Jaunumi

28.03.2022

Aizvadīts jau piektais biznesa kanvu izaicinājums

Divu dienu garumā no 23. – 24. martam, norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Biznesa Kanvu & Loģistikas pamatprocesu izaicinājums”, kurā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas. Konkurss norisinājās jau piekto reizi, bet šogad pirmo reizi konkurss bija ar loģistikas ievirzi. Kopumā konkursā piedalījās 30 dalībnieki no 10 profesionālās izglītības iestādēm.

Pirmā konkursa diena jauniešiem bija ļoti piesātināta - konkursa dalībnieki prezentēja savus izveidotos mājasdarbus , video par tēmu "Ietaupi, lai nopelnītu vai mana jaunā un gudrā mājsaimniecība!" Mājasdarbus izvērtējot, augstāko žūrijas vērtējumu ieguva Rīgas tirdzniecības profesionālā vidusskola.

Pēc tam jaunieši klausījās divas meistarklases – uzņēmuma SIA ARKA lux dibinātāja Kārļa Šenkera pieredzes stāstu par izaicinājumiem sava uzņēmuma izveidošanā un Zane Driņķe, SIA ''Biznesa augstskola Turība'' asoc. profesore, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, vadīja meistarklasi par tēmu ''Biznesa domāšana''.

Pēc iedvesmojošajām lekcijām, jaunieši devās virtuālā ekskursijā uzņēmumā ''AE Partner''. Uzņēmuma pārstāves jauniešiem pastāstīja par uzņēmumu un tā darbības virzienu, un pēc tam virtuāli izveda jauniešus ekskursijā pa uzņēmuma telpām, parādot reālo darba vidi. Jaunieši bija ļoti ieinteresēti par uzņēmumu un uzdeva daudz sev interesējošus jautājumus, tajā skaitā par iespējām doties praksē šajā uzņēmumā. Paldies uzņēmuma pārstāvēm par lieliski novadīto ekskursiju!

Dienas otrajā pusē, jaunieši izlozes kārtībā tika sadalīti jauktās komandās un jauniešiem, tehnikuma skolotājas Madaras Blūmas vadībā, bija apmācības kurās tie tika iepazīstināti ar biznesa kanvas modeli un tā darbības principiem, kā arī jaunu interaktīvu koplietošanas platformu ''Genially'', kurā jaunieši arī varēja sagatavot savus radošos darbus.

Konkursa otrajā dienā, pirms jaunieši sāka darbu pie biznesa kanvu aizpildīšanas, EuroSkills un SkillsLatvia konkursu eksperts, LSEZ ''Terrabalt'' SIA, Terminālu operatoru nodaļas vadītājs Ēriks Jākobsons jauniešiem pastāstīja par loģista ikdienu.

Šogad jauniešiem uz Biznesa kanvas modeļa bāzes bija jāizstrādā un kanvas modelī jāpiedāvā ilgtspējīgi risinājumi, kā Alberts, kuram pieder 14 ha mežs, var lietderīgi izmantot meža resursus, gūstot peļņu.

Konkursantu veikumu vērtēja kompetenta un stingra žūrijas komisija - ''Coworking Liepāja'' valdes priekšsēdētājs Intars Zēns, Kurzemes Biznesa inkubatora projektu vadītāja Zane Feldmane, AS ''Citadele banka'' korporatīvo klientu konsultante Egita Tuze, EuroSkills un SkillsLatvia konkursu eksperts, LSEZ Terrabalt SIA, terminālu operatoru nodaļas vadītājs Ēriks Jākobsons un AAS Balta reģiona klientu darījumu vadītāja Kristiāna Hermane.

Godalgoto vietu sadalījums:

Pirmā vieta – komanda ''Gold diggeri''

Alisa Jevsigņejeva – profesionālā vidusskola ''Victoria''

Aleksis Paeglis – Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola

Lāsma Zane Kļaviņa – PIKC ''Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums''

Otrā vieta – komanda ''3 siventiņi''

Jana Litvinova – PIKC ''Rīgas Valsts tehnikums''

Evelīna Šēna – PIKC ''Rīgas Tehniskā koledža''

Annika Meijere – PIKC ''Liepājas Valsts tehnikums''

Trešā vieta – komanda ''Vējš pa vadiem''

Viktorija Pīrāga – PIKC ''Ogres tehnikums''

Timurs Kočerovs – profesionālā vidusskola ''Victoria''

Nikola Hvostova – PIKC ''Liepājas Valsts tehnikums''

SIA "Biznesa augstskola Turība" jau piekto gadu ir konkursa galvenie atbalstītāji, kas šogad īpaši lutina godalgoto vietu ieguvējus, balvās ir gan praktiskas dāvanas gan iespēja noklausīties augstskolā rīkotos kursus. Liels paldies arī pārējiem konkursa sponsoriem par atbalstu un vērtīgajām balvām jauniešiem: Liepājas SEZ, SIA Kurzemes Biznesa inkubators, Impact HUB Liepāja, AS ''Citadele banka'', AAS Balta, LSEZ ''Terrabalt'' SIA, SIA “Liepājas teātris”.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!