Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

01.09.2022 - 31.08.2024

ERASMUS+ Sadarbības partnerība INTUX

Šī gada rudenī Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar 6 partneriem uzsāk realizēt ERASMUS+ sadarbības partnerību ar nosaukumu INTUX.
Projekta nosaukums: “Lietotāju pieredzes dizaina kursa izstrāde un ieviešana augstākajā izglītībā iesaistot lietotāju testēšanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām”

INTUX projekta galvenais mērķis ir izstrādāt un ieviest augstskolās mācību moduļus par lietotājā pieredzes dizaina veidošanu, kas ir ērts un piemērots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lietotajā pieredzes dizains jeb tā sauktais UX dizains ir pieredze, kas rodas lietotājam mijiedarbojoties, saskaroties ar produktu, piemēram, mājaslapā vai lietotnē esošajiem elementiem. Jebkuram IT nozares studentam studiju laikā ir būtiski iemācīt kā veidot produktus, kas ir ērti un viegli lietošanā. Bet vai augstskolas savās mācību programmās pievērš pietiekamu uzmanību, kā studentiem iemācīt tādu mājas lapu un lietotņu veidošanu, kas ir piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām? Piemēram, cilvēkiem ar redzes vai dzirdes traucējumiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, cilvēkiem ar grūtībām uztvert mājas lapās ievietoto informāciju un orientēties tajās?

Šī projekta ietvaros augstskolas sadarbībā ar organizācijām, kas pārstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses, strādās pie tādu apmācību programmas izstrādes, kas palīdzēs IT studentiem apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai varētu nākotnē veidot gan mājas lapas, gan lietotnes, kas būs piemērotas un ērtas lietošanās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Eksperti izstrādāts īpašu rokasgrāmatu, rekomendācijas un mācību materiālus kā arī izstrādās un testēs scenāriju, kā iesaistīt lietotāja pieredzes testēšanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Projekta partneri:
Biznesa augstskolas Turība (Latvija) – vadošais partneris
Mariboro Universitāte (Slovēnija)
Madrides politehniskā Universitāte (Spānija)
Seviļas autisma asociācija (Spānija)
Slovēnijas Invaliditātes organizāciju nacionālā padome (Slovēnija)
Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO (Latvija)
Funka Nu AB (Zviedrija)

Projekta īstenošanas periods: 01.09.2022 līdz 31.08.2024.

PROJEKTA MĀJASLAPA: https://www.funka.com/en/intux/

Kontakti:
Projekta akadēmiskais vadītājs
Jānis Pekša
Janis.peksa@turiba.lv

Projekta vadītāja
Ieva Bruksle
Ieva.bruksle@turiba.lv

Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas. Projekta numurs:
022-1-LV01-KA220-HED-000087964

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!