- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Viedokļraksti
Atklāt iespējas un rīkoties
Antra Veidele
Izglītība paver jaunus apvāršņus un sniedz iespēju paskatīties uz pasauli no cita skatu punkta. Tā ļauj radoši un vieglāk tikt galā ar neordinārām vai neērtām situācijām. Mācoties mēs trenējam smadzenes, attīstām domāšanu, arī iegūstam noderīgus kontaktus un jaunus draugus. Tad atliek viens jautājums – kādēļ neizglītoties? Ikviena jauna prasme, ko mēs apgūstam jebkurā vecumā, tiešā veidā maina mūsu smadzenes – veidojas jauni neironu ceļi, noteiktas smadzeņu zonas paliek fiziski lielākas, tās attīstās. Smadzenes trenējas pielāgoties izmaiņām, un tas ir ļoti svarīgi arī personības attīstībai.
Kopš 2012.gada novembra strādāju Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Personāla vadības daļā. Kopumā, mana darba pieredze nu jau vairāk kā 19 gadus ir saistīta ar personāl vadību. Deviņdesmito gadu sākumā pavisam nejauši sāku strādāt Latvijas Tautsaimniecības vadītāju un speciālistu valsts institūta kadru daļā. Tā arī turpinu līdz šim. Kādu brīdi strādāju citā jomā, taču jau kopš 2003.gada esmu profesijā atpakaļ, ar domu, ka gribu apgūt šo zinātni un vienlaikus – mākslu, pamatīgi. Tā nu strādāju un mācos, mācos un strādāju. Man patīk!
Izglītība paver jaunus ceļus
Mācīties nekad nav par vēlu, jaunu zināšanu apguve ir sevis pilnveidošana un izaugsme ceļā uz jauniem un jauniem izaicinājumiem ne tikai profesionālajā jomā. Sevis pilnveidošana saistās ar radošajām spējām, savu zināšanu vislabāko pielietojumu konkrētajos apstākļos. Ikkatrs no mums tiecas pēc panākumiem un sasniegumiem, ne vien, lai kādam vai sev ko pierādītu, bet lai izteiktu savu personību. Faktiski, izglītība ir instruments, kas palīdz attīstīt sevi un virzīties uz priekšu, sasniedzot nospraustos mērķus.
Atceroties bērnību un to laiku, kad iemācījos lasīt – cik lepna jutos! Mani vecāki daudz lasīja. Grāmatas bija un ir lieliska izklaide un neatsverams izziņas materiāls. Arī tagad nekas nav mainījies – viss jaunais, ko iemācos, liek justies gandarītai un apmierinātai ar sevi.
Svarīgi ir izglītoties visu mūžu
Zināšanu nekad nevar būt par daudz. Pasaule mainās un mums ir jāmainās tai līdzi.
Psiholoģe Marija Ābeltiņa apgalvo, ka „Mācīties un būt vienā solī ar dzīves izmaiņām ir ļoti veselīgi”.
Pašreiz esmu Biznesa augstskolas Turība Profesionālā maģistra studiju programmas "Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā" 2.kursa studente. Studēt biznesa psiholoģiju veicināja interese par uzņēmumā notiekošo procesu likumsakarībām un cēloņiem, darbinieku uzvedību konkrētā situācijā. Ikdienā nākas saskarties ar situācijām, kad ir jāspēj analizēt darbinieka rīcība, jāizprot tās iemesli un jāatrod pareizā pieeja un optimālākais risinājums. Visu šo prasmju nepieciešamība liek man nepārtraukti mācīties un pilnveidoties.
Turība ir pareizā izvēle
Vērtīgākais, ko jau esmu ieguvusi studējot Turībā ir pasniedzēju pieredze, ko nepārtraukti salīdzinu ar savējo. Analizēju un saprotu, ka Turība ir pareizā izvēle – mazāk teorijas – vairāk praktisko ieteikumu, viedokļu, situāciju analīžu.
Iegūtās praktiskās zināšanas veiksmīgi pielietoju ikdienā savā darbā vietā. Šobrīd ir uzsākti un turpinās vairāki projekti – mācību sistēmas un programmas aktualizācija, mentoru procesa pilnveide, kā arī jauno darbinieku integrācijas procesa apdeits, kur tieši noder Turībā iegūtās atziņas un labās prakses piemēri. Tas viss kopā patiesi uzlabo mana darba produktivitāti un sasniegto rezutlātu.
Izglītots cilvēks ir laimīgs un apmierināts
Ja ir patiesa vēlme mācīties, tad ir arī vēlme dalīties ar zināšanām. Tad jau arī sanāk, jo vairāk ir izglītotu cilvēku (domāts – arī laimīgāku un apmierinātāku), jo vairāk ir ko dot apkārtējiem – sabiedrībai un ģimenei. Faktiski, rezultātā ieguvēji ir visi.
Vēlējums uzsākot jauno mācību gadu – pasaule ir iespēju pilna, ir tikai jāiedrošinās tās atklāt. Atklāt un rīkoties!
Autore: Antra Veidele, Biznesa augstskolas Turība „Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā” 2. kursa studente.