Viedokļraksti

18.06.2020

5 ieteikumi Jāņu svinēšanai šaurā lokā

Jolanta Lele
Absolvente

Jau pēc dažām dienām svinēsim Vasaras saulgriežus jeb Līgo svētkus, kas šogad būs krietni atšķirīgāki. Izpaliks jau ierastā un tradicionālā Līgo svinēšana Krastmalā, kas tik ļoti piesaista gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus. Vīruss vēl nav uzvarēts, tāpēc, lai neatgrieztos situācijā, ko piedzīvojām marta sākumā, tūrisma eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele aicina šogad svinēt mierīgi un dalās ar pieciem ieteikumiem svinēšanai šaurā lokā.

Līgot pie jūras

Šis ir īstais brīdis, kad kopā ar ģimeni var nesteidzīgi izbaudīt mūsu pašu Jūrmalu. Uzcelt telti, izstaigāt pludmales vēsās smiltis agrā Līgo rītā, nopeldēties dzestrajā Baltijas jūrā. Ja runājam par augstākām komforta prasībām, tad arī viesnīcās Jūrmalā šobrīd ir pieejamas brīvas vietas par draudzīgām izmaksām. Viesnīcas seko līdzi un ievēro visus šobrīd aktuālos drošības pasākumus. Piemēram, kempings „Jūras priede” piedāvā atpūtu ģimenes namiņos ar plašu teritoriālo izkārtojumu, lai visi līgotāji justos ērti un droši.

Noenkuroties Latgalē

Basām kājām iemesties rudzu puķu pļavā vai makšķerēt zivis zila ezera krastā. Ļoti populārs virziens svētku svinēšanai ir Latgale - viesnīcas, viesu mājas, kempingi un telšu vietas. Turklāt gandrīz visur ir pieejamas brīvas vietas. Daudzas naktsmītnes, piemēram, viesu māja “Zaļā sala”, kas atrodas Rēzeknes novadā iepriekš Jāņos neuzņēma ciemiņus, bet šis gads ir izņēmums. Viesu namā ir baudāms miers un klusums un Jāņu dienas rītā brokastis būs komplektā ar putnu dziesmām un Rēzeknes upes ūdens čalām.

Doties mazajā atvaļinājumā

Iesēdies braucamrīkā, iespied Latvijas karti padusē un dodies ceļā. Šogad svētkos ir piecas brīvdienas, kuras var izmantot kā mazo atvaļinājumu, lai apskatītu tuvākus vai tālākus Latvijas tūrisma objektus. Apciemot vietējos mājražotājus un atbalstītu viņu uzņēmējdarbību, iegādājoties vietējo produkciju, piemēram sieru un alu, ko likt svētku galdā. Šādi izdosies gan apmeklēt nezināmas vietas, gan izgaršot jaunus produktus. Labs palīglīdzeklis, kur smelties iedvesmu ceļošanas galamērķiem ir Latvijas oficiālais tūrisma portāls latvia.travel.

Basām kājām zemeņu laukā

Pavisam drīz sāksies Latvijas zemeņu sezona. Patiesībā ir vietas, kur tāda jau ir sākusies un mēs varam lepoties ar vairākiem zemeņu dārziem, kuri piedāvā pašiem kāpt zemeņu laukā un lasīt saldās ogas turziņā vai tieši vēderā. Nosvinēt Līgo svētkus ar zemeņu pilnu vēderu var zemeņu laukā Vimbukrogā, ogu vagā Krimuldas pagastā, Lepšuklanos Rundāles novadā un Zemeņu krastiņos Kastuļinas pagastā, Aglonas novadā.

Izbaudīt ģimenes klātbūtni

Kopumā šogad, drošības apsvērumu dēļ, rekomendēju brīvdienas pavadīt nesteidzīgā, mierīgā gaisotnē ar ģimeni un tuviniekiem. Grandiozas Līgo un Jāņu svinības būs arī citus gadus, kad varēsim doties tālos un tuvos ceļojumos vai mesties pūlī uz kārtīgu izdancošanos, bet šogad svinēsim ar ģimeni tepat Latvijā.

Autore: Tūrisma eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!