Viedokļraksti

12.01.2022

Studentiem Rosinātava ļauj reāli izjust pasākumu organizēšanas nozari

Amanda Būmeistare
Studente

Rosinātava ir neformāla un radoša konference vidusskolēniem, ko organizē Biznesa augstskolas Turība programmas Pasākumu producēšana un vadība studenti. Konference norisinās vienu dienu, bet par to, kas notiek 150 dienas līdz tam, pastāstīs 2022. gada Rosinātavas projekta vadītāja Amanda Būmeistare.

Rosinātava ir studentu rīkota konference vidusskolēniem. Kas vēl ir Rosinātava?

Konferences organizatoriem Rosinātava ir ģimene. Rosinātavas komandai kopīgiem spēkiem jāpārvar visas grūtības. Jāatzīst, ka dažkārt ir nepieciešams arī paraudāt otram uz pleca, uzmundrināt citam citu, jo pasākuma organizēšanas process ir garš un izaicinājumiem pilns, bet viennozīmīgi ir tā vērts! Rosinātavu var saukt arī par vienu lielu kopienu, jo mums visiem – gan rosinātājiem [vieslektoriem], gan organizatoriem, gan pasniedzējiem – ir kopīgs mērķis – jauniešu motivācija un attīstība. Precīzāk, parādīt jauniešiem, ka viņi var! Viena no Rosinātavas dalībniecēm reiz to nodēvēja par iedvesmas laboratoriju, kas, manuprāt, ir ļoti trāpīgs salīdzinājums, jo tā tiešām rosina uz sevis pilnveidi, attīstību un jaunu virsotņu sasniegšanu.

Katru gadu Rosinātavai ir cita tēma. Pagājušā gada temati bija nopietnāki – runājām par izdegšanu, bulingu, atklājot, ka arī sabiedrībā zināmas personības ir saskārušās ar šīm problēmām. Mēs cenšamies neatkārtoties un panākt tēmu dažādību, lai jauniešiem ir interese turpināt piedalīties šajā pasākumā.

Šogad konference norisināsies jau ceturto gadu. Kā projekts ir attīstījies šo gadu garumā?

Rosinātavas idejas autors ir kādreizējais Biznesa augstskolas Turība studiju programmas Pasākumu producēšana un vadība students Ēriks Radželis, kurš radīja šī projekta koncepciju bez nodoma to realizēt, tomēr pasniedzēji bija pārliecināti, ka Rosinātava ir jāīsteno. Tā 2018. gadā radās pirmā konference, kas tika realizēta pašu spēkiem, piesaistot sadarbības partnerus. Nākamais pasākums jau bija nopietnāks – tas norisinājās Siguldā un pulcēja ap 400-500 apmeklētāju. Arī rosinātāju skaits jau bija kļuvis lielāks. Viņu vidū arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Šis pasākums bija ļoti labi organizēts, ko apliecina arī iegūtais apbalvojums – Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balva.

Aizvadītajā gadā Rosinātava norisinājās attālināti, tāpēc bija jārod jauni, nebijuši risinājumi. Ieguvums bija starptautiska atpazīstamība un iesaiste. Saņēmām pateicību no latviešiem Nīderlandē, Austrijā, Zviedrijā, Dānijā, kuri sekoja līdzi pasākumam tiešsaistē. Arī vecākiem šoreiz bija iespēja vērot konferenci, kuru tie atzinīgi novērtēja. Varētu teikt, ka šī gada Rosinātavai, ko plānots organizēt gan klātienē, gan interneta tiešraidē, ir vissarežģītākais izpildījums. Mums ir jāspēj realizēt hibrīdpasākums, kas būtībā ir divi pasākumi vienā, taču līdzekļu mums ir tik pat daudz, cik iepriekšējos gados. Tas ir ļoti liels izaicinājums visiem organizatoriem, kuriem šī ir jauna pieredze. Tas mums visiem ir liels pārbaudījums!

2020. gadā Rosinātava saņēma Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvu. Kas šo konferenci padarīja tik īpašu?

2020. gada konferencē es piedalījos kā brīvprātīgā. Pasākums bija ļoti pārdomāts, rūpīgi plānots un precīzi izpildīts, neatstājot vietu negaidītiem pārsteigumiem un neveiksmēm. Bija padomāts par visu, sākot no pasākuma programmas līdz atbilstošam tehniskajam aprīkojumam. Par to liels paldies jāsaka Martai Mackevičai un šī projekta mammai – Brigitai Rozenbrikai. Būtiski ir arī tas, ka pasākumu rīko studenti, kuri bez lielas praktiskās pieredzes tomēr spēj organizēt tik lielu pasākumu, nezaudējot tā kvalitāti. Manuprāt, tas patiesi ir ievērības cienīgi un apsveicami.

Noteikti liela nozīme bija arī tam, ka mums izdevās piesaistīt sabiedrībā labi pazīstamas personības, tostarp jau pieminēto Valsts prezidentu. Milzīgs paldies jāsaka Gundegai Skudriņai, kura piedalījās kā rosinātāja, un fantastiskajam pasākuma moderatoram Mārtiņam Daugulim. Šādu personību iesaiste ir zināms pasākuma kvalitātes rādītājs.

Ko Rosinātavas rīkošana nozīmē Turības pasākumu producēšanas un vadības studentiem?

Līdz šim mūsu projekti bija lasāmi rakstiskā veidā. Mēs izstrādājām projektus, pievēršot uzmanību visām organizatoriskajām niansēm, bet atbildības sajūta bija krietni mazāka. Pasākums bija jāplāno, bet nebija jārealizē, līdz ar to mēs nevarējām tā pa īstam izprast katra sīkuma un detaļas nozīmi. Tam, ka šāds pasākums tiešām notiks, bija grūti noticēt. Rosinātava, ir iespēja reāli izjust pasākumu organizēšanas nozari, redzēt sava darba augļus, kas ir liels ieguvums. Veiksmīga pasākuma realizēšana sniedz patiesu gandarījumu, kas iedrošina un motivē jaunos speciālistus. Jo lielāka mēroga pasākums, jo lielāks gandarījums pēc tā veiksmīgas realizācijas.

Šī gada tēma skan: “Nav virsotnes, kas būtu par augstu.” Kas slēpjas šajā vēstījumā?

Izvēloties konferences vadmotīvu, mēs veicam pētījumu par aktualitātēm jauniešu vidū, viņu interesēm un problēmjautājumiem. Arī šogad veicām nelielu izpēti, secinot, ka pandēmija ir bijis grūts un nomācošs laiks arī vidusskolēniem, kuri ir noguruši un tiem trūkst motivācijas rīkoties. Būtisks ir arī fakts, ka vidusskolas laiks jauniešiem ir neziņas un apjukuma pilns – daudzi nezina, kur doties tālāk mācīties. Mūsu ideja ir aicināt jauniešus nepadoties, izvirzīt augstākus mērķus un doties to virzienā. Tas ir līdzīgi kā ar kalnu, kuru, kā zināms, veido vairākas daļas – zemiene, piekāje, nogāze un virsotne. Raugoties uz to no zemienes, rodas vēlme tiekties augšup. Šo ideju attīstām arī Rosinātavas programmā, izvēloties šā gada tēmu Nav virsotnes, kas būtu par augstu. Mēs vēlamies mudināt jauniešus dzīvot piepildītāk, jo tas ir iespējams!

Šī gada rosinātāji skatītājus uzrunās Latgales vēstniecībā GORS. Kas jūs aizvedis uz Rēzekni?

Katru gadu Rosinātava norisinās citā vietā. Pirmā notika Rīgā, otrā – Siguldā, trešā tika plānota Liepājā, bet nācās pāriet uz tiešsaistes formātu. Vēlamies, lai pasākums ir plašāk pieejams, lai katra reģiona jauniešiem ir iespēja to apmeklēt. Tā kā viena no mūsu kursabiedrenēm ir no Latgales, viņai radās jautājums, kāpēc gan šogad neapciemot šo Latvijas pusi? Jāpiemin, ka GORA vadība un darbinieki ir Turības absolventi, kas ar prieku mūs uzņem ciemos. Arī pašas GORA telpas ir ļoti skaistas un atbilst mūsu kritērijiem par kapacitāti, atrašanās vietu un konferences tēmu. Šogad Rosinātava dodas pie Rēzeknes novada jauniešiem!

Interviju pilnā apjomā varēs lasīt žurnāla “b formāts” 2022. gada numurā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!