Jaunumi

05.02.2021

Aicinām piedalīties tiešsaistes konferencē par bērnu tiesībām uz informāciju lietās, kas skar bērna intereses

Biznesa augstskola Turība aicina Jūs piedalīties konferencē, kuras mērķis ir sniegt ieskatu par esošo situāciju Latvijā un ES valstīs bērnu tiesībās uz informāciju lietās, kas skar bērna intereses.

Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar partneriem – Dženovas Universitāti (Itālija), Valensijas Universitāti (Spānija), Utrehtas Universitāti (Nīderlande), Starptautisko privāttiesību institūtu (Bulgārija) un Eiropas Ģimenes un mantojuma tiesību asociāciju (Itālija) veica padziļinātu pētījumu par Eiropas Savienības (ES) un nacionālajiem tiesību aktiem un tiesu praksi bērnu tiesību uz informāciju un tiesību tikt uzklausītiem.

Konferences ietvaros Jums būs iespēja iepazīties ar pētījuma rezultātiem, Latvijas un Itālijas pieredzi, uzzināt par bērna tiesībām uz informāciju un tiesībām tikt uzklausītam bērnu pārrobežu nolaupīšanas lietās, bērna viedokļa noskaidrošana civiltiesiskos strīdos un bērnu iesaistīšanu mediācijā.

Konferencē tiks analizētas tēmas par bērnu tiesību uz informāciju normatīvo regulējumu, kā arī prakses problemātiku, sniedzot bērniem informāciju un uzklausot bērnu viedokli. Konferencē uzstāsies Latvijas un Itālijas tiesību zinātnieki, advokāti, mediatori un bāriņtiesas pārstāvis. Dalībniekiem būs iespējas attālināti uzdot jautājumus un saņemt atbildes par bērnu tiesību uz informāciju tēmu.

Pasākuma programma apskatāma ŠEIT.

Konferencē aicinām piedalīties tiesnešus, advokātus, tiesu izpildītājus, juristus, mediatorus, psihologus, bāriņtiesu pārstāvjus un citus interesentus.

Dalība konferencē - bez maksas. Par dalību tiks izsniegti sertifikāti.

Konference notiks tiešsaistē.

Lūgums reģistrēties dalībai līdz 17.02.2021. Pēc reģistrācijas termiņa beigām saņemsiet saiti uz konferenci.

Pieteikties

PAR PROJEKTU:

2020.gada janvārī Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar partneriem no Itālijas, Spānijas, Nīderlandes un Bulgārijas uzsāka projektu, kura mērķis ir uzlabot bērnu tiesības saņemt informāciju pārrobežu civillietās.
Partneri veica padziļinātu juridisku pētījumu par Eiropas Savienības (ES) un nacionālajiem tiesību aktiem un tiesu praksi ģimenes tiesību jomā. Pētījuma mērķis bija uzlabot bērnu tiesības saņemt informāciju pārrobežu civillietās, kas skar bērnu intereses.
Papildu tam tiek veidota starptautiska datu bāze ar ES tiesību aktiem un tiesu prakses materiāliem, lai, strādājot pārrobežu lietās, būtu ērti tiem piekļūt tieši šajā tiesību jomā.
Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības CIVIL JUSTICE programma, projekta numurs: 831608.

Projekta administratīvā vadītāja:
Kristīne Tihanova
Kristine.tihanova@turiba.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!