Jaunumi

14.11.2022

Biznesa augstskola Turība arī ziemas periodā nodrošinās studijas klātienē

Pateicoties savlaicīgi plānotajiem un veiktajiem energoefektivitātes pasākumiem, Biznesa augstskola Turība arī turpmāk, ziemas periodā, studentiem nodrošinās mācības klātienē, tādējādi saglabājot klātienes studiju kvalitāti un priekšrocības.

Vienlaikus augstskola nodrošina klātienes studentiem iespēju nodarbībai pieslēgties attālināti, izmantojot WEBEX platformu, taču students attālināti var pieslēgties tikai kā klausītājs, nevis kā aktīvs dalībnieks. Attālinātā pieslēgšanās lekcijai netiek uzskatīta par lekcijas apmeklējumu.

Biznesa augstskola Turība valdes loceklis Imants Bergs, kura kompetencē ir augstskolas attīstības un tehniskā nodrošinājuma jautājumi, uzsver, ka, neskatoties uz augstajām energoresursu izmaksām, Turība arī turpmāk nodrošinās klātienes studentiem izglītības pakalpojumu pilnā apjomā un kvalitātē. Turība savlaicīgi ir veikusi dažādus energoefektivitātes pasākumus, lai samazinātu savu energoenerģijas patēriņu un līdz arī to izmaksas. Augstskola nevar pārlikt savu izmaksu slogu uz studentu pleciem, bet ir jāmeklē risinājumi modernizācijā un darbības efektivitātē.”

Ieviešot dažādus energotaupības pasākumus, augstskola šobrīd samazinājusi gandrīz par 30% elektroenerģijas patēriņu, salīdzinot ar 2019. gada septembri, kad studenti līdzīgi kā šobrīd studēja klātienē, un par 12% - salīdzinot ar 2021. gada septembri, kad mācības notika tikai attālināti. Šie rādītāji apliecina veiksmīgu augstskolas virzību uz ilgtspējīgu attīstību un īstenoto energoefektivitātes pasākumu pozitīvo ieguvumu, kas vienlaicīgi nodrošina arī mūsdienīgu, ilgtspējīgu darba un mācību vidi.

“Viennozīmīgi, ka energokrīzes iespaidā darbs pie dažādu energoefektivitātes risinājumu ieviešanas tika pasteidzināts, un mēs pie šiem rezultātiem neapstāsimies, bet turpināsim tālāk aktīvi darboties šajā virzienā, lai modernizētu augstskolas vidi un tajā ieviestu ilgtspējīgus risinājumus,” norāda I. Bergs.

Biznesa augstskola Turība jau īsteno un turpina ieviest dažādus energotaupības pasākumus, lietderīgi izmantojot esošos resursus un samazinot izmaksas par energoresursiem un apkuri. Turībā tiek modernizēta apkures sistēma, kas ļaus samazināt kurināmā patēriņu, līdz ar to arī samazinot apkures izmaksas. Tāpat augstskolā ir nomainīti apgaismes ķermeņi no parastajām dienas gaismas spuldzēm uz efektīvo LED apgaismojumu, kas attiecīgi ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu. Lai vēl vairāk mazinātu elektrības izmaksas, augstskolā papildu tiek atslēgti lielākie elektroenerģijas patērētāji, kas būtiski neietekmē augstskolas darbību, piemēram, gaisa kondicionieri, sildītāji un lielā strūklaka Turības kvartālā.

Tiek sekots līdzi apgaismojumam koplietošanas telpās, proti, tiek veikts apgaismes zonējums un uzstādīti sensori, kas pēc noteikta perioda izslēdz gaismas, ja šajās telpās neviens neatrodas. Tāpat šeit būtiska loma ir cilvēku informētībai un izpratnes radīšanai, tāpēc pastāvīgi tiek atgādināts un informēti darbinieki par darba tehnikas un citu iekārtu efektīvu un racionālu lietojumu.

Turpinot Biznesa augstskolas Turība virzību uz ilgtspējību, notiek darbs pie saules paneļu projekta īstenošanas - uzstādot saules paneļus uz augstskolas ēku jumtiem, iegūto enerģiju varētu izmantot augstskolas vajadzībām.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!