Jaunumi

09.12.2021

Aija Jurjāne: Turības e-studiju piedāvājums ir visizdevīgākais

Aija Jurjāne ir profesionāla basketboliste, jaunā māmiņa un arī Biznesa augstskolas Turība programmas Uzņēmējdarbības vadība studente, kura šobrīd dzīvo Turcijā. Lai apvienotu savas lomas un pienākumus, Aija pieteicās e-studijām, novērtējot Turības attālināto mācību piedāvājumu kā savām interesēm un vajadzībām atbilstošāko.

Latvijas valstsvienības spēlētāja šobrīd dzīvo Ankarā, un pēc dekrēta atvaļinājuma ir veiksmīgi atgriezusies lielajā sportā, turpinot savu profesionālo karjeru Turcijas klubā Botaš spor. Kā saka pati Aija, pēdējais gads ir bijis pārmaiņām bagāts, un šobrīd nākas apvienot vairākus nopietnus pienākumus, tostarp bakalaura studijas Biznesa augstskolā Turība (BAT).

Attālinātās studijas izvēlējusies, jo lielākoties atrodas ārzemēs. “Lai gan Latvijā sanāk būt tikai vasarā, vēlējos kaut ko studēt. Kad izvēlējos studiju programmu un izglītības iestādi, citu Latvijas augstskolu piedāvājums īsti neuzrunāja. Turības e-studijas visādā ziņā bija visizdevīgākās, un man patika arī piedāvātās programmas,” par savu izvēli stāsta Aija.

E-studijas pielāgojas studentam

Kā galveno e-studiju priekšrocību sportiste min iespēju mācīties jebkurā vietā un laikā, pielāgojot studijas saviem darba pienākumiem, dienas un dzīves ritmam. Kā stāsta Aija, studenti paši nosaka darbu iesniegšanas termiņus, kā arī eksāmenu un pārbaudes darbu norises laiku. “Attālinātajās mācībās students ir pats sava laika noteicējs, kas, protams, sniedz lielu brīvību, vienlaikus prasot arī lielāku disciplīnu un pašmotivāciju.” Lai novērtētu savas zināšanas un progresu, Aija iesaka izmantot katrā kursā piedāvātos paškontroles jautājumus – “tie noteikti palīdz atkārtot svarīgāko un pārbaudīt sevi”.

Studēt e-vidē esot ērti un vienkārši. “Es nevarētu teikt, ka ar tehnoloģijām esmu uz Tu, bet e-studijas man nesagādā nekādas problēmas. Manuprāt, viss ir ļoti ērti un pārskatāmi, turklāt Turība pēdējos gados ir uzlabojusi savu e-vidi. Uzskatu, ka ar minimālām tehniskām prasmēm pietiek, lai veiksmīgi apgūtu attālinātās mācības,” topošos e-studentus iedrošina Aija.

Šobrīd BAT e-studiju formātā iespējams apgūt deviņas studiju programmas: 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas Finanses un grāmatvedība, Tiesību zinātnes un Viesmīlība un serviss, Profesionālā un akadēmiskā bakalaura studiju programmas Uzņēmējdarbības vadība, Tiesību zinātnes, Tūrisma un viesmīlības nozaru vadība, kā arī Profesionālā maģistra studiju programmas Uzņēmējdarbības vadība, Tiesību zinātnes un Publiskā pārvalde.

Jautāta, kā pati plāno izmantot Turībā iegūtās zināšanas Uzņēmējdarbības vadības programmā, sportiste atbild: “Šobrīd skaidru plānu par nākotni nav. Vēlos pabeigt augstskolu, un tad arī dzīve rādīs. Plānoju palikt sporta jomā, bet ne pašai aktīvi piedaloties spēles laukumā. Domāju vairāk uzņemties vadības pusi un organizēšanu.”

UZZINĀT VAIRĀK PAR E-STUDIJĀM

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!