Jaunumi

12.03.2024

Aizvadīts Biznesa augstskolas Turība veidotais Prakses tirgus

7. martā Biznesa augstskolā Turība norisinājās Prakses tirgus, kurā vienkopus pulcējās vairāk kā 200 vietējie un ārvalstu studenti, kā arī 14 uzņēmumi, lai veidotu abpusēji izdevīgas sadarbības, iepazītos ar potenciālajiem darba devējiem un darbiniekiem.

Šis pasākums bija lieliska iespēja, lai jaunieši iegūtu prakses vietu un priekšstatu par uzņēmumiem no dažādām nozarēm. Turpretī uzņēmēji varēja atklāt talantīgus potenciālos darbiniekus un praktikantus, dalīties pieredzē, kā arī veidot ciešākas saites ar jauno paaudzi. Atklājot pasākumu, Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Drinķe akcentēja, ka Prakses tirgus ir lielisks veids, lai saņemtu iedvesmu savam nākotnes ceļam, tīklojoties un veidojot savu karjeras tīklu.

Lai sniegtu studentiem, absolventiem un skolēniem atbalstu karjeras izaugsmē, darba un prakses meklējumos, Biznesa augstskolā Turībā ir pieejams Karjeras centrs. Šī centra vadītāja un viena no Prakses tirgus veidotājām Anželika Marija Zuba pēc pasākuma uzsvēra, ka šādi pasākumi ir nepieciešami arvien vairāk. “Ir redzams, ka studenti tīklojas ar uzņēmumiem, uzdod jautājumus par profesiju specifiku, par to, kā iesākt savu profesionālo ceļu. Problēma ir tajā, ka uzņēmumi nevar atrast sev praktikantus, bet studenti – uzņēmumus, kuros pilnveidot sevi. Prakses tirgus ir piemērs, kā savienot uzņēmumus, kuri meklē praktikantus ar apzinīgiem jauniešiem, kuri meklē prakses vietas,” saka Anželika.

Savukārt “Prakse.lv” pārstāvis Kristaps Bērziņš pasākuma laikā atzina, ka prakse var palīdzēt studentam izveidot sevi kā profesionāli: “Prakse ir iespēja kļūdīties un tajā pašā laikā mācīties no šīm kļūdām. Iesaku studentiem uzdrīkstēties - iet, runāt un nebaidīties. Komunikācija ir viena no svarīgākajām prasmēm, un, ja šī prasme tiek attīstīta, tad viss ir iespējams.”

Pasākumā piedalījās finanšu pakalpojumu uzņēmums “Telus”, Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”, “SEB” grupas biznesa pakalpojuma centrs, Rīgas pašvaldības policija, Valsts policijas koledža, reklāmas un mārketinga pakalpojumu sniedzējs “ASAP Promo”, pilna servisa digitālā aģentūra “IDT Media”, starptautisku jūras transporta un loģistikas pakalpojumu atbalsta centrs “MSC”, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Evolution Latvia”, prezentreklāmas un pasākumu aģentūra “Attach”, “Civitta” Erasmus jaunajiem uzņēmējiem, nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks”, visaptverošs resursu portāls SIA “Visas iespējas”, kā arī prakses meklēšanas portāls “Prakse.lv”. Paldies visiem uzņēmumiem par atsaucību.

Pasākumu “Prakses tirgus” organizēja Turības Karjeras centrs sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!