Jaunumi

30.03.2020

Aicina izmantot resursu brīvpieeju aktuāliem pētījumiem, e – resursiem un grāmatām

Ikvienu interesentu aicina izmantot resursu brīvpieeju dažādiem aktuāliem pētījumiem, e – grāmatām, mācību materiāliem un citiem noderīgiem avotiem, kuros ietverts plašs skaits nozaru un jomu.

Pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv. Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16. gadsimta līdz 21. gadsimta sākumam.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas pamatuzdevums ir nacionālās literatūras krājuma veidošana, mūžīga glabāšana un tā ilglaicīgas pieejamības nodrošināšana. Valsts ārkārtējās situācijas apstākļos, kad fiziska piekļuve krājumam nav iespējama (bet tā īpaši nepieciešama studentiem, pētniekiem, mācībspēkiem), LNB turpina pildīt savas funkcijas, nodrošinot sabiedrību ar daļu nacionālā grāmatu krājuma digitālā formātā.

Citas aktualitātes un jaunumi par LNB piedāvājumu: www.lnb.lv.

Savukārt ICOL un EIFL apkopojuši informāciju un sagatavojuši apjomīgu sarakstu ar dažādu izdevēju brīvpieejas resursiem ārkārtējās situācijas laikā.

Resursi sagrupēti divās daļās:

  • Izdevēji, kuri publiskojuši saturu, kur pieejami materiāli un resursi, kas izmantojami studijām un pētnieciskajam darbam. Resursiem nav nepieciešama attālinātas piekļuves sistēma. Meklē tos šeit.
  • Izdevēji, kuru resursu piekļuvei nepieciešams reģistrēties attālinātas piekļuves sistēmā. Saturs ir pieejams autorizējoties. Meklē tos šeit.
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!