Jaunumi

20.02.2020

Aicina piedalīties aptaujā par Starptautisko sieviešu dienu

Daudzās pasaules valstīs 8. martā svin Starptautisko sieviešu dienu. Šos svētkus savulaik saņēmām mantojumā no PSRS, tāpēc šobrīd sabiedrībā valda divējāda attieksme - vieni izskata, ka svētku nekad nav par daudz, un nesaskata tajos padomju mantojuma paliekas, citi – neatzīmē šo dienu, norādot, tā saistās ar aizgājušajiem laikiem. Lai noskaidrotu, ko par šiem svētkiem domā jaunieši, kas dzimuši neatkarīgā Latvijā un nav piedzīvojuši padomju tradīcijas, Biznesa augstskola Turība aicina piedalīties aptaujā.

Aptaujas ietvaros plānots noskaidrot, vai jaunieši Latvijā atzīmē Starptautisko sieviešu dienu un vai ir informēti par svētku izcelsmi un nozīmi. Tāpat tiks skaidrots, kura ir vislabākā dāvana 8. martā, kā arī – vai šajā dienā sievietes drīkst apsveikt sievietes. Viens no aptaujas mērķiem ir uzzināt jauniešu viedokli par to, vai Starptautisko sieviešu dienu jāpasludina par brīvdienu, argumentējot, kāpēc un vai vispār šī diena būtu jāatzīmē.

Starptautiskā sieviešu dienu Latvijas atzīmējamo dienu kalendārā tika atjaunota 2007. gadā, tomēr sabiedrībā šie svētki joprojām tiek uztverti pretrunīgi, jo daudziem tie raisa asociācijas ar padomju laiku.

Aptauja veidota anonīmi un tās aizpildīšanai nepieciešamas vien dažas minūtes. Aptauja pieejama ŠEIT.
Aptaujas rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!