Viedokļraksti

06.08.2020

Veiksmīga uzņēmuma atslēga ir profesionāls grāmatvedis

Astra Straume
Pasniedzēja

Grāmatveža profesija noteikti ierindojama starp zināmākajām, tomēr to apvij arī dažādi mīti. Laiki, kad grāmatveži bija tikai kundzes gados, jau sen pagājuši. Mūsdienās grāmatvedībā darbojas gan sievietes, gan vīrieši, turklāt dažādos vecumos, stāsta sertificēta grāmatvede, Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles pasniedzēja Astra Straume. Viņa norāda, ka grāmatvedība ir radoša joma un profesionāls grāmatvedis un viena no panākumu atslēga jebkuras nozares uzņēmumā.

Profesija, kurai jāpatīk

Vairākus gadus interese par grāmatvedību kā profesiju ir nemainīgi augsta. Turklāt, jāņem vērā, ka tā nav joma, kuru cilvēki izvēlas apgūt tikai, lai saņemtu diplomu vai ievilktu ķeksīti pie iegūtas augstākās izglītības. Tā ir profesija, kurai ir patiešām jāpatīk. Ar sakostiem zobiem būs grūti darīt šo darbu.

Izvēlas arī jaunieši

Arī tas, ka grāmatvedībā strādā tikai kundzes gados, ir mīts. Apgūt šo profesiju izvēlas arī tie, kuri vēlas kaut ko mainīt savā dzīvē, piemēram, pēc vidusskolas nav devušies studēt, bet pavisam drīz apjautuši, ka augstākā izglītība ir nepieciešama. Par grāmatvežiem vēlas kļūt arī jaunieši, kas tikko absolvējuši vidusskolu un pagaidām ar šo jomu nav saistīti. Patiesībā pēdējo gadu tendences liecina, ka apgūt grāmatvedību augstskolas līmenī izvēlas cilvēki, kuri pirms tam nav strādājuši šajā jomā.

Gatavība mācīties visu laiku

Izplatīts ir arī mīts par to, ka grāmatvedim galvenais ir mīlēt skaitļus. Un, ka ar to pietiek, lai gūtu panākumus šajā profesijā. Skaitļiem, protams, ir jāpatīk, bet daudz būtiskāk ir būt precīzam, akurātam un visu laiku mācīties. Šajā jomā ļoti bieži ir izmaiņas likumos, tāpēc vienmēr jāseko līdzi aktualitātēm. Tāpat jābūt gatavam regulāri piedalīties dažādos kursos, apmācībās un semināros.

Biežas izmaiņas likumos

2018. gadā kardināli mainījās nodokļu sistēma Latvijā un vērienīgas izmaiņas bija plānotas arī nākamgad, tomēr pandēmija šos plānus ir pārcēlusi. Nākotnē izmaiņas noteikti būs, jo par dažādu nodokļu atcelšanu, pievienošanu vai likmju maiņu valdības diskutē ļoti bieži. Tādos brīžos mīlestība pret savu profesiju ir īpaši būtiska.

Plašas izaugsmes iespējas

Grāmatvedība ir arī ļoti radoša profesija. Tas noteikti nav tikai mehānisks darbs, jo katrs darījums ir unikāls. Turklāt, ikvienam grāmatvedim ir dažādas izaugsmes iespējas – var kļūt par galveno grāmatvedi, attīstīt karjeru finanšu jomā vai dibināt pašam savu grāmatvedības pakalpojumu uzņēmumu.

Būtiska loma ikvienā uzņēmumā

Šī profesija noteikti ietver arī sevis apzināšanos – ja reiz es strādāju par grāmatvedi, daudzas lietas ir atkarīgas tieši no manis. Šī profesija nes līdzi arī lielu atbildību. Labi un profesionāli grāmatveži jāvērtē ļoti augstu, bet bez viņa nevienā uzņēmumā nekas nenotiks. Grāmatveža darbam ir ļoti liela nozīme, lai uzņēmums attīstītos un gūtu panākumus.

Autore: Sertificēta grāmatvede, Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles pasniedzēja Astra Straume

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!