Viedokļraksti

27.02.2020

Manai valstij vajag cilvēkus ar Eiropas zināšanām

Davits Kortava
Doktorants

Latvija ir uzticams draugs un sabiedrotais Gruzijai, tomēr pēc studiju absolvēšanas, neraugoties uz darba piedāvājumiem, izvēlējos atgriezties dzimtenē. Latvijā iegūtās kvalitatīvās zināšanas vēlos veltīt savai valstij, stāsta jurists Davits Kortava – doktorants no Gruzijas, kurš šobrīd sekmīgi pabeidzis studijas un ir pavisam tuvu zinātniskā grāda iegūšanai.

Eiropā ir ļoti daudz iespēju

Gruzijā ieguvu bakalaura grādu tiesību zinātnē un sapratu, ka tālākajām studijām nepieciešamas plašākas, Eiropā atzītas zināšanas un starptautiskā pieredze. Izvēloties, kur studēt, nevadījos pēc valsts, bet gan pēc studiju piedāvājuma. Eiropā ir ļoti daudz iespēju, bet es meklēju atbilstošu vidi. Pirms studiju uzsākšanas nekad nebiju viesojies Rīgā vai Latvijā. Vienīgais, ko zināju, ka visu gadu būs auksti, tomēr man stāstīja vecāki un vecvecāki, kas padomju gados bija šeit viesojušies. Vēl man stāstīja, ka cilvēki Latvijā nav pārāk atvērti, tomēr šis priekšstats mainījās jau pirmajās studiju dienās.

Latvieši viesmīlībā neatpaliek no gruzīniem

Gruzīni visā pasaulē ir izslavēti ar savu viesmīlību un draudzīgumu un bez aplinkiem varu teikt, ka arī latvieši no mums daudz neatpaliek. Latvieši ir ļoti viesmīlīgi, atvērti un draudzīgi, lai to saprastu, vajag tikai nedaudz vairāk iepazīt viņus. Man nereti jautā, kur slēpjas gruzīnu viesmīlības atslēga? Varu teikt, ka to veido vairākas komponentes – vēsturiski mūsu tauta ir pārdzīvojusi dažādus uzbrukumus un varas pārņemšanas, tāpēc protam novērtēt draugus un sabiedrotos. Viesmīlības pamatā ir arī reliģija, jo gandrīz 90% valsts iedzīvotāju ir pareizticīgie. Nenoliedzami, būtisku lomu spēlē arī laikapstākļi – Gruzijā ir ļoti silts un saulains, tāpēc arī cilvēki ir labsirdīgāki un laipnāki.

Studiju pieredze četrās valstīs

Studējot maģistrantūrā Biznesa augstskolā Turība, Latvijā pavadīju divus gadus. Pēc tam turpināju studijas doktorantūrā un šobrīd līdz zinātniskā grāda iegūšanai atlicis pavisam nedaudz. Apmaiņas programmas ietvaros bija iespēja mācīties arī Nīderlandē, Polijā un Lietuvā, to sekmēja gan pasniedzēju atbalsts, gan augstskolas stipendija. Īsā laikā bija iespēja iegūt plašu starptautisko pieredzi – kopā ar sākotnējām studijām Gruzijā, manā kontā šobrīd ir četras dažādas valstis.

Veltīt zināšanas savai dzimtenei

Pēc maģistra grāda iegūšanas saņēmu arī darba piedāvājumus, kas nozīmēja iespēju palikt Latvijā. Šie piedāvājumi bija ļoti vilinoši, piemēram, darbs gan publiskajā, gan privātajā sektorā, tomēr man bija svarīgi veltīt savas zināšanas savai valstij. Tieši tāpēc es mācījos. Es vēlos dot savai zemei to, kas tai nepieciešams. Šobrīd, ņemot vērā situāciju Gruzijā, mums ļoti nepieciešami jauni speciālisti ar Eiropas pieredzi un zināšanām.

Nākotnē filiāles atvēršana Baltijā

Atgriežoties mājās, uzsāku darbu Gruzijas Ekonomikas ministrijā transporta jomā. Tāpat nodibināju vairākas nevalstiskās organizācijas – gan izglītības, gan darba drošības jomā. Paralēli tam darbojos kā lektors vairākās universitātēs. Vēlos dalīties savās zināšanās Darba likuma, ES likumu un Transporta likuma jomā. Gūto pieredzi un zināšanas lieku lietā vadot savu juridisko kompāniju “Kortava Khatashvili Legal Intelligence”, kas Gruzijā šobrīd jau ir plaši pazīstama, tāpēc spējam piesaistīt arī vairākus investorus. Divu gadu laikā vēlamies atvērt filiāli arī Baltijas valstīs. Iegūstot doktora grādu, mana advokāta licence būs spēkā visā Eiropas Savienībā, no kā iegūs arī kompānija. Šobrīd vēl neesam izlēmuši, kuru no Baltijas valstīm izvēlēties filiāles atvēršanai – lai gan es noteiktu dodu priekšroku Latvijai un Rīgai, tas ir lēmums, kas jāpieņem kopīgi ar otru līdz-dibinātāju.

Latvija ir uzticams draugs

Pēc 2008. gada notikumiem mūsu attiecības ar Latviju un Baltijas valstīm ir ļoti uzlabojušās. Mūsu valstīm ir viens kopīgs ienaidnieks, kas ar savu politiku cenšas vājināt mūsu neatkarību un suverenitāti. 2008. gadā mēs to ieraudzījām pavisam skaidri, tikpat skaidri kā sajutām Latvijas atbalstu un vienotību. Latvija ir veikusi ES un NATO ceļu, un jūsu pieredze ir mums ārkārtīgi svarīga un vērtīga. Latvija ir uzticams draugs.

Latvijā pavadīto laiku atceros tikai un vienīgi ar pozitīvām emocijām – paguvu izbaudīt gan Latvijas skaisto dabu, gan virtuvi, mūziku un kultūru. Latvija pārsteidza ar savu tīro dabu un ekoloģiju it visā, īpaši ēdienā, un man par lielu pārsteigumu un prieku, neizpalika arī siltās un saulainās dienas!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!