Jaunumi

13.07.2024

Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase “Turības tomātu cepiens”

19. jūlijā plkst. 16.00-17.30 Āgenskalna tirgus koprades virtuvē "Re-Cep-Te" garšas meistarklasē rosīsies Biznesa augstskolas Turība Veselības aprūpes virziena eksperti, lai ikvienam tirgus viesim ļautu ieskatīties, kā top veselīgas un garšīgas receptes no dažāda veida tomātiem un, protams, arī pašiem viesiem ļauties gastronomijas priekiem, degustējot un novērtējot garšīgāko tomātu recepti.

Kamēr Veselības aprūpes virziena vadītājas Marikas Kaprano-Gedertes virsvadībā eksperti darbosies virtuvē, radot savu iecerēto tomātu ēdienu, tikmēr ikvienam būs iespēja izjautāt sertificētu uztura speciālisti Baibu Grīnbergu un uzzināt visu par tomātu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka labsajūtu un veselību, kā pareizi tomātus iekļaut savā ēdienkartē un daudzus citus ar uzturu saistītus jautājumus.

“Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā. Dažādi pārtikas produkti un uztura ieradumi var ievērojami ietekmēt mūsu fizisko un emocionālo stāvokli. Tādēļ ir svarīgi ievērot gan sabalansētu un daudzveidīgu uzturu, gan piekopt aktīvu dzīvesveidu,” uzsver Turības Veselības aprūpes virziena vadītāja Marika Kaprano-Ģederte.

Kāpēc garšu meistarklasē tomāti tiks celti goda vietā? Atbilde pavisam vienkārša - jūlijs ir tomātu mēnesis, kad ikkatram, kam ir dārziņš vai siltumnīca, tomāti sniedz savu augļus pašā pilnbriedā, un ēdienkartē tomāts ir visnotaļ biežs viesis. Tomātu daudzveidību un garšas var izbaudīt, tos arī iegādājoties no Latvijas audzētājiem. Tāpat tomātu un tomātu produktu patērēšana ikdienā labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību un labsajūtu, piemēram, tie var uzlabot ādas veselību, samazināt sirds slimību un vēža risku. Liels augļu un dārzeņu patēriņš var uzlabot ādas un matu veselību, palielināt enerģiju. Patērējot vairāk augļus un dārzeņus ikdienā, ievērojami samazinās aptaukošanās iespējas

Biznesa augstskolā Turība piedāvā studijas Veselības aprūpes virzienā - apgūst pirmā līmeņa augstāko izglītības programmas “Estētiskā kosmetoloģija” un “Ārstnieciskā masāža”. Šobrīd augstskola aktīvi strādā arī pie bakalaura programmas “Uztura terapija” izveides.

Pasākums “Garšas meistarklase “Turības tomātu cepiens”” ir bez maksas, kopprades virtuve “Re-Cep-Te” atrodas Āgenskalna tirgus 2.stāvā. Pasākums top sadarbībā ar Āgenskalna tirgu, ar kuru šogad pavasarī tika noslēgts sadarbības līgums.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!