Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

01.09.2018

Erasmus+ projekts „Kultūras zināšanas un valodu kompetences 21.gadsimta prasmju attīstībai”

Erasmus” projekts “Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills”

Projekta numurs: 2018-1-HR01-KA204-047430
Projekta norises termiņš: no 2018.gada 1. septembra līdz 2020.gada 31. augustam
Projekta pieteicējs: Tourism and Catering School Dubrovnik (Horvātija)
Projekta partneri: Tourism and Catering School Dubrovnik (Horvātija), Biznesa augstskola Turība (Latvija), Ekonomska šola Murska Sobota (Slovēnija), Universitatea Sapientia din Cluj-Napoca (Rumānija), Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Čáslav (Čehija), Fundacja Pro Scientia Publica (Polija).

Projekta mērķis: Projekta mērķi saistās ar Erasmus+ programmas specifiskajiem izglītības mērķiem:

1) Uzlabot pamatkompetenču un prasmju apguves līmeni (21.gs. prasmes un kompetences, tādas kā problēmu risināšanas prasmes, sadarbība, radošums, kritiskā domāšana, mācīšanās stratēģijas, komunikācija, IKT prasmes, utt.), īpaši akcentējot to nozīmīgumu darba tirgū (uzlabotas prasmes un kompetences), kā arī ieguldījumu iekļaujošas sabiedrības attīstībā (izveidotie mācību kursi būs piemēroti arī pieaugušajiem, kam ir dažāda veida mācīšanās šķēršļi – ģeogrāfiskie, sociālie, ekonomiskie, kultūras atšķirības, nepietiekamas prasmes, utml.);

2) Izmantojot Eiropas kultūras mantojumā balstītus izstrādātos atvērtās piekļuves mācību materiālus, kā arī, izmantojot inovatīvas mācību metodes, veicināt Eiropas mūžizglītības telpas veidošanos un izplatību;

3) Izveidojot mācību materiālus desmit Eiropas valodās, kas atspoguļo projektā iesaistīto valstu bagātīgo kultūras mantojumu, tai skaitā, Rumānijā esošā ungāru etniskā reģiona kultūru, Suitu kultūras telpu Latvijā, u.c., uzlabot valodu mācīšanas un mācīšanās jomu, kā arī veicināt Eiropas Savienības plašo lingvistisko daudzveidību un starpkultūru izpratni. Projekta gaitā tiks izveidoti inovatīvi mācību materiāli, atvērtās piekļuves mācību platforma, pielietota CLIL metodoloģija (saturā balstīta valodu apguve), radīti apjomīgi jauktās mācīšanās formas (blended-learning) moduļi, kas ietvers gan tiešsaistes materiālus, gan uzdevumus grupu/pāru darbam, kā arī klātienes uzdevumus. Mācību materiāls tiks veidots, iekļaujot faktoloģisku informāciju par mūsu kultūras mantojumu. Tas būs pieejams desmit valodās – angļu, vācu, franču, latviešu, horvātu, poļu, slovēņu, čehu, rumāņu un ungāru.

Kursa mērķa grupa ir pieaugušie, tai skaitā studenti un pieaugušie ar dažādiem mācīšanās šķēršļiem.

Mācību platforma pieejama: http://e-culture.eu

Projektu īsteno: BAT Valodu katedra.

Projekta mājas lapa: http://culture-language.eu/

Biznesa augstskolas Turība Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Culture and Languages for All” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!