Jaunumi

07.02.2024

Aizvadīta projekta INTUX darbnīca digitālo rīku testēšanā

Šodien, 7. februārī, Biznesa augstskolā Turība norisinājās Erasmus+ finansētā projekta INTUX darbnīca par cilvēku ar īpašām vajadzībām iespēju nodrošināšanu lietotāju testēšanas procesos Latvijā. Darbnīcu vadīja Turības Informācijas tehnoloģijas virziena vadītājs un INTUX projekta akadēmiskais vadītājs Jānis Pekša.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, kas ir arī šī projekta sadarbības partneris, dalībai darbnīcā aicināja pievienoties cilvēkus ar īpašām vajadzībām, lai veicinātu viņu iesaisti lietotāju pieredzes testēšanā. Darbnīcas ievadā Jānis Pekša vēstīja par projekta būtību, lietotāju pieredzes testēšanas principiem, taču pēc tam sekoja testēšanas uzdevums, kurā tika iesaistīti darbnīcas dalībnieki.

Cilvēku ar īpašām vajadzībām biežāka iesaiste dažādu digitālo rīku, piemēram, mājaslapu un mobilo aplikāciju, izstrādē un testēšanā var palīdzēt padarīt šos produktus iekļaujošākus un pieejamus lielākai lietotāju grupai. Palielinot piekļuvi un dalību lietotāju testēšanā un uzlabojot testēšanas vides pieejamību, organizatori var iegūt daudzveidīgākus un reprezentatīvākus datus. Tas savukārt var radīt pieejamākus un iekļaujošākus produktus un pakalpojumus visiem lietotājiem.

Projektā iesaistītās augstskolas kopā ar nevalstiskajām organizācijām šoruden izstrādās rokasgrāmatu pedagogiem un apmācību moduļus par lietotāja pieredzes dizaina veidošanu, kas palīdzēs topošajiem IT studentiem apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai varētu nākotnē veidot gan mājaslapas, gan lietotnes, kas būs piemērotas un ērtas lietošanā cilvēki ar īpašām vajadzībām. Piemērotu un pielāgotu aplikāciju, lietotņu un mājaslapu izveide ir veids kā palīdzēt cilvēki ar īpašām vajadzībām iekļauties darba tirgū un veikt konkrētas darbības patstāvīgi – izprast tekstu, tā nozīmi un atvieglināt informācijas uztveri.

Šī aktivitāte tiek īstenota ERASMUS+ sadarbības partnerības projekta INTUX ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Biznesa augstskola Turība un tās sadarbības partneri - Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Mariboro Universitāte Slovēnijā un Slovēnijas Invaliditātes organizāciju nacionālā padome, Madrides politehniskā Universitāte un Seviļas autisma asociācija Spānijā, Starptautiskās pieejamības profesionāļu asociācijas līdzdibinātāji Funka Nu AB Zviedrijā.

Erasmus+ programme Cooperation Partnership project

“INtroducing training on user Testing with people with disabilities into UX design and related higher education programmes” Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs: 022-1-LV01-KA220-HED-000087964

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!