Sabiedriskās attiecības

Profesionālā maģistra studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais maģistra grāds sabiedriskajās attiecībās
Kvalifikācija: Stratēģiskās komunikācijas vadītājs
Studiju ilgums: 1,5 vai 2 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: Sabiedrisko attiecību un komunikācijas uzņēmumos, ministrijās un citās valsts un pašvaldību iestādēs

Sabiedriskās attiecības

Pateicoties studijām profesionālā maģistra studiju programmā “Sabiedriskās attiecības”, apgūsi nepieciešamās prasmes sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadīšanā, izpratīsi stratēģisko vadību un strukturēta dialoga veidošanu, apgūsi prasmes kvalitatīvi vadīt komunikāciju, veidot sadarbības tīklus, informēt, pārliecināt un iesaistīt cilvēkus, risināt konfliktus, lobēt, pārstāvēt uzņēmuma intereses dažādās organizācijās un valsts institūcijās.

Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību studiju programma gatavo nākotnes sabiedrisko attiecību vadītājus, kuri spēs ne tikai vadīt sabiedrisko attiecību uzņēmumu, to struktūrvienību uzņēmumā, valsts institūcijās vai pašvaldību organizācijās, bet arī īstenot politiķa, ierēdņa vai uzņēmēja karjeru. Iegūtais zināšanu līmenis sniegs iespēju mācīt sabiedriskās attiecības citiem, darboties savā jomā patstāvīgi, vadīt savu komandu un turpināt studijas doktorantūrā.

Programma piedāvā veikt praksi vadošajos nozares uzņēmumos – Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas (LSAKA) pārstāvētajos sabiedrisko attiecību uzņēmumos, LR ministrijās un citās valsts institūcijās, politiskajās partijās un nevalstiskajās organizācijās (Latvijas Pašvaldību savienība, Valsts kanceleja, Latvijas Motosporta federācija u.c.).

Maģistra studiju programma “Sabiedriskās attiecības” ir akreditēta līdz 2027. gada 28. oktobrim.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt attīstīt savas prasmes un iemaņas doktora studiju programmā “Komunikācijas vadība” vai citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās maģistra vai doktora studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas vakarā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
60 KP (90 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Sabiedrisko attiecību un komunikācijas uzņēmuma īpašnieks un vadītājs;
  • Sabiedrisko attiecību struktūrvienības vadītājs uzņēmumā, ministrijā, valsts aģentūrā vai nevalstiskajā organizācijā;
  • Politiķis vai ierēdnis;
  • Sabiedrisko attiecību eksperts/konsultants;
  • Mācībspēks sabiedrisko attiecību un komunikācijas nozarē.

Studiju saturs

Oficiālais studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT.

Studiju programmas ilgums atkarīgs no iepriekšējās iegūtās augstākās izglītības. Ja ir iegūts profesionālais bakalaura grāds attiecīgajā nozarē, studiju programmas apjoms ir 60KP. Ja ir iegūts akadēmiskais bakalaura grāds vai profesionālais bakalaura grāds citā nozarē, tad studiju programmas apjoms ir 80KP.

1. studiju gads

Tu iegūsi zināšanas, prasmes un kompetenci sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadīšanā. Tu spēsi kvalitatīvi vadīt komunikāciju, risināt konfliktus, izmantojot lobēšanas tehnoloģijas, pārstāvēt uzņēmuma intereses dažādās organizācijās un valsts institūcijās.

2. studiju gads

Tu praksē sadarbosies ar tādiem uzņēmumiem un institūcijām kā SEB banka, Nordea banka, Swedbank, Olainpharm, TV3, Latvijas Radio, LR Valsts kanceleja un ministrijas.

Studiju noslēgumā tiek izstrādāts maģistra darbs – zinātniski praktisks pētījums par Tevis paša izvēlētu tēmu, kas veicinās Tavu karjeru un izaugsmi kopumā.

Studentiem, kuri iepriekš ir ieguvuši profesionālā bakalaura grādu sabiedriskajās attiecībās vai komunikācijā, studijas ilgst 1,5 gadus.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta par vienu studiju gadu.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas vakarā

latviešu

1,5 vai 2 gadi

2270 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē latviešu 1,6 vai 2,1 gads 2070 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai iestātos maģistra studiju programmā “Sabiedriskās attiecības”, pretendentam jāuzrada profesionālā vai akadēmiskā bakalaura, vai profesionālās kvalifikācijas diploms.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”. 

Vadošie mācībspēki

Daina Škuškovnika
Daina Škuškovnika
Dr.psych.

Asoc. profesore

Ieva Lejiņa
Ieva Lejiņa
Mg.sab.att.

Lektore

Jolanta Derkevica - Pilskunga
Jolanta Derkevica - Pilskunga
Ph.D.

Docente

Kristīne Tjarve
Kristīne Tjarve
Mag.paed.

Lektore

Līga Mirlina
Līga Mirlina
Mg.sc.soc.

Lektore

Deniss Vasiļjevs
Deniss Vasiļjevs
MBA

Lektors

Programmas direktore

Ph.D. Jolanta Derkevica-Pilskunga

Tālr.: +371 26548036

E-pasts: jolanta.derkevica-pilskunga@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu