Jaunumi

25.12.2023

Augstākā izglītība atver durvis uz dažādām profesionālajām iespējām

“Augstākā izglītība ir ieguvums sabiedrībai kopumā – cilvēki ar augstāko izglītību var piedāvāt augstākas kvalitātes pakalpojumus pārējiem sabiedrības locekļiem,” atzīst TV3 Group reklāmas plānotāja un Biznesa augstskolas Turība absolvente Līga Dambe.

Līga nāk no maza ciematiņa Dobeles novadā, ko sauc par Upeniekiem, kurā pavadīja arī savu bērnību un skolas gadus. Tālāk uzsākot savas studiju gaitas, Līga pārcēlās uz Rīgu, kur sāka studēt žurnālistiku un vēlāk sabiedriskās attiecības Biznesa augstskolā Turība. Pabeidzot bakalaura studijas, Līga iestājās maģistra studiju programmā “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība” un sāka strādāt mediju uzņēmumā TV3 Group kā reklāmas plānotāja. Līga ir dzīves baudītāja, viņai patīk ceļot un rast prieku mazajās lietās. “Skaistas lietas, skaistas vietas un skaistu dzīvi vajag arī ikdienā, ne tikai konkrētos svētkos. Ēdam no skaistākajiem šķīvjiem, velkam vislabākās drēbes un jūtamies labi arī šodien,” norāda Līga.

Kā nokļuvāt līdz Turībai un kāds bija Jūsu studiju process?

Savas studijas Turībā uzsāku 2018. gadā, kad vēlējos savu dzīvi saistīt ar žurnālistiku un piesaistīja Turības piedāvātais studiju saturs. Tomēr, studiju reorganizācijas rezultātā, žurnālistikas programmu slēdza un 3. kursa sākumā sāku studēt sabiedriskās attiecības. Nevienu brīdi neesmu nožēlojusi, ka studēju Turībā, jo vienmēr esmu priecājusies par pasniedzēju pieeju studiju kursiem, daloties ar savu pieredzi un ļaujot izmēģināt arī pašiem studentiem profesijā nepieciešamās lietas. Pēc bakalaura studijām jutu, ka vēlos vēl iegūt zināšanas un aizbraukt Erasmus+ apmaiņas programmā, tāpēc iestājos arī maģistra studiju programmā “Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība”. Studiju process bija ļoti interesants, semestri pavadīju Milānā. Šī pieredze noteikti paliks atmiņā uz visu mūžu. Noteikti iesaku studentiem šo iespēju izmantot.

Vai ir kādi hobiji, ar kuriem aizpildāt brīvo laiku?

Esmu pasaules pilsone, tāpēc kā hobiju uzskatu ceļošanu un labāko lidojumu piedāvājumu meklēšanu. Ir tik daudz brīnišķīgas vietas ko apskatīt, izbaudīt! Tautu deju dejošana – dejoju jauniešu deju kolektīvā “Katlakalns” kolektīvā. Ļoti labs veids kā izbaudīt deju un atpūsties ikdienā no pārējā. Tāpat viens no maniem hobijiem ir mākslīgo ziedu vainagu gatavošana – līgo svētkiem, kāzām, vecmeitu ballītēm, fotosesijām. Ar to nodarbojos jau kopš 13 gadu vecuma. Ir izveidojies pat savs klientu loks, tomēr tas vēl ir hobija līmenī.

Vai atminieties kādu spilgtu personību no sava studiju laika?

Visi pasniedzēji ir spilgtas personības un ievērības cienīgi. Tieši tas man patika Turībā – katram pasniedzējam ir savs stāsts, savs šarms, sava pieredze, kurā dalīties ar studentiem.

Kā Jūs risināt konfliktus un grūtības savā uzņēmumā?

Darbs ir intensīvs, taču nevaru teikt, ka būtu bijuši konflikti. Taču par grūtībām - galvenais saglabāt vēsu prātu un censties soli pa solim tikt pie rezultāta. Viss ir atrisināms.

Kā Jūs sevi iepriecināt?

Esmu cilvēks, kurš sevi bieži apbalvo. Balvas var būt dažādas – atpūta, diena neko nedarot, kāda jauna lieta skapī vai kāds ēdiens, kas ļoti garšo. Sevi ir jālutina, mēs katrs esam īpaši un darām lielas lietas, par ko sevi noteikti ir jāapbalvo!

Kas ir Jūsu dzīves moto?

Katra diena ir kā svētki – tas ir tas, ko es parasti saku, kad man pajautā, kāpēc es esmu tik ļoti sapucējusies. Skaistas lietas, skaistas vietas un skaistu dzīvi vajag arī ikdienā, ne tikai konkrētos svētkos. Ēdam no skaistākajiem šķīvjiem, velkam vislabākās drēbes un jūtamies labi arī šodien. Dzīve tomēr viena.

Kā Jūs līdzsvarojat savu darba un personīgo dzīvi?

Laika menedžments ir atslēga visam. Pašam ir jāsaprot, cik esi spējīgs paveikt 24 stundās. Manuprāt, es spēju labi sastrukturēt savu dienu, tādējādi spējot līdzsvarot darbu ar privāto dzīvi. Cenšos izgulēties, jo miegs ir ļoti svarīgs, lai mēs spētu funkcionēt. Noteikti par kādu smagāku posmu sevi mēdzu apbalvot – kurš tad cits, ja ne mēs paši, vai ne?

Kā Jūs izmantojat tehnoloģijas un inovācijas Jūsu uzņēmumā?

Mans darbs saistās ar programmām un datoru, kas ir jāizmanto pilnībā visu darba laiku. Attīstās programmas un tehnoloģijas, jāiet ar tām kopsolī, tās atvieglo mūsu ikdienu, taču jāmācās līdzi tām arī mums pašiem.

Kādēļ jaunietim ir vajadzīga augstākā izglītība?

Augstākā izglītība palīdz cilvēkam skatīties plašāk. Kad mācies augstskolā, esi vairāk informācijas apritē, tādējādi iemācoties un iegūstot to, kas konkrētajā brīdī ir aktuāls. Attīstās zināšanas, jaunietim ar augstāko izglītību attīstās kritiskā domāšana, problēmu risināšanas spējas. Uzskatu, ka augstākā izglītība atver durvis uz dažādām profesionālajām iespējām. Jo, iespējams, meklējot darbu, priekšroka tiks dota tam, kuram ir augstākā izglītība. Protams, arī kontakti.
Cilvēki, kurus iepazīsti augstskolas laikā, ļoti iespējams tev var palīdzēt dzīvē nākotnē. Īpaši, meklējot darbu vai veidojot biznesu. Kā arī, jāņem vērā faktors, ka augstākā izglītība ir ieguvums sabiedrībai kopumā – cilvēki ar augstāko izglītību var piedāvāt augstākas kvalitātes pakalpojumus pārējiem sabiedrības locekļiem.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!