Jaunumi

06.10.2020

Aicina piedalīties vebinārā par zinātnes stratēģisko pozicionējumu un komunikāciju

Visi interesenti, kam tuva ir komunikācija, zinātne, inovācijas un ar tām saistītas politikas iniciatīvas, aicināti 9. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 12:00 platformā Zoom piedalīties tiešsaistes vebinārā par zinātnes stratēģisko pozicionējumu un komunikāciju.

Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2021.-2027. gadam ir izcelta zinātnes attīstība un sniegums, bet, kā labāk komunicēt ar sabiedrību un konkrētām mērķa grupām, lai veicinātu izpratni par zinātnes būtisko ieguldījumu Latvijas valsts izaugsmē?

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma starpinstitucionāla ekspertu komanda ir izstrādājusi Latvijas zinātnes starptautiskā pozicionējuma pamatprincipus, vizuālo identitāti, kā arī veic padziļinātu mērķauditorijas izpēti, identificējot gan zinātnes komunikācijai prioritāras mērķa grupas, gan arī sabiedrības kopējās attieksmes pret zinātni un ar to saistītajiem jautājumiem. Divu gadu laikā akadēmisku pētījumu un praktiskas pieredzes sinerģijas rezultātā tapušie materiāli ir pielietojami arī citās jomās, līdz ar to seminārā gūtās atziņas tā dalībniekiem būs aktuālas ne tikai zinātnes politikas kontekstā.

Semināra programma:

  • 10:00 – 10:10 Zinātnes stratēģiskais pozicionējums un komunikācija. Kāpēc par to runājam šeit un šobrīd (G. Krūmiņš)
  • 10:10 - 10.30 Stratēģiskais pozicionējums un komunikācija: jēdzienu un pielietojuma pamatprincipi (Z. Zaķis)
  • 10.30 - 10:45 ResearchLatvia: Latvijas zinātnes starptautiskais pozicionējums (Z. Zaķis)
  • 10.45 - 11.00 ResearchLatvia: Latvijas zinātnes starptautiskā pozicionējuma adaptācija Covid-19 situācijai (T. Ķencis)
  • 11:00 - 11.30 Zinātnes komunikācija Latvijā: mērķauditorijas izpētes pirmie rezultāti un praktiski piemēri darbā ar mērķauditoriju (G. Krūmiņš)
  • 11.30 - 12.00 Jautājumi un diskusija

Tiešsaistes vebināram var pieteikties līdz 2020. gada 8. oktobrim aizpildot pieteikuma anketu.

Pirms vebināra aicinām iepazīties ar ResearchLatvia materiāliem un video saturu, kas sniegs priekšzināšanas par semināra tematiku. Video materiāli pieejami šeit. Kā arī Latvijas zinātnes stratēģiskais pozicionējums ārvalstīs un ResearchLatvia dizaina vadlīnijas.

Vebināru organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Zinātnes komunikācijas mērķa grupu pētījuma komandu: Dr.hist., asoc.prof., vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš (Vidzemes Augstskola) un komunikācijas stratēģis Zigurds Zaķis (SIA Dzeltenā Zemūdene).

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!