Jaunumi

17.06.2024

Absolventi atgriežas Turībā jau pasniedzēju lomā

Nav šaubu, ka pasniedzējiem ir būtiska un nenovērtējama loma studiju procesā. Biznesa augstskolā Turība šī loma iegūst vēl īpašāku nozīmi, jo vairāk nekā 20 lektori ir arī šīs augstskolas absolventi. Bijušie studenti, kas tagad kļuvuši par lektoriem, ir izvēlējušies atgriezties Turībā, lai ar aizrautību un entuziasmu dalītos savās zināšanās un pieredzē ar jaunajiem studentiem.

Biznesa augstskolā Turība ir iespējams studēt trijās fakultātēs un trijos virzienos: Juridiskajā fakultātē, Starptautiskā tūrisma fakultātē, Uzņēmējdarbības vadības fakultātē, kā arī Komunikācijas, Veselības aprūpes un IT virzienos. Katrā no šīm fakultātēm un virzieniem lekcijās var satikt lektorus, kuri paši reiz sēdējuši studentu solos. IT virziena vadītājs Jānis Pekša uzsver, ka no septembra IT virzienā lekcijās pievienosies jauns mācībspēks un būs iespējams klausīties lektorā, kurš ir Turības absolvents.

Viens no iemesliem, kādēļ absolventi izvēlas kļūt par lektoriem ir iespēja sniegt savas zināšanas un pieredzes izklāstu jaunajiem studentiem. Uzņēmējdarbības vadības fakultātes lektors Kaspars Bernāns uzsver, ka tieši tas ir bijis viens no svarīgākajiem iemesliem, kas mudinājis pievienoties Turībai: “Mani pievienoties lektoru saimei mudināja iespēja dalīties ar savām zināšanām ar tiem, kas tās vēlās saņemt un kam tās varētu derēt un noderēt. Svarīgi ne tikai, lai paši studenti izglītotos un kļūtu spēcīgāki savos ikdienas darbos, bet arī, lai caur šo mēs varētu stiprināt mūsu sabiedrību un padarītu to jaudīgāku.”

Savukārt Juridiskās fakultātes absolventa, nu jau lektora un maģistra programmas “Organizācijas drošības vadība”direktora, Kārļa Apalupa dzimtā ir vairāki skolotāji, kas bijis viens no iemesliem, kādēļ uzsākt pasniedzēja gaitas. "Šķiet, vēlmi pievienoties mācībspēkiem mudināja manas dzimtas plašā skolotāju saime un paša pieredze, jau agrāk palīdzot instruktoriem un skolotājiem. Studējot Turībā, šī pārliecība nostiprinājās, un es zināju - kad būšu uzkrājis pietiekamu zināšanu bagāžu, vēlos iesaistīties nākamās paaudzes drošībnieku izglītošanā," uzsver lektors.

Jāatzīst, ka Turības Komunikāciju virzienu vadītāja Jana Bunkus ir augstskolas pieredzējušākais absolvents – lektors. Kā pati saka: “Esmu 100% Turības produkts.” “Būt par lektoru augstskolā, kuru pati esmu absolvējusi gan bakalaura, gan maģistra līmenī un tagad arī studēju doktorantūrā, ir liels gods. Tā arī ir iespēja augt kopā ar studentiem, dalīties zināšanās un pieredzē. Tā ir pozitīvu emociju buķete. Ļoti atbildīgs darbs, bet vienmēr ir redzams rezultāts, ” akcentē J. Bunkus.

Tāpat kā iepriekšējie lektori, arī viena no Veselības aprūpes virziena absolventēm – lektorēm Aija Vītiņa-Kovkajeva uzsver, ka lektores darbā viņu saista iespēja dalīties ar savām uzkrātajām zināšanām - ne tikai iemācīt teorētiskās pamatzināšanas, bet sniegt padziļinātāku un daudzpusēju šīs nozares specifiku pielietojumu tālākā praksē. “ Kad man jautā, kuru mācību iestādi izvēlēties, nav tādas viens atbildes. Vissvarīgākais ir vēlēties apgūt profesiju, ieguldīt maksimāli daudz sava laika, attīstīt sevi, gribēt mācīties, gribēt zināt un spēt pielietot šīs zināšanas arī praksē,” uzsver A. Vītiņa -Kovkajeva.

Ir arī absolventi, kuri nonāk studentu priekšā, pateicoties kādam citam lektoram, kurš iedrošinājis un atbalstījis. Starptautiskā tūrisma fakultātes pasniedzēja Laura Pole par lektori kļuvusi tieši tādā veidā. “Profesore Maija Rozīte uzrunāja mani vadīt lekciju kursus, kas saistīti ar ēdināšanu. Un tā kā tā ir mana specializācija, šķita aizraujoši jaunajiem tūrisma studentiem nodot tālāk ne tikai savas teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas,” atzīst L. Pole. Lektore uzsver arī to, ka studentiem iesaka studēt Turībā, jo tā sniedz iespējas piedalīties dažādās studentu aktivitātēs, doties ārvalstu praksēs, apgūt papildu zināšanas dažādās konferencēs, doties ekskursijās uz uzņēmumiem, veidot savu uzņēmumu studiju laikā, un, protams, iegūt jaunus draugus ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Biznesa augstskola Turība ir lielākā privātā augstskola Baltijā, kurā zināšanas iet roku rokā ar praktiskajām iemaņām – tas ir salikums, ko augstu vērtē arī darba devēji. Augstskola īsteno 31 studiju programmu, no kurām 13 pieejamas arī angļu valodā. Pie mums studē jaunieši no vairāk nekā 40 pasaules valstīm.

Turībā praktiskās studijas veido 60 % studiju laika, savukārt teorija – 40 %. Pasniedzēji ir profesionāļi ar plašu praktisko pieredzi, tāpēc vari būt drošs, ka iegūsi sevis izvēlētajai jomai atbilstošu, uz biznesu orientētu izglītību. Augstskolas absolventu vidū ir veiksmīgi uzņēmēji, inovatīvu produktu radītāji, sportisti, talantīgi mākslinieki un ne tikai. 99 % mūsu absolventu ir nodarbināti. 80 % darba gaitas uzsākuši jau studiju laikā.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!