Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

09.01.2014 - 30.08.2016

Erasmus Plus Stratēģiskās partnerības projekts

Erasmus Plus Stratēģiskās partnerības projekts “Development of Mediation Network in Civil and Criminal Cases to foster European Wide Settlements of Disputes”

Erasmus Plus projektu par mediāciju realizēja Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Tallinas Tehnisko Universitāti, Viļņas Universitāti un Dženovas Universitāti. Projekta ietvaros partneri izstrādāja elektronisko grāmatu un mācību materiālus par mediāciju, veidoja un realizēja interdisciplināru Intensīvo kursu partnervalstu studentiem, veidoja mediācijas ekspertu datubāzi un ar dažādām aktivitātēm popularizēja mediāciju projekta partnervalstīs.

Mediācija ir strīdu risināšanas veids ārpustiesas kārtībā. Mediācijas procesu vada viens vai divi mediatori un tas ir brīvprātīgs process – strīdnieki paši vienojas vai un kad savu strīdu sākt risināt mediācijas kārtībā. Mediāciju var veikt gan civillietās (piemēram, ģimenes, darba vai komercstrīdos, u.c.), gan krimināllietās (vainīgajam vienojoties ar cietušo), gan administratīvajās lietās.

Mediācija Latvijā kļūst aizvien populārāka. Gan tiesas iesaka tiesvedības dalībniekiem doties pie mediatora, lai savu strīdu atrisinātu mierīgā ceļā, gan arī paši strīdnieki pirms tiesas mēģina strīdu atrisināt ar mediatora palīdzību. Mediators nepieņem lēmumu, bet gan palīdz pašiem strīdniekiem nonākt pie abpusēji pieņemama risinājuma. Mediācijas ceļā var vienoties par plašāku jautājumu loku, nekā tas iespējams tiesā.

Projekta ietvaros sadarbojoties mediācijas ekspertiem tika radīti dažādi mācību un metodiskie materiāli, kas palīdzēja studentiem apgūt mediācijas prasmes.

Projekts tika realizēts ar Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Erasmus Plus aktivitātes Stratēģiskās Partnerības atbalstu. Projekta numurs: 2014-1-LV01-KA203-000506.

Projekta realizācijas laiks: 2014.gada 1.septembris līdz 2016.gada 30 augustam.

Projekta budžets: 95 362.00 Eiro

Projekta mājas lapa: mediation.turiba.lv

Projekta mājas lapā atrodami visi projekta ietvaros izstrādātie materiāli – E-grāmata, mācību materiāli, video materiāli, mediācijas ekspertu un organizāciju kontakti.

Projekta akadēmiskā vadītāja:
Biznesa augstskolas Turība lektore
Dana Rone
e-pasts: dana.rone@latnet.lv

Projekta administratīvā vadītāja:
Starptautisko projektu vadītāja
Kristīne Tihanova
tālr.: +371 67625371
e-pasts: kristine.tihanova@turiba.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!