Viedokļraksti

13.04.2023

10 padomi, kā atstāt labu iespaidu par sevi darba intervijā

Anželika Marija Zuba
karjeras konsultante

Darba intervija ir process, kuram jāiziet cauri ikvienam, taču, lai iegūtu arvien augstāku pozīciju un virzītos uz savu sapņu darba vietu, nepieciešams atstāt labu iespaidu darba intervijas laikā. Lai labāk sagatavotos savai darba intervijai, Biznesa augstskolas Turība karjeras konsultante Anželika Marija Zuba ir sagatavojusi 10 padomus, ko ņemt vērā darba intervijas laikā.

1. ES - vērtības, prasmes, pieredze

Tev ir jāatrod un jāizceļ iemesls, kāpēc tieši tu esat vislabākais kandidāts attiecīgajam amatam.

2. Sagatavoties atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem

Kāda veida darba videi tu dod priekšroku?
Kā tiec galā ar stresa situācijām?
Vai tev labāk patīk strādāt patstāvīgi vai komandā?
Kā sevi uzturi līdzsvarā, strādājot ar vairākiem projektiem?
Ko tu pēdējā gada laikā darīji, lai pilnveidotu savas zināšanas?

3. Izpētīt informāciju par potenciālo darba devēju

Iepazīsties ar uzņēmuma mājaslapas vietni, uzzini par to, ko uzņēmums dara, kas tur strādā? Vai pēdējā laikā uzņēmumam ir bijušas kādas uzvaras un sasniegumi, ko intervijā varētu komentēt? Pačeko LinkedIn!

4. Īsi un konkrēti

Stāsti īsi un konkrēti, nepārmāc intervētāju, centies koncentrēties un strukturēt teikto, 3-4 punkti par savām stiprajām un vājajām pusēm, neiedziļinies detaļās un neesi pārāk personisks. Praktizē darba interviju.

5. Izrādīt interesi un pajautāt

Tev ar intervētāju jāiesaistās sarunā - savstarpējā informācijas un ideju apmaiņā. Tikai ar šāda dialoga palīdzību jūs abi varat noteikt, vai tu, uzņēmums un darbs būsiet saderīgi.

6. Būt atvērtam
Neaizmirsti parādīt arī savas labās īpašības. Viena no lietām, ko darba devējs vēlas noskaidrot intervijas laikā, ir tas, cik patīkami būs ar tevi kopā strādāt katru dienu.

7. Uzmanīga klausīšanās

Uzmanīga klausīšanās ir svarīga, lai tu saprastu un pēc tam izklāstītu, kā tieši tu vari papildināt uzņēmuma komandu un ko vari uzņēmumam piedāvāt.
8. Small things make it perfect

Lai izskatītos profesionāli, centies nenokavēt darba interviju, labāk ierasties 15 min. Pētījumi liecina, ka cilvēki šķiet pievilcīgāki, ja iztur acu kontaktu. Arī smaidīšana var palīdzēt radīt pievilcību.

9. Izvēlieties atbilstošu apģērbu!

Izskaties profesionāls, valkā tērpu, kurā jūties pašpārliecināts un komfortabls.

10. Sīkie knifiņi

Centies veikt piezīmes, lai parādītu, ka tevi tas interesē, un paturi prātā variantus, centies vairāk apzināties teikto un velti laiku pārdomām un atbildēm. Centies rast kopīgas intereses ar intervētāju.

Lai sniegtu studentiem, absolventiem un skolēniem atbalstu karjeras izaugsmē, Biznesa augstskolā Turība martā tika atklāts Karjeras centrs. Tas nodrošinās arī vienas pieturas aģentūras principu, kur prakses un darba iespēju jautājumos vienuviet satiksies jaunieši ar potenciālajiem darba devējiem.

Karjeras centra mērķis ir palīdzēt ikvienam augstskolas studentam un absolventam sasniegt savas karjeras ambīcijas, nodrošinot rīkus un atbalstu, kas nepieciešami, lai pieņemtu informētus lēmumus par savu karjeras ceļu, attīstītu prasmes, kas nepieciešamas veiksmīgai darbībai izvēlētajā jomā, un veiksmīgi orientētos darba tirgū un veidotu profesionālo karjeru.

Karjeras centrs atrodas Biznesa augstskolas Turības biznesa inkubatora telpās - Rīgā, Graudu ielā 68, A korpusā. Karjeras konsultanta konsultācijām var pieteikties pa e-pastu: career@turiba.lv

Lai uzlabotu Karjeras centra darba kvalitāti un izprastu studentu vēlmes aizpildi anketu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!