Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

01.08.2016 - 13.08.2016

Starptautiskā vasaras skola „ILGTSPĒJĪGA UN VIEDA PILSĒTA”

Starptautiskā vasaras skola „ILGTSPĒJĪGA UN VIEDA PILSĒTA”

No 2016. gada 1. augusta līdz 13. augustam Biznesa augstskola Turība organizēja starptautisku vasaras skolu – Ilgtspējīga un vieda pilsēta, kuras iniciatori bija augstskolas Starptautiskā tūrisma fakultātes vadošie pasniedzēji. Vasaras skolas tēma bija Rīga – tās sabiedrība, daba un kultūra, kas sniedza studentiem zināšanas un praktiskās iemaņas par pilsētvides attīstību, tās tēla veidošanu, tūrismu, kā arī ļāva iedvesmoties un dalīties savās idejās.

Norises laiks: 01.08.-13.08.2016.

Galvenās apskatītās tēmas:

Skolas programma tika veidota četros galvenos blokos, ņemot vērā Rīgas pilsētas ilgtspējīgā un viedā attīstībā iesaistītās resursu grupas un būtiskākos faktorus: 1) Rīga, un tās pilsētvide (arhitektūra, infrastruktūra u.c.), 2) Latvijas kultūrvēsture, kas nosaka atbildību par pagātni un izpratni par dzīves vides attīstības formām 3) Latvijas kultūra un kultūrvide, 4) Dabas vide, kā pilsētas būtisks elements.

Dalībnieki:

Kopumā vasaras skolai tika saņemti 100 pieteikumi, no kuriem tika atlasīti 9 dalībnieki. Vasaras skolā piedalījās studenti no Turcijas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Slovēnijas, Slovākijas, Itālijas, Beļģijas un Baltkrievijas. Šeit studenti pārstāvēja gan dažādus studiju līmeņus (bakalaura, maģistra un doktorantūras studijas), kā arī dažādas studiju jomas – sākot no Tūrisma un pilsētplānošanas studijām, līdz pat mākslas zinātnei.

Iesaistītie pasniedzēji:

Vasaras skolā iesaistījās pasniedzēji no Starptautiskā tūrisma fakultātes, kā arī nozares profesionāļi, kas caur lekcijām, diskusijām un mācību ekskursijām sniedza studentiem zināšanas dažādās ar ilgtspējīgas pilsētvides attīstību saistītās jomās.

Visas vasaras skolas norises laikā, paralēli lekcijām un darbam auditorijā, studenti grupās veica arī praktisku pētījumu, izzinot un analizējot dažādus Rīgas rajonus, to problēmas un attīstības perspektīvas. Studenti veica izpēti par Rīgas vēsturisko centru, Jūgendstila kvartālu, Grīziņkalnu un Kalnciema kvartālu.

Vasaras skolā piedalījās studenti no Itālijas, Uzbekistānas, Turcijas, Slovākijas, Gruzijas, Slovēnijas, Beļģijas un Azerbaidžānas – katram no viņiem bija savs redzējums par Rīgu un to, kā pilsēta varētu attīstīties nākotnē, taču visi bija gandarīti par iespēju redzēt to savām acīm un viesoties Latvijā.

Nokārtojot gala pārbaudījumu, studenti par dalību vasaras skolā saņēma 3 ECTS.

Šo projektu Biznesa augstskola Turība realizē pateicoties Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) piešķirtajām valsts stipendijām.

Projekta akadēmiskie vadītāji:

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa

Agita.Donina@turiba.lv

Profesore dr.geogr. Maija Rozīte

Maija.Rozite@turiba.lv

Projekta administratīvā vadītāja:

Kristīne Tihanova

Kristine.Tihanova@turiba.lv

Alexandre de Schutter, 2 kursa tūrisma students no Beļģijas

„I would like to thank to Turiba Univeristy for organizing such a great program. I really enjoyed my time in Riga and participating in this course truly was an enriching experience. Latvia and the Baltic region is a fascinating place and I will definitely come back to Latvia at some point. I'm grateful for being given the chance to take part in this Summer School.”

Lizaveta Bulava, 3.kursa Biznesa augstskolas Turība tūrisma programmas studente

„Summer school was an amazing experience. I was part of very international group with different backgrounds and interests. Moreover I got knowledge about sustainability and how Latvia, Riga in particular, is developing in this direction. The schedule was very tense and diverse. But huge experience of Turiba lectures and guests from governmental organizations made this summer school 100% successfull.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!