Jaunumi

23.01.2024

Aizrautīgu ceļotāju stāsti un iedvesmojošas tikšanās izstādē "Balttour 2024"!

3.februārī izstādē “Balttour 2024” Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte aicina izstādes apmeklētājus uz Turības meistarklasi "Ceļojums smalkā stila pasaulē".

Kristīne Virsnīte, Zane Eniņa, Juris Smaļinskis, Gundega Skudriņa, Aigars Lauzis, Ilona Balode… - tie ir daži no stāstniekiem, kuri 3. un 4.februārī aicina tikties Baltijas lielākajā tūrisma izstādē "Balttour 2024" Ķīpsalā.

Aizrautīgi piedzīvojumu meklētāji, sabiedrībā zināmas personas un tūrisma profesionāļi dalīsies ar interesantiem stāstiem un pieredzēto. Klausies "Ceļotāju stāstus" un smelies iedvesmu! Ceļošana uz auto jumta "Mēs ceļojam uz jumta! Šāda ceļošana ir nesusi daudz prieka, ārkārtīgi daudz skaistu atmiņu un brīvības sajūtu, bez kuras es būtu pagalam nelaimīgs cilvēks!" - tā savā "Instagram" kontā raksta Kristīne Virsnīte. Vai esi kādreiz nakšņojis teltī uz mašīnas jumta?

3.februārī plkst.11.00 uz "Balttour 2024" Galvenās skatuves kāps sociālo mediju satura veidotāja, "Baltic Overlanders" līdzīpašniece Kristīne Virsnīte un pastāstīs par savu pieredzi, ceļojot ar auto un nakšņojot uz jumta. Turklāt bieži vien Virsnīši ceļo kopā ar bērniem! Ķīpsalā Kristīne pastāstīs, kā ir doties ceļojumā, kad ir paņemta visa iedzīve, kas noteikti ir jāpaņem līdzi un ko nozīmē droša ceļošana. Piedzīvojumu meklētāja neslēps savu prieku un atklās iespējas, ko sniedz šāda ceļošana.

No piedzīvojuma līdz izgudrojumam. Četrus gadus dizainers Aigars Lauzis pavadīja ceļā - no Londonas līdz Tokijai, ar velosipēdu nobraucot vairāk nekā 30 000 km. Šis piedzīvojums viņu iedvesmoja radīt ko tādu, kas piedāvātu atšķirīgu un ilgtspējīgu ceļojumu pieredzi. 2020.gadā Aigars savu sapni īstenoja - radīja veloamfībiju "BeTriton", kas šobrīd ir izpelnījusies lielu interesi visā pasaulē.

3. un 4.februārī plkst.12.00 "BeTriton" līdzdibinātājs un izgudrotājs Aigars Lauzis uzstāsies uz "Balttour" Galvenās skatuves un izstāstīs par veloamfībijas "BeTriton" evolūciju. Savukārt šo unikālo pārvietošanās līdzekli, kas sniedz vienreizēju piedzīvojumu gan pa zemi, gan uz ūdens, Ķīpsalā varēs apskatīt visās trīs izstādes dienās.

Ceļošana kā labbūtības sastāvdaļa. Atraktīvās Gundegas Skudriņas radošās apvienības "Skudras metropole" realizētie projekti ne tikai pārsteidz un iedvesmo, bet nu jau regulāri gūst atzinību starptautiskā līmenī. Koncepts "Dabas galerija" paredz dabas klātbūtnes sajušanu caur dažādiem aspektiem: daba - dvēseles dziednieks, daba - sajūtu iniciators, daba - māksla un dizains. Savukārt projekts "Nepieradinātās naktsmītnes" vasarā piedāvā izbaudīt citādu, neierastu atpūtu nebijušās vietās, piemēram, uz peldošas salas gleznainajā Mordangas ezerā. Par šiem projektiem un ceļošanu kā labbūtības sastāvdaļu uz "Balttour" Galvenās skatuves 3.februārī plkst.13.00 pastāstīs pasākumu organizatore Gundega Skudriņa.

Garo pārgājienu takas Baltijas valstu piekrasti Juris Smaļinskis jau izstaigāja laikā, kad daļa no tās bija slēgta pierobežas režīma zona. Arī nesen, kad Baltijas valstīs uzsāka garo pārgājienu maršrutu - Jūrtakas (E9) un Mežtakas (E11) - izveidi, Juris tās izgāja kājām, pulcējot līdzgājēju pulciņu. Viņš apseko teritorijas, veido maršrutus un tūrisma kartes… Ne velti zinātāji Juri dēvē par Jūrtakas un Mežtakas tēvu! Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" tūrisma un vides eksperts, biologs Juris Smaļinskis 3.februārī, sestdien, plkst.14.00 uz "Balttour" Galvenās skatuves pastāstīs par populārajiem pārgājienu maršrutiem - Jūrtaku un Mežtaku. Eksperts arī atklās, kādi maršruti sagaidāmi nākotnē. Starp citu, šobrīd Baltijas valstis šķērso divas starptautiskas gartakas, kuras pērn "Lonely Planet" atzina kā vienus no pasaules ilgtspējīga tūrisma galamērķiem.

Viens galamērķis - Santjago de Kompostela "Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij" - tā saucas viena no ceļotājas Zanes Eniņas grāmatām, un tā tik precīzi ieskicē šī ceļa būtību. Šis ceļš ir kā koncentrēta dzīves skola, kas dod to, ko vajag, nevis to, ko gribas… Ja vēlies kļūt par pilgrimu* un esi apsvēris doties Santjago ceļā, tad 3.februārī plkst.16.00 izstādē "Balttour 2024" ieplāno tikšanos ar iedvesmojošo ceļotāju, blogeri un grāmatu autori Zani Eniņu. Viņa dalīsies pieredzē par Santjago ceļu - kuru no maršrutiem izvēlēties, kā sagatavoties ceļam un kāpēc doties tieši šajā ceļā? Starp citu, Zane ir apmeklējusi vairāk nekā 80 valstis, lielākoties ar mugursomu plecos, nakšņojot pie vietējiem, "īkšķojot", strādājot brīvprātīgā darbu un darot lietas, kas ļauj pilnvērtīgāk iepazīt vietējo dzīvi.

*Buen camino! Ielu muzikantu piezīmes 4.februārī plkst.13.00 uz tikšanos izstādē "Balttour 2024" aicina aktrise, rakstniece un mūziķe Ilona Balode, kura dalīsies savos dzīves ceļojumos, kas norisinājās pirms nelaimes gadījuma ar dzīvesbiedru Ūdrīti jeb Rolandu Ūdri un pēc tā. Abi šie posmi ir aprakstīti viņas otrajā grāmatā "Ielu muzikantu piezīmes". Autores un viņas līdzgaitnieku dzīvēs tie ir pamīšus atspoguļoti, savijoties jau pazīstamajai ceļotāju bezrūpībai, vieglam dzīves tvērumam, mākslinieciskam skatījumam uz pasauli un norisēm tajā, ar skaudru, eksistenciāli dziļu cilvēka būtības un sūtības analīzi. No zemeņu zagšanas un bohēmas līdz nopietnām pārdomām par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, par sāpēm un nāvi. Un tas nav viss!

3.februārī Biznesa augstskola Turība izstādes apmeklētājus aicinās uz meistarklasi "Ceļojums smalkā stila pasaulē", bet 4.februārī Latvijas Piļu un muižu asociācija mudinās ielūkoties pagātnē un sajust piļu, muižu noskaņu. Detalizētu "Ceļotāju stāsti" programmu skatiet: www.balttour.lv/program.php#events

Jaunākās ceļošanas iespējas izstādē "Balttour 2024"! 2.-4.februārī Ķīpsalā notiks Baltijas vadošā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2024", kur iepazīt tuvākas un tālākas zemes aicinās teju 300 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Albānijas, Gruzijas, Itālijas, Melnkalnes, Kipras, Spānijas, Slovākijas, Ukrainas, Ungārijas, Vācijas un citām valstīm. Šogad "Balttour" apmeklētājus Latvijas vadošie tūroperatori - "Tez Tour", "Novatours", tūrisma aģentūras "Estravel", "Nikos Travel", "Interlux Travel" - un daudzi citi priecēs ar īpaši izdevīgiem ceļazīmju, naktsmītņu un ceļojumu piedāvājumiem. Savukārt Latvijas novadi - Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale - izstādē aicinās iepazīt pastaigu takas un skatu torņus, viesnīcas un viesu mājas, velo un laivošanas maršrutus, vecpilsētas un parkus, pilis un muižas, dabas parkus un muzejus, kā arī gastronomiskā tūrisma galamērķus.

Izstādi organizē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA), norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com/balttour un www.instagram.com/balttour/

Biļešu cenas: Pieaugušajiem - 6 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem - 5 EUR (uzrādot apliecību)

Ģimenes biļete (2+1 / 1+2) - 12 EUR vairāk bērnu - 2 EUR par katru

Bērniem līdz 7 g. v. - bez maksas!

PRO biļete (profesionālajam apmeklētājam) - 15 EUR

Nestāvi rindā - pērc biļeti internetā: www.balttour.lv/visit.php

Autostāvvieta - 5 EUR

Darba laiks:

2.februārī 13.00-18.00

3.februārī 10.00-18.00

4.februārī 10.00-17.00

* Svētceļnieks * Uzmundrinājuma sauciens ar mērķi novēlēt laimīgu ceļu.

Papildu informācija: Inese Libere, mediju koordinatore

Tālr.: (+371) 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

Informāciju sagatavoja Inese Libere, mediju koordinatore.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!