Projekti

Biznesa augstskola Turība aktīvi piedalās dažādos izglītības un zinātnes sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas. Kā vadošais partneris esam sekmīgi īstenojuši starptautiska mēroga Erasmus+, JUSTICE, NORDPLUS un citu fondu atbalstītus projektus.

01.03.2022 - 30.04.2023

Biznesa augstskolas Turība medijpratības projekts

Katru gadu Amerikas izglītības un globālās attīstības organizācija “IREX” paplašina sadarbību ar dažādām augstskolām, lai veicinātu medijpratību visā pasaulē. Ja līdz šim Latvijā tās bijušas tikai valsts izglītības iestādes, tad šobrīd Biznesa augstskola Turība ir pirmā privātā augstskola Latvijā, kas izraudzīta par sadarbības partneri medijpratības veicināšanā. Projekta ietvaros Turība gada garumā pētīs, veicinās un uzlabos izpratni par medijpratību ne tikai studentu vidū, bet arī visā Latvijas sabiedrībā kopumā.

Projekta laikā tiks veikts pētījums, Turības DigiCom laboratorijā tiks veidota podkāstu sērija, taps informatīvi materiāli, ekspertu viedokļraksti un notiks apaļā galda diskusija “Medijpratība Latvijā”, tāpat tiks rīkotas arī dažādas lekcijas, vasaras skola un medijpratības diena vidusskolēniem. Projekta laikā radītais saturs tiks apkopots īpašā interneta vietnē, kas būs veltīta medijpratības jautājumiem, savukārt medijpratības pētījuma rezultāti tiks prezentēti nākamgad augstskolas rīkotajā Starptautiskajā zinātniskajā konferencē.

Lai jaunieši spētu atklāt nepatiesu informāciju un kļūtu noturīgi pret tās ietekmi mūsdienu mediju vidē, projekta laikā visiem Biznesa augstskolas Turība studentiem tiks piedāvāts visaptverošs un praktisks studiju kurss, iegūstot zināšanas un prasmes medijpratībā. Līdz šim studiju kurss Mediju pratība ir bijis Komunikācijas virziena studiju programmās, taču tagad to varēs apgūt visi augstskolas studenti. Tāpat studenti praktizēs medijpratību dažādās ārpus mācību programmas aktivitātēs – piemēram, podkāstu filmēšanā un pasākumu organizēšanā.


Galvenie projekta rezultāti

Plašs un padziļināts mācību kurss par medijpratību, ko papildinās dažādi izglītojoši materiāli un aktivitātes:
- Padziļināts medijpratības mācību kurss (4 kredītpunktu apjomā)
- Izvēles studiju kurss par medijpratību (2 kredītpunktu apjomā)
- Mācību materiāli
- Medijpratības mājas lapa
- Dažādi informatīvie materiāli (video, podkāsti, raksti) un informatīvie un izglītojošie pasākumi.

Projekta mājas lapa: https://medijpratiba.turiba.lv
Projekta ieviešnas periods: 01.03.2022-30.04.2023.

Kontaktiem:

Jana Bunkus
Projekta vadītāja
Komunikācijas virziena prodekāne
Jana.Bunkus@turiba.lv
Kristīne Tihanova
Projekta administrators
kristine.tihanova@turiba.lv
+371 67615541
Projekts tiek realizēts ar Baltijas medijpratības programmas atbalstu, kas ir ASV Valsts departamenta iniciatīva un ko realizē ASV bāzēta globālā izglītības un attīstības organizācija IREX.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!