Jaunumi

27.10.2023

Aicinām pieteikties semināram “Kā stimulēt uzņēmējdarbību un jaunuzņēmumu veidošanu?”

8. novembrī no 14:00-16:30 Biznesa augstskolā Turība norisināsies seminārs par metodēm un pieejām, kā stimulēt jauniešus veidot jaunuzņēmumus un tādējādi iesaistīties uzņēmējdarbībā. Dalības seminārā ir bez maksas un uz to ir aicināti gan pedagogi un mācībspēki, gan jaunie uzņēmēji, gan organizāciju pārstāvji, kas strādā ar uzņēmējdarbības vides attīstīšanu un jauniešiem. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK).

Uzņēmējdarbība un konkurētspējīgi un inovatīvi uzņēmēji ir atslēgas elements, lai nodrošinātu valsts izaugsmi un attīstību. Izglītības iestādes un dažādas atbalsta organizācijas ikdienā izglīto jauniešus un mudina apgūt uzņēmējdarbības prasmes, cenšas stimulēt prasmi radīt inovatīvus produktus un risinājumus. Taču, ja papētām uzņēmumu ilgtspējību, tad konstatējam, ka pēc 3 gadiem vairāk nekā 50% no jaundibinātajiem uzņēmumiem cieš neveiksmi. Kādēļ tā? Ko mēs kā izglītotāji, skolotāji, treneri, dažādu organizāciju pārstāvji un pieredzējuši uzņēmēji varam darīt? Kā palīdzēt jaunuzņēmumiem? Galvenie neveiksmju iemesli ir rentabilitātes un izaugsmes kapacitātes trūkums. Šādi neveiksmes cēloņi jāmeklē prasmju trūkumā: uzņēmumu dibinātāju un komandas uzņēmējdarbības prasmēs, nespējā atrast atbalsta tīklus, un efektīvu atbalsta ekosistēmu jaunuzņēmumiem.

9 partneri - augstskolas un Tirdzniecības un rūpniecības kameras - no 5 valstīm apvienoja spēkus un 3 gadus strādāja pie kopīga projekta “SPINTeams”, lai atrastu labākos veidus un izstrādātu dažādus atbalsta rīkus jauno uzņēmēju atbalstam. Projekta ietvaros tika izstrādāti mācību materiāli, veidoti semināri un publicēta rokasgrāmata, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem, kā arī to mentoriem un atbalsta personām pārvarēt dažādas grūtības uzņēmuma izaugsmes ceļā.

Aicinām Jūs uz semināru, kurā Jums būs iespēja gan iepazīties ar izstrādātajiem atbalsta rīkiem, gan noklausīties pieredzējušu ekspertu un mentoru stāstījumā kā atbalstīt un stimulēt "uzņēmējdarbības garu" jaunajos uzņēmējos. Zane Driņķe, Biznesa augstskolas Turība mentoru asociācijas dibinātāja, dalīsies savā ilggadējā pieredzē atbalstot un mentorējot jauniešus, kas ir radījuši un realizējuši virkni veiksmīgu biznesa projektus Latvijā. Savukārt Jānis Lielpēteris, LTRK Valdes loceklis un jaunuzņēmumu eksperts, stāstīs par ekosistēmu un vidi, kas var palīdzēt stimulēt jauno uzņēmēju rašanos un veiksmīgu attīstību. Pasākuma noslēgumā savā pieredzē un emocijās dalīsies studentu komanda, kas tikko ir piedalījusies starptautiskā biznesa ideju konkursā.

Seminārs norisināsies latviešu valodā, un dalība tajā ir bez maksas. Par dalību tiks izsniegti arī sertifikāti.
Lai pieteiktos, lūgums reģistrēties līdz 7.11.2023 šeit:

https://forms.gle/E6PibSyYvzG38pSJ7

Plašāk par projektu:

https://www.spinteams.eu/

SEMINĀRA PROGRAMMA

Aicinām ciemos! Tīklosim un apmainīsimies idejām un pieredzēm, lai veidotu vidi, kas stimulē un atbalsta jaunos uzņēmējus!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!