Viedokļraksti

31.03.2021

Latvija ir lieliska vieta, kur dzīvot

Jašvants Džaisvals
Students

Pirms ierados studēt, neko iepriekš par Latviju nebiju dzirdējis. Ierodoties šeit un iepazīstot tuvāk tās kultūru un cilvēkus, sapratu, ka esmu pieņēmis pareizu lēmumu, stāsta Biznesa augstskolas Turība students Jašvants Džaisvals (Yashwant Jaiswal). Savā viedoklī viņš stāsta par saviem pirmajiem iespaidiem, darba piedāvājumu un apņemšanos apgūt latviešu valodu, lai pilnvērtīgāk integrētos sabiedrībā.

Tēva ieteikums doties uz Latviju

Kad man bija astoņpadsmit gadi, es jutos apmaldījies, nezināju kurp doties studēt. Sāku domāt, ka kaut kas savā dzīvē ir jāmaina, un devos pie sava tēva, lai jautātu, vai varu doties studēt uz ārvalstīm. Tēvs piekrita nevilcinādamies, tāpēc es sāku pētīt augstskolas un to piedāvājumus. Sākotnēji pētīju vairākus augstskolu piedāvājumus Lielbritānijā, tomēr vēlāk pārdomāju savu izvēli. Tēvs ieteica izpētīt Latviju, par kuru iepriekš neko nebiju dzirdējis. Izpētot informāciju, sapratu, ka šī valsts mani ir ieinteresējusi, tāpēc devos uz starptautisko izstādi “European Higher Education Fair” Deli pilsētā, lai noskaidrotu vairāk par iespējām studēt Latvijā. Izstādes laikā noskaidroju visu nepieciešamo informāciju par darba iespējām, dzīvesveidu un tradīcijām Latvijā. Biju patīkami pārsteigts un ieinteresēts, jo tas noteikti bija kaut kas ļoti atšķirīgs no tā, kas man bija ierasts, tāpēc devos uz Latviju. Šobrīd šeit esmu jau aptuveni piecus gadus, esmu ieguvis profesionālo bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā, studējot programmā “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, savukārt, šobrīd studēju maģistrantūrā.

Pirmais iespaids

Uzreiz pēc nolaišanās Rīgas lidostā, pirmais iespaids bija pozitīvs. Apstākļi un vide bija ļoti mierīga un pretimnākoša. Ierodoties Rīgā, kultūršoka nebija, biju laimīgs un gatavs piedzīvojumiem. Otrajā nedēļā jau biju ieguvis augstskolā latviešu draugus, kuri bija ļoti pretimnākoši un izrādīja Rīgu. Līdz šim esmu paguvis apskatīt vairākas vietas Latvijā, īpaši izcelšu Siguldu un Vecrīgu, tām piemīt neatkārtojams šarms, kas apbur. Uzskatu, ka Latvija patiesi ir skaista vieta, kur dzīvot. Šo gadu laikā esmu iepazinies ar neskaitāmi daudz latviešiem, kurus šobrīd saucu par draugiem. Varu tikai apgalvot, ka latvieši ir laipni, pieklājīgi un draudzīgi.

Nacionālie svētki un ēdiens

Kopā ar saviem, Latvijā iepazītajiem draugiem, esmu svinējis vairākus latviešu tradicionālos svētkus, kā, piemēram, Jāņus. Esmu pat izmēģinājis latviešu tradicionālos deju soļus, vērojot dalībniekus, kas piedalījās Dziesmu un deju svētkos. Šie svētki, manuprāt, ir unikāli. Tā kā esmu dažādu ēdienu cienītājs, esmu izmēģinājis arī vairākus latviešu nacionālos ēdienus. Tie ir neizsakāmi gardi. Vieni no maniem iecienītākajiem ir biešu zupa un kūpinātas zivis.

Darba piedāvājums Erasmus koordinatora amatā

Ceturtajā studiju gadā, veicot savu pirmsdiploma praksi, strādāju vienā no Vecrīgas viesnīcas restorāniem, prakses noslēgumā saņēmu ziņu no augstskolas studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektora, kurā tiku aicināts uz tikšanos saistībā ar darba piedāvājumu. Man tika piedāvāts darbs Erasmus koordinatora amatā, biju neizsakāmi priecīgs un lepns, ka šo iespēju piedāvāja tieši man. Studiju laikā biju diezgan aktīvs students, jo darbojos studējošo pašpārvaldē un īstenoju dažādus projektus, tāpēc šis darba piedāvājums deva man iespēju turpināt pilnveidot sevi.

Darba ikdiena

Ikdienas darbs ir ļoti atbildīgs, katru dienu nākas sastapties ar kaut ko jaunu, bet man tas patīk, it īpaši, kad strādā labvēlīgā darba vidē ar tik lieliskiem kolēģiem. Manos pienākumos ietilpst dažādi uzdevumi, piemēram, dokumentu pārbaude, saskaņošana un sazināšanās ar partneraugstskolām, saņemto studentu pieteikumu izskatīšana, kā arī atbilžu sniegšana uz dažādiem, studentiem neskaidriem, jautājumiem saistībā ar Erasmus programmas iespējām. Manā ikdienas darbā ir svarīgi spēt nodrošināt veiksmīgu komunikāciju ar ārvalstu studentiem, kā arī spēt risināt dažādas problēmsituācijas, kas radušās studentiem.

Nākotnes plāni un latviešu valodas apguve

Latviešu valoda ir diezgan sarežģīta, bet es cītīgi mācos, lai varētu runāt brīvi šajā valodā, jo uzskatu, ka komunikācija ir panākumu atslēga. Kā lielu ieguvumu varu minēt to, ka ikdienā savas latviešu valodas zināšanas varu praktizēt pateicoties saviem kolēģiem, kas palīdz man ikdienā saprast un izrunāt dažādus vārdus. Papildus iepriekš minētajam, skatos arī vietējo televīziju un lasu ziņas latviešu valodā. Latvijā nu jau jūtos kā savās otrajās mājās. Man patīk apkārtējā vide, esmu pieradis gan pie Latvijas klimata, gan cilvēkiem. Tāpēc, kad absolvēšu maģistra studijas, plānoju palikt tepat Latvijā.

Autors: Biznesa augstskolas Turība students Jašvants Džaisvals (Yashwant Jaiswal)

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!