Jaunumi

05.10.2022

19 jauniešu komandas sacentīsies ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonā “To Be”

Lai atbalstītu drosmīgu, uz ilgtspējīgas attīstības orientētu biznesa ideju autorus un pierādīt, ka noteiktā laika posmā ir iespējams radīt oriģinālas un inovatīvas biznesa idejas, jau šo piektdien, 7. oktobrī, Biznesa augstskolā Turība norisināsies biznesa ideju hakatons “To Be”, kurā 19 komandu dalībniekiem būs dotas 24 stundas, lai radītu un prezentētu savu unikālo biznesa ideju.

Biznesa ideju hakatona pirmajā dienā, 7. oktobrī, komandām 24 stundu laikā būs jāizstrādā biznesa idejas divos virzienos: būs jārada ilgtspējīga biznesa ideja vai risinājumi uzņēmumu dotajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt nākamajā dienā, 8. oktobrī, plkst. 11.00 sāksies komandu prezentācijas konkursa žūrijai, kuru veidos seši žūrijas locekļi – trīs konkursa organizatoru pārstāvji un trīs uzņēmēji.

Žūrijas pārstāvis, SIA “Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis uzsver, ka “biznesa ideju hakatons ir konkurss, kura ietvaros ir iespēja ģenerēt drosmīgas un ilgtspējīgas nestandarta idejas. Tās nākotnē pilnīgi noteikti var kļūt par sava uzņēmuma pamatakmeni, un tā ir būtiska pieredze, sperot pirmos soļus biznesa vidē.” “Dalībā konkursā dod iespēju pārbaudīt, parādīt savas prasmes un spējas domāt citādi, inovatīvi Iegūt jaunus domubiedrus, kontaktus un paplašināt savu redzesloku,” norāda žūrijas pārstāvis, poligrāfijas grupas „Mūkusala” valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša.

Biznesa ideju hakatona kopējais balvu fonds ir 4400 eiro apmērā, kuru nodrošina biznesa ideju hakatona lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums „Miandum” un poligrāfijas grupa „Mūkusala”. Balvu fonda tiek novirzīts divos virzienos, piešķirot 1.- 3. vietu ieguvējiem naudas balvas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, 3. vietai – 500 eiro.

Konkursu organizē Biznesa augstskola Turība, Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubators un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Konkursā piedalīsies vidusskolēni un studenti, kurus interesē uzņēmējdarbība un ar to saistītā tematika.

Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe: „Šāda iespēja ir jāizmanto, jo vari satikties ar dažādiem cilvēkiem, mentoriem, uzņēmējiem. Esot radošā vidē, ir iespējams īsā laikā pierādīt savas ambīcijas citiem. Dzīvē jebkura iespēja ir jāizmanto, bieži vien noteicošais ir būt pareizā vietā un laikā.”

Arī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane atzīst, ka “frāze - “mūsu nākotne ir jauniešu rokās” - šodien vairs nav tikai tēlains izteiciens, bet gan fakts, jo pusi pasaules iedzīvotāju veido tie, kuri jaunāki par 30 gadiem. Turklāt pētījumi pasaulē rāda, ka tieši jaunieši aktīvāk izmanto modernās tehnoloģijas un ir gatavāki inovācijām, kas ir vitāli svarīgi būtisku pārmaiņu īstenošanai. Prieks, ka šis hakatons būs vērsts ne tikai uz oriģināliem risinājumiem dažādiem aktuāliem izaicinājumiem, bet arī biznesa ideju ģenerēšanu, jo tieši jauniešu uzņēmējdarbības prasmes var veicināt ekonomiku un sabiedrības attīstību, kā arī sekmēt jauniešu nodarbinātību.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!