Viedokļraksti

02.08.2021

Četri ieteikumi treniņu plānošanai karstā laikā

Ilona Marhele
Absolvente

Šī vasara mums ir sarūpējusi īpaši karstu un tveicīgu laiku, kas var kaitēt pat mūsu veselībai un labsajūtai – īpaši, ja aktīvi nodarbojamies ar fiziskajām aktivitātēm. Lai ikviens varētu turpināt piekopt fiziskās aktivitātes un justies labi, Latvijas olimpiete, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilona Marhele sniedz pāris ieteikumus, kurus būtu jāņem vērā, plānojot treniņus un aktivitātes karstā un saulainā laikā.

Vietas un laika izvēle – primārais treniņu plānošanā

Šajā karstajā laikā svarīgi ir izvēlēties piemērotu treniņu vietu. Ieteicams būtu nesportot tiešajos saules staros. Ja runājam par skriešanu, tad vēlams neskriet gar daudzdzīvokļu māju celiņiem, jo asfalts vasaras saulē, ja gaisa temperatūra ir sasniegusi 30 grādu atzīmi, var uzkarst pat līdz 57 grādiem. Ieteicamāk būtu izvēlēties vējainas un ēnainas vietas, piemēram, blakus mežam vai parkam, kur koku ēnā var paslēpties no tiešajiem saules stariem. Jāpiedomā arī pie laika izvēles, piemērotākais laiks sportošanai būtu rīts vai vēls vakars.

Vienmērīga ūdens dzeršana visas dienas garumā

Lielākā daļa mūsu ķermeņa sastāv no ūdens, neviens process nenorisinās bez ūdens, tas ir ļoti svarīgs mūsu organismam – īpaši sporta nodarbību laikā, jo caur ādu svīstot ūdens tiek zaudēts visvairāk. Viens no bīstamākajiem un izplatītākajiem riskiem ir atūdeņošanās jeb dehidratācija. Tāpēc, lai novērstu šo risku ir jādzer ūdens, gan pirms treniņiem, gan ilgu nodarbību laikā vai arī starp atsevišķiem piegājieniem. Protams, arī pārmērīga ūdens lietošana nav ieteicama, jo liels daudzums ūdens ir jāpārstrādā. Tāpēc jāatrod vidusmērs, jādzer pa maziem malciņiem, nevis vienā piegājienā.

Augu valsts produktu un sporta saderība

Īpaša uzmanība jāvērš arī uz ēdienreizēm – gan pirms, gan pēc sporta nodarbībām. Noteikti nevajadzētu izvēlēties pārāk smagu un treknu ēdienu, šim karstajam laikam atbilstošāk būtu uzturā lietos vairāk augu valsts produktus, jo tie organismā pārstrādājas vieglāk.

Īpaša uzmanība sporta apģērba izvēlē

Karstā laikā ļoti svarīgi ir izvēlēties brīvu un no dabiskiem materiāliem veidotu apģērbu. Apspīlēts apģērbs, kas daudziem liekas vizuāli piesaistošāks, neļauj ķermenim elpot. Apģērbam vēlams arī būt gaišā, vislabāk baltā krāsā, kas atstaro saules starus. Šobrīd sporta apģērba klāsts ir ļoti plašs, tiek piedāvāti arī īpaši audumi, kas atvēsina, tādējādi ļaujot izvēlēties arī garo sporta apģērbu un noslēpties no saules stariem.

Autore: Latvijas olimpiete, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilona Marhele

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!