Jaunumi

11.11.2020

Ārvalstu students: Lāčplēša dienā redzēju, cik vienoti spēj būt latvieši

Tuvojas valsts svētku nedēļa, kas šogad būs nedaudz citādāka kā ierasts, iztiekot bez svētku parādes un uguņošanas. Neraugoties uz to, šajā laikā vairāk aizdomājamies par Latviju un tās vēsturi, kļūstot patriotiskāki. Prieku un lepnumu par mūsu valsti izjūt arī šeit dzīvojošie ārzemnieki. Biznesa augstskolas Turība students no Uzbekistānas Oibeks Ainutdinovs (Oybek Aynutdinov) stāsta, ka tieši, noliekot svecītes 11. novembrī, apzinājies, cik vienoti spēj būt latvieši. Svētku nedēļā viņš Latvijai vēl attīstību, tostarp ekonomikā, bet latviešiem aicina atcerēties, cik būtiska ir katras tautas vēsture.

18. novembra sajūtas

Proklamēšanas diena ir ļoti nozīmīgs datums ikvienai valstij, īpaši Latvijai. Man 18. novembris asociējas ar skaisti izrotātu Rīgu, uguņošanu un dažādiem pasākumiem galvaspilsētas centrā. Ir patīkami atrasties Rīgā šo svētku laikā - redzot pilsētu tik skaisti noformētu, arī es izjūtu piederību šai vietai. Neraugoties uz to, ka šogad netiks organizēta svētku parāde un uguņošana, svētku sajūta nekur nepazudīs.

Jāpārzina savas valsts vēsture

Gribētu izmantot svētku reizi, lai atgādinātu, ka patriotisms nav tikai stāsts par karogiem, svētku gājienu un iedegtām svecītēm, bet arī par savas valsts vēstures pārzināšanu. Latvijai ir ļoti sena un nebūt ne viegla vēsture. Ir atrodamas arī zināmas līdzības ar manu dzimteni. Pilnībā piekrītu teicienam – lai tautai būtu nākotne, jāpārzina arī sava pagātne, tāpēc aicinu visus, īpaši jauniešus, iedziļināties un uzzināt, kāpēc tiek svinēti vieni vai otri svētki, kas tiek godināts šajās dienās un kāda ir Latvijas vēsture. Tas tikai vairos patriotiskās sajūtas, jo latviešiem ir, ar ko lepoties!

Svecīšu nolikšana Krastmalā

Pagājušajā gadā pirmo reizi redzēju, kā Lāčplēša dienā 11. novembra krastmala izgaismojas svecīšu gaismā. Paldies draugiem no augstskolas, kuri paņēma mani līdzi un parādīja šo lielisko tradīciju. Sajūtas bija ļoti pacilājošas, redzot, cik būtiska latviešiem ir šī diena, un, ka šādi piemiņas brīži var izvērsties tik skaisti un vērienīgi. Tobrīd skaidri redzēju, cik vienoti spēj būt latvieši, un arī es jutos ļoti lepns par šo valsti un iespēju izrādīt cieņu tiem, kas cīnījušies par Latvijas brīvību.

Svētku un piemiņas dienas Uzbekistānā

Uzbekistānas Neatkarības dienu svin 1. septembrī, kad līdzīgi kā Latvijā norisinās svētku gājiens un koncerti, kuros piedalās valsts populārākie mākslinieki. Visur norisinās dažādi amatnieku tirdziņi, kā arī tiek piedāvātas arī izklaides atrakciju parkos. Uzbekistānā vēl tiek atzīmēts arī 8. decembris – Konstitūcijas diena.

Ar cieņu pret dzimteni un citām valstīm

Par patriotu sevi var dēvēt tikai tad, ja patiesi lepojies ar savu valsti, ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, un pārzini tās vēsturi. Ir jāciena sava valsts, tās iedzīvotāji un kultūras mantojums. Nav pieļaujama zaimošana, pret valsti ir jāizturas ar cieņu. Patriotam ir jāpalīdz savai valstij un jābūt daļai no valsts attīstības. Īstenie patrioti ir tie, kas cīnījās, lai šī valsts būtu brīva. Še cilvēki zināja, par ko cīnās, un viņu drosme bija īstens patriotisma pierādījums. Domāju, ka mūsdienās daudz ko varam mācīties no šiem drosmīgajiem cilvēkiem.

Kļūt par patriotu

Lai varētu saukt sevi par patriotu, jāziedo daļa sevis un jāiegulda darbs, lai valsts varētu attīstīties. Atzīšos, ka nevarētu sevi saukt par Uzbekistānas patriotu, jo pietiekami labi nepārzinu savas dzimtenes vēsturi, tomēr es mīlu savu valsti un tās pilsonību nemainītu ne pret ko, to zinu pilnīgi droši.

Novēlējums Latvijai svētkos

Tuvojoties svētkiem, Latvijas iedzīvotājiem novēlu būt ambicioziem un pacietīgiem. Grūtības būs vienmēr, tas ir jāsaprot, taču nevajag pie pirmajām grūtībām meklēt iespēju citās valstīs. Arī Latvijā ir daudz iespēju, tās tikai jāprot saskatīt, jo nekas nenāk viegli un uzreiz. Latvijai novēlu turpināt attīstīties, kļūt veiksmīgai gan politikā, gan ekonomikā. Šobrīd Latvija pasaules kontekstā parāda sevi ļoti augstā līmenī, tā arī jāturpina – vēl labāk un augstāk!

Autors: Biznesa augstskolas Turība students Oibeks Ainutdinovs (Oybek Aynutdinov)

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!