Jaunumi

17.03.2023

Aicina pieteikties eseju konkursam “Valoda – mana iespēja!”

Starptautiskais valodu uzņēmums “Skrivanek Baltic” organizē eseju konkursu “Valoda – mana iespēja!”. Dalībai konkursā ir aicināti pieteikties Latvijas augstskolu bakalaura un maģistra studiju programmas studenti. Konkursa mērķis ir rosināt studentu interesi par latviešu un latgaliešu valodu un vairot šo valodu prestižu. Konkursa uzvarētāju un simpātiju balvas ieguvēju priecēs vērtīgas balvas.

Lai vairotu latviešu un latgaliešu valodas prestižu jaunatnes vidū, kā arī veicinātu studentu interesi par dzimtās valodas un latgaliešu rakstu valodas nozīmi viņu turpmākajā dzīvē un karjerā, valodu pakalpojumu uzņēmums “Skrivanek Baltic” rīko eseju konkursu “Valoda – mana iespēja!”. Konkurss tiek atklāts 16. martā. Savus konkursa darbus studenti ir aicināti iesniegt līdz 3. aprīlim, augšupielādējot tos tīmekļvietnē www.skrivanek.lv.

Konkursa pirmajā kārtā no visiem iesūtītajiem darbiem rīkotāji atlasīs 50 labākās esejas, kuras nodos profesionālas žūrijas izvērtēšanai, kā arī publicēs tās savā tīmekļvietnē, kur no 14. aprīļa līdz 26. aprīlim gan konkursa dalībnieki, gan arī citi interesenti varēs balsot par interesantāko eseju, kuras autors finālā saņems lasītāju simpātiju balvu.

Konkursa otrajā kārtā kompetentā žūrija, kuru veido valodu pakalpojumu uzņēmuma “Skrivanek Baltic” latviešu un latgaliešu valodas eksperti, no 50 atlasītajām esejām izvēlēsies vienu uzvarētāju, rūpīgi izvērtējot darbus trijās kategorijās – atbilstība tematam, valodas lietojums, radošums un oriģinalitāte.

“Esam novērojuši, ka mūsdienās jauniešiem ir lielāka vēlme un pasakaini daudz iespēju runāt un izpausties, pat domāt angļu valodā, tādēļ ar eseju konkursu vēlamies atgādināt studentiem par latviešu un latgaliešu valodas skaistumu un bagātību citu Eiropas valodu kontekstā, motivējot gan radoši, gan akadēmiski strādāt tieši savā dzimtajā valodā, lepoties ar to! Mēs, “Skrivanek Baltic”, esam pārliecināti, ka jo vairāk valodu cilvēks prot, jo bagātāka ir viņa iekšējā pasaule un jo vieglāk viņam dzīvē būs atrast nodarbi, kas atbilstu viņa interesēm un kaislībām. Taču pati galvenā vienmēr būs dzimtā valoda, balstoties kurā mēs piedāvājam jauniešiem sākt savu lingvistiskās izcilības ceļu,” norāda “Skrivanek Baltic” direktors Vasilijs Ragačevičs.

Konkursa laureāti tiks paziņoti konkursa noslēgumā tiešsaistē “Zoom” platformā 2023. gada 27. aprīlī. Konkursa uzvarētājs tiks apbalvots ar galveno balvu – planšetdatoru “Apple iPad 10.9" Wi-Fi 64GB (10th Gen)”, bet simpātiju balvas ieguvējs saņems “Skrivanek Baltic” direktora Vasilija Ragačeviča pasniegto naudas balvu 200,00 eiro apmērā.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!