Viedokļraksti

29.03.2021

Turībā atradu sev nepieciešamo - sabalansētību starp teorētiskajām un praktiskajām zināšanām

Agnese Medvedeva
Absolvente

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes absolvente Agnese Medvedeva intervijā stāsta par vērtīgākajiem ieguvumiem studijās un viesmīlības nozares nākotni.

Kas Jūs pamudināja izvēlēties studijas Turībā, kāpēc tieši programmā "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība"?

Uzreiz pēc vidusskolas beigšanas divus gadus nodzīvoju Anglijā, kur iestājos koledžā valodas apguves kursos, lai attīstītu savas angļu valodas prasmes. Šie kursi ietvēra arī sadaļu employability, kuras laikā nonācu pie secinājuma, ka augstāko izglītību vēlos iegūt tieši tūrisma nozarē. Atbraucot atpakaļ uz Latviju, sāku pētīt augstskolu piedāvājumus un tieši Biznesa augstskolas Turība piedāvājumā atradu sev nepieciešamo - sabalansētību starp teorētiskajām un praktiskajām zināšanām.

Vai strādājāt jau studiju laikā? Pastāstiet par savu karjeras attīstību?

Algotu darbu savā nozarē strādāju jau no 2. kursa. Pirmajā studiju gadā izmantoju Turības dotās iespējas un devos uz praksi viesnīcā Krētā. Tur strādāju gan restorānā, gan reģistratūrā. Līdz ar šo pieredzi, sapratu, ar ko varu sākt savu darba karjeru jau studiju laikā. Tā kā Turības mācību grafiks atļāva meklēt maiņu darbu, nekavējot studiju procesu, atradu vakanci nelielā viesnīcā, administratores amatā. Vadība šajā darba vietā bija ļoti pretimnākoša un pielāgoja darba laika grafiku tā, lai studijas netiktu kavētas. Trešā studiju kursa vidū, radās vēlme pēc lielākas rosības un tālākas sevis attīstības, tāpēc uzsāku darbu 4 zvaigžņu viesnīcā, kur no administratora studiju laikā esmu izaugusi līdz rezervāciju vadītājas amatam. Patiesībā, viesnīcu bizness sākotnēji nebija mans primārais mērķis, bet ar savu ikdienas dažādību tas ir aizrāvis un ne brīdi nenožēloju savu izvēli un to, kur esmu šobrīd.

Kā vērtējat Turībā pavadīto laiku un iegūtās zināšanas?

Pavadīto laiku Turībā, protams, vērtēju pozitīvi, jo tas man ir palīdzējis nonākt tur, kur esmu šobrīd. Lielu paldies vēlos izteikt tieši pasniedzējiem, kuri prot savas zināšanas nodot tālāk ne tikai standarta teorijas veidā, bet arī ar praktiskiem piemēriem un reālu situāciju analīzi.

Kā studiju laikā apgūtās praktiskās iemaņas tiek pielietotas darba vidē? Vai tās palīdz ikdienas darbos un pienākumos?

Tā kā uzsāku studijas man nezināmā un jaunā sfērā, uzskatu, ka Turībā esmu apguvusi nepieciešamās pamatzināšanas, lai strādātu šajā nozarē. Apvienojot studijas ar darbu, bija lieliska iespēja iegūtās zināšanas nekavējoties pielietot praksē. Turības piedāvātā AHLEI (American Hotel & Lodging Educational Institute) sertifikāta iegūšana lieliski palīdzēja izprast viesnīcu darbību un to uzbūvi. Šīs zināšanas ikdienas darbā man ir ļoti noderējušas.

Kas Jūsu profesijā ir tas interesantākais un neparastākais?

Šajā profesijā pats aizraujošākais ir tieši tas, ka katra diena ir citādāka nekā iepriekšējās. Darbs nav monotons un prasa oriģinālus risinājumus dažādās situācijās.

Vai šajos apstākļos ir vērts izvēlēties studēt tieši tūrismu un viesmīlības vadību?

Uzskatu, ka noteikti ir vērts, jo, tiklīdz tas būs pilnvērtīgi iespējams, cilvēki ceļos un apmeklēs restorānus, pasākumus u.tml. Darba tirgū tiek augstu vērtēti cilvēki ar zināšanām atbilstošajā nozarē.

Kādu Jūs prognozējat viesmīlības nozares nākotni?

Pandēmija viennozīmīgi šobrīd ir iedragājusi tūrisma un viesmīlības nozares attīstību, bet cilvēki ceļoja, ceļo un ceļos. Uzskatu, ka tuvāko gadu laikā tā atkal uzņems apgriezienus un turpinās augt un attīstīties.

Agnese Medvedeva ir viesnīcas “AVALON HOTEL & Conferences” rezervēšanas vadītāja. Biznesa augstskolā Turība Agnese absolvējusi ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UNWTO) TedQual akreditēto studiju programmu "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība".

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!