Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība ar specializāciju "SPA un veselības tūrisms"

Profesionālā bakalaura studiju programma

Reģistrējies studijām tiešsaistē
Grāds: Profesionālais bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Kvalifikācija: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs
Studiju ilgums: 4 vai 4,3 gadi
Studiju valoda: Latviešu
Prakse: SPA un skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos, viesmīlības uzņēmumos

Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība ar specializāciju "SPA un veselības tūrisms"

Tūrisma vadības studijas ar specializāciju „SPA un veselības tūrisms” sniedz iespēju apgūt SPA un veselības iestāžu darba organizēšanu un vadību, viesmīlības pakalpojumu uzņēmumu vadības principus, veselības un skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas principus, tūrisma loģistiku, kā arī tūrisma biznesa veidošanas un attīstības principus. Neviena tūrisma joma mūsdienās nav iedomājama bez komunikācijas starpkultūru vidē un digitālajām tehnoloģijām, tāpēc studiju programmas ietvaros būs iespējams apgūt principus, kā veiksmīgi komunicēt starpkultūru vidē, un digitālajos medijos, kā arī attīstīt kritisko domāšanu un spēju strukturēti paust savu viedokli. Tās ir vērtības, ko absolventi var izmantot ne tikai profesionālajā dzīvē.

Studiju programma „Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” ar specializāciju “SPA un veselības tūrisms” piedāvā apgūt nepieciešamās zināšanas SPA un veselības tūrismā, kas nākotnē ļaus sekmīgi darboties šajā nozarē gan Latvijā, gan pasaulē. SPA un veselības tūrisma vadības programmas absolventi iegūst ne tikai izglītību un kvalifikāciju apliecinošu diplomu, bet arī sertifikātu par dažādu soft skills apguvi.

Studiju laikā studējošie klātienē iepazīst SPA un veselības tūrisma uzņēmumu ikdienas darbu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Studiju programmai “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” piešķirta prestižās ANO Pasaules Tūrisma organizācijas (UNWTO) “TedQual” akreditācija uz maksimālo laiku – četriem gadiem, līdz 2022. gadam.

Studiju programma ir akreditēta līdz 2024. gadam.

Pēc studiju programmas absolvēšanas studenti var turpināt pilnveidot savas prasmes profesionālā maģistra studiju programmā “Tūrisma stratēģiskā vadība”, kā arī citās Biznesa augstskolas Turība piedāvātajās bakalaura vai maģistra studiju programmās.

Studiju formas:
- Pilna laika studijas dienā
- Nepilna laika studijas neklātienē
Apjoms kredītpunktos/ECTS:
160 KP (240 ECTS)
Studiju norises vieta:
Rīga

Karjeras iespējas

  • Augstākā līmeņa vadītājs SPA iestādē vai viesnīcā
  • SPA vai viesu nama īpašnieks un vadītājs
  • Veselības iestādes vadītājs
  • Darbs valsts un pašvaldību institūcijās

Studiju saturs

Oficiālais tūrisma vadības studiju programmas saturs apskatāms ŠEIT

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā studiju programmā “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” studējošie tiek iepazīstināti ar pasaulē visstraujākā augošās nozares – tūrisma un skaistumkopšanas – darbības pamatprincipiem. Tiek veidota izpratne par tūrisma nozares visaptverošo un savstarpēji saistīto dabu, kā arī sniegts ieskats skaistumkopšanā. Studējošie mācās strādāt starpkultūru vidē, apgūst svešvalodas un saskarsmes psiholoģiju, kā arī iegūst zināšanas uzturmācībā, holistikā un cilvēka veselībā. Apmācības tiek organizētas sadarbībā ar Starptautisko Kosmetoloģijas koledžu.

2. studiju gads

Šajā studiju gadā tūrisma vadības studiju programmā studējošie apgūst biznesa vadības pamatus – sākot ar vispārējiem biznesa vadības un ekonomikas principiem, beidzot ar tiesiskās vides izpratni un plašāku ieskatu SPA un veselības tūrisma uzņēmumu vadībā, kas nepieciešama, gan veidojot savu biznesu, gan kļūstot par darba ņēmēju. Biznesa vadība nav iedomājama bez spējas plānot un vadīt uzņēmuma finanses, tāpēc studenti apgūst gan grāmatvedības principus, gan izpratni par nodokļu sistēmu.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā studējošie izprot mārketinga, tajā skaitā digitālā mārketinga, būtību, mācās tūrisma un viesmīlības produktu pārdošanu, strādā pie reālu tūrisma mārketinga projektu izstrādes. Veselībās jomā tiek apgūtas zināšanas par cilvēka potenciālu, ķermeni un prātu. Studiju kursos tiek pilnveidotas tādas nodarbinātību veicinošās prasmes kā radošums, spēja strādāt komandā u.c.

4. studiju gads

Šis studiju gads sniedz globālu ieskatu pasaules tūrisma attīstībā. Studējošie pilnveido zināšanas par globalizācijas procesu nozīmi un to ietekmi uz nozari un attīstīta prasmes strādāt e-vidē. Visas iegūtās zināšanas tiek pielietotas, izstrādājot un aizstāvot diplomdarbu.

Studiju programmas saturs studiju laikā var tikt aktualizēts un mainīts, balstoties uz darba tirgus prasībām un Ministru kabineta noteikumiem.

Studiju maksa

Maksa norādīta uzsākot studijas no 1. studiju gada.

Studiju forma

Valoda

Ilgums

Maksa

Pilna laika studijas dienā

latviešu

4 gadi

2670 EUR

Nepilna laika studijas neklātienē

latviešu

4,3 gadi

2270 EUR

Ik gadu apmēram 40% Biznesa augstskolas Turība studentu iegūst kādu no studiju maksas atvieglojumiem. Ieskaties ŠEIT un noskaidro, vai arī Tev ir iespēja studēt izdevīgāk.

Uzņemšanas prasības

Lai uzsāktu studijas, pretendentam jābūt nokārtotam centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, svešvalodā (angļu, vācu, franču vai krievu) un matemātikā.

Pretendentiem, kuri vidējo izglītību ieguvuši līdz 2004. gadam, jābūt sekmīgam vērtējumam attiecīgajos priekšmetos.

Informācija par uzņemšanas procesu un noteikumiem atrodama sadaļā “Uzņemšana”.

Vadošie mācībspēki

Maija Rozīte
Maija Rozīte
Dr.geogr.

Profesore

Daina Vinklere
Daina Vinklere
Mg.geogr.

Lektore

Ruta Žvale
Ruta Žvale
Mg.geogr.

Lektore

Margarita Platace
Margarita Platace
MBA

Lektore

Ģirts Burgmanis
Ģirts Burgmanis
Dr.geogr.

Lektors

Ainārs Brencis
Ainārs Brencis
Dr.sc.admin.

Docents

PROGRAMMAS DIREKTORE

MBA Agita Doniņa

Tālr.: +371 67607661

E-pasts: agita.donina@turiba.lv

Pieņemšanas laiks:

Pēc iepriekšējas vienošanās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!