforma.

Šī ir lieliska iespēja pasmelties zināšanas un pieredzi pie kaimiņiem, tajā pašā laikā piedāvājot iepazīties ar mūsu pieredzi - spēju ātri pārstrukturizēties, pielāgoties un saskatīt iespējas tur, kur citi redz problēmas.

“Somi ir galvastiesu priekšā daudzām valstīm. Viņi pat dziļā ziemā domā, vai braukt uz universitāti ar sniega motociklu vai velosipēdu, jo otrais variants tomēr ir videi draudzīgāks. Savukārt vācieši izceļas ar tehnoloģisko attīstību, organizētību un precizitāti, taču tāpat kā mēs saskaras ar birokrātijas slogu,” tā Tihanova.

Viņa ir pārliecināta, ja augstskolas tiešām vēlas mācīties viena no otras, tas ir ļoti liels ieguvums gan studentiem, gan pasniedzējiem un uzņēmējiem kopumā: “Šādi var iegūt pilnīgi citu perspektīvu, kas ļaus skatīties uz savu darbu un apkārtējo vidi ar pavisam citām acīm.”

Viens no Biznesa augstskola Turība Attīstības stratēģijā ietvertajiem mērķiem ir virzīties un īstenot zaļās domāšanas principus, ieviest ilgstpējīgus risinājumus, kā arī jau šobrīd studiju programmās ir iekļautas tēmas saistībā ar ilgstspējas jautājumiem.

Sadarbības līgums par ERASMUS+ projekta “Ilgtspējīga uzņēmējdarbība klimata pārmaiņu mazināšanai” īstenošanu tika noslēgts 2022. gada martā, un tas tiks realizēts līdz 2024.gada janvārim. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!