Jaunumi

08.07.2021

Advokāti un mediatori apgūst zināšanas par psiholoģiskajiem aspektiem pārrobežu ģimenes lietās

7.jūlijā Biznesa augstskolā Turība notika seminārs “Psiholoģiskie aspekti darbā ar pārrobežu ģimenes lietām”, ko vadīja sertificēta mediatore un sistēmiskā ģimenes psihoterapeite Lelde Kāpiņa, praktiskajās nodarbībās asistējot zvērinātai advokātei un sertificētai mediatorei Danai Ronei.

Semināra mērķis bija padziļināt abu profesiju pārstāvju izpratni par psiholoģijas teorijas un praktiskajiem jautājumiem, tādējādi paaugstinot advokātu un mediatoru profesionalitāti darbā pārrobežu ģimenes tiesību lietās. Seminārā piedalījās mediatori un advokāti, kuriem jau ir ilggadēja pieredze pārrobežu ģimenes strīdu risināšanā. Semināra laikā dalībnieki apguva tēmas par ģimenes sistēmiskajiem aspektiem, ģimenes resursiem konfliktsituācijās, emocijām ģimenes strīdos un par bērnu iesaistošu mediāciju. Dalībnieki piedalījās arī grupu darbos un mediācijas procesa izspēlē, tādējādi trenējot mediācijas tehnikas.

Seminārs norisinājās Eiropas Savienības Justice programmas CODEMAL projekta ietvaros, ko realizē Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Dženovas Universitāti (Itālija), Mikolas Romeris Universitāti (Lietuva) un Grācas Universitāti (Austrija).

2020.gada novembrī jau notika četri starpdisciplināri semināri par ģimenes tiesību un mediācijas starptautiskajiem aspektiem, kuros tika akcentēti juridiskie un mediācijas tehniku jautājumi. Savukārt 2021.gada jūlijā realizētie semināri akcentē psiholoģijas zināšanu lomu, strādājot ar ģimenes strīdiem.

Nākamais un noslēdzošais seminārs par psiholoģiskajiem aspektiem pārrobežu ģimenes lietās norisināsies 12.jūlijā, uz to vēl var pieteikties sazinoties ar projekta koordinatori pa e-pastu: kristine.tihanova@turiba.lv vai telefonu: 29628681.

Vairāk informācijas par projektu meklējiet ŠEIT.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!