Blogs>Pleca sajūta biznesa aizsācējiem iedrošina turpināt ceļu

Pleca sajūta biznesa aizsācējiem iedrošina turpināt ceļu (81)

Augstākās izglītības iestāžu biznesa inkubatori, kas pieejami teju visās lielākajās Latvijas augstskolās, ir labs starts un atbalsts topošiem un jauniem komersantiem. Šajās biznesa ideju inkubācijas mājvietās var ne tikai sastapt biznesa aizsācējus un domubiedrus, kuri iegūst noderīgu izglītojošu informāciju, satiek līdzīgi domājošos un dalās pieredzē, bet arī pārliecināties, cik līkumains var būt ceļš uz mērķu piepildījumu. Uzņēmējdarbības sākšana inkubatoros nes tos pašu izaicinājumus, ko reālā biznesa dzīve. Kā ar tiem sadzīvo jaunie uzņēmēji, esmu guvusi priekšstatu savā darbā, kur mans uzdevums ir sniegt artavu uzņēmējdarbības attīstībā jaunajiem uzņēmējiem. Diendienā ar viņiem runāju, komunicēju un strādāju. Kopīgās sarunās apspriežam gan jaunākos notikumus, gan visdažādākās idejas par biznesa attīstību un plāniem. Atzinīgi panākumi uzņēmējdarbībā mijas ar neveiksmīgu pieredzi, jo nākas dzirdēt arī bēdu stāstus. Vērojot studentu un absolventu rosīšanos no malas, laika gaitā esmu nonākusi līdz vairākām atziņām un secinājumiem.

Vai jaunietis, absolvējot vidusskolu, ir gatavs mesties izaicinājumā un sākt uzņēmējdarbību? Te nu liela loma ir vecākiem un viņu attieksmei pret savu lolojumu, kā arī jau vidusskolā īstenotiem pasākumiem uzņēmēju domāšanas attīstībai. Svarīgi pievērst uzmanību tam, kāda loma ģimenē tiek ideju īstenošanā. Izteikti ātrāk uz priekšu tiek tie, kuriem ir bijusi iespēja strādāt jau vidusskolas laikā. Izcili, ja jau pamatskolas gados. Tie, kas zina, kā apieties ar kases aparātu, kā veidot darba grafikus, kā strādāt komandā, uzrunāt klientu un kā pārdot. Savu biznesu jaunie sāk, pielietojot pieredzi, kas gūta strādājot vasaras kafejnīcās, tirgojot zemenes, pārdodot saldējumu pludmalēs u. c. Šiem censoņiem ir "lielāka dūša", viņiem ir viedoklis par uzņēmējdarbības pamatjautājumiem un, ja reiz dzīvē jau ir ko iemēģinājuši, tad daudz drosmīgāk spers arī nākamos soļus. 

Vai inkubators ir vieta, kur "perēt" inovācijas? Šeit ir viss, lai to varētu darīt, bet vai tiešām nepieciešams kas inovatīvs? Gribētos tā domāt, bet tā nebūt nav. Vairakkārt ir nācies novērot, kā jaunieši ilgu laika posmu, dažkārt pat veselu gadu, cenšas izdomāt ko inovatīvu, līdz šim  nebijušu, ko tādu, ko pasaule nav pieredzējusi. Lai arī uzstādītais mērķis ir sasniedzams, visbiežāk inovatīvu ideju meklējumi noved pie "tukšas siles", jo laiks ir pagājis, bet rezultāta nav, pat idejas nav. „Ideju dzemdēšanai” tiek patērēts daudz laika, jo nereti tiek domāts par visu reizē un neko. Tiek pielietotas dažādas klasiskas radošās metodes – ar domubiedriem sanāk kopā, sarūpēts papīrs, tāfele, krāsainie flomāsteri, sagatavotas gardas uzkodas labākam domas lidojumam, no nakts uz nakti spriests un domāts, bet inovācija kā nerodas, tā nerodas. 

Reizēm, veltot laiku idejai par ko nebijušu, jaunie uzņēmēji nonāk līdz vienkāršai iecerei un beigu beigās ir ļoti pārsteigti, ka nav obligāti jābūt kam inovatīvam, lai pelnītu naudu un attīstītu savu biznesu. Šādi piemēri patiesi nav tālu jāmeklē. Ļoti bieži nācies novērot, ka jaunietis daudz laika patērē pūlēm radīt savu ideju, līdz saprot, ka lietas, kas jau sen pastāvējušas tepat blakus, ir pats labākais, ar ko sākt biznesu. Piemēram, studenta ģimene nodarbojas ar biškopību. Viņš var iesaistīt radiniekus un attīstīt šo jomu no "tikai pašu vajadzībām" līdz vismaz "sastapsiet mūs Kalnciema tirgū". Pelnīt var ar kārtējo Vecrīgas kafejnīcu, pievēršot īpašu uzmanību izcilam servisam, gaumīgam interjeram un pirmklasīgai atmosfērai.

Kā rāda jauno uzņēmēju pieredze, inovatīvas idejas rodas brīdī, kad tie saskaras ar kādu problēmu pavisam ikdienišķā situācijā. Tikai tādā gadījumā uzreiz jāspēj atbildēt uz jautājumu: "vai man ir risinājums?" 

Kopumā lielākā topošo uzņēmēju degsme novērota darbības pašā sākumā, kad jāgatavo un jāiesniedz dokumenti Uzņēmumu reģistrā. Jaunais censonis nodibina savu uzņēmumu, ieņem vadītāja lomu un, apņēmības pilns, raugās nākotnē – nu tik būs! Ideja ir, enerģija tās realizēšanai plūst pāri malām, gribasspēka netrūkst – ar to pilnībā pietiek, lai sāktu bruģēt ceļu vietai tirgū. 

Tomēr, saskaroties ar pirmajām grūtībām, pirmajām attiecībām ar klientiem un naudu, skepsi no apkārtējiem, kritiku, naudas līdzekļu trūkumu, starta kapitāla neesamību, apņēmība mēdz sarukt. Primāri uzņēmēja gara esamību var noteikt pēc tā, vai šai fāzei viņš tiek pāri vai ne. Šajā posmā bieži dzirdu attaisnojumus, kāpēc šo vai to nedarīt. Ja seko attaisnojums attaisnojuma galā – lielā "haizivs", visticamāk, neizaugs. 

Uzņēmējdarbībā līdzvērtīgi spējai drosmīgi manevrēt tirgū būtiskas ir prasmes veidot labas partnerattiecības. Nereti dzirdēts sakām, ka labākais veids, kā tikt vaļā no labākā drauga, ir nodibināt kopīgu uzņēmumu. Sāpīgu triecienu ir saņēmuši vairāki sastaptie jaunie uzņēmēji, kas šādā veidā ir pazaudējuši gan labus draugus, gan pēdīgi izbeiguši sava uzņēmuma darbību. Šāda šķiršanās mēdz arī radīt jaunus nepatīkamus pārsteigumus. Jaunajiem uzņēmējiem nācies saņemt nomelnojošus e-pastus, kur biznesa partneris „iznīcina” savu bijušo kompanjonu klientu acīs, bieži vien šādā veidā panākot pretēju efektu. Tas ir līdzīgi kā laulībā – ir nodibinātas  attiecības, taču daļa no tām tomēr cieš sagrāvi. Biznesā var vilkt paralēles – mainās prioritātes, atšķiras viedokļi un vērtības. Ja nav iespējams vienoties par kompromisu, tad iespējams labāk katram iet savu ceļu. Turklāt svarīgi to ir darīt korekti - šķirties solīdi, cieņpilni pret sevi un partneri, nodrošinot attiecību kredītu nākotnei, jo ne viens vien savā dzīvē ir pārliecinājies, ka Latvija ir ļoti maza valsts. Lai nerastos šādas situācijas, jaunie uzņēmēji secina, ka svarīgi jau pašā sākumā pievērst uzmanību jautājumiem, kas skar katra lomu uzņēmumā.

Jāpiemin, ka gada laikā augstskolas biznesa inkubatorā aktīvu darbību ir uzsākuši vairāki ārvalstu studenti, kas Latvijā uz laiku nolēmuši studēt. Viņi entuziasma pilni nodibina uzņēmumu, bet pie tā neapstājas. Ārvalstu studenti aktīvi darbojas un viņu bizness aug un attīstās. Kā šiem jaunajiem uzņēmējiem izdodas gūt panākumus? Pirmkārt, viņu nodarbošanās vairākumā gadījumu ir saistīta ar viņu pārstāvēto valstu pieprasītajām precēm un pakalpojumiem, ko šeit Latvijā viņi pamanās veiksmīgi realizēt. Otrkārt, būtisku lomu spēlē ārvalstu studentu neatlaidība. Ja vietējais jaunais uzņēmējs, apmeklējot Uzņēmumu reģistra mājas lapu, saķer galvu un rūpju pilns domā, kā lai tiek galā ar dokumentāciju, tad jaunietis, kas latviešu valodu vispār nepārvalda, spēj samērā īsā laikā atrast veidu, kā nodibināt savu uzņēmumu un uzsākt biznesu. No viņiem mēs varam mācīties!

Kā tad lai piedalās šajā "lielajā spēlē”, kas līdzi sevī nes tik daudz pārbaudījumu? Iespējams, pirmām kārtām jāizvērtē savas stiprās puses par labu darbībai biznesa vidē. Jāatbild uz jautājumu, vai spēju būt pietiekami drosmīgs, elastīgs? Spēju analizēt procesus un saskatīt likumsakarības? Vai esmu gatavs riskēt? Vai izprotu cilvēku vajadzības un labprāt sadarbojos ar citiem? 

Kad cilvēks sevi ir izvērtējis, tālāk vien atliek darboties, jo jaunajiem uzņēmējiem šobrīd Latvijā tiek piedāvāts milzum daudz iespēju, kā celt savu kompetenci, kā nodibināt vērtīgus kontaktus, kā sevi pilnveidot un attīstīties, atsperties biznesā. Liela daļa pasākumu notiek bez maksas un ir piesātināti ar tiešām vērtīgu informāciju biznesa uzsākšanai un attīstībai. Tāpat labas priekšrocības piedāvā sociālo tīklu straujā attīstība, kas dod iespēju sasniegt savu klientu, neparedzot izmaksas reklāmas laukumiem. Arī biznesa inkubatorā, kur šķiļas topošo uzņēmēju idejas, paralēli izglītojošiem pasākumiem, finansiālajam atbalstam ir iespējams sajust pleca sajūtu, ko velta citi inkubatora dalībnieki vai mentori – pieredzējuši profesionāļi un kas bieži vien var iegūt izšķirošu nozīmi iedrošinājumam turpināt ceļu.

Комментарии

voyance discount

13.03.2018. 06:26
Hey what a brilliant post I have come across and believe me I have been searching out for this similar kind of post for past a week and hardly came across this. Thank you very much and will look for more postings from you.
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..

Hollywood Title Loans

06.03.2018. 15:30
Great post, and great website. Thanks for the information!

Online Encyclopedia

28.02.2018. 16:24
Yes turiba is true.We need more like this

BEST SEO TOOLS

28.02.2018. 16:22
This article is awesome. Like to read more like this
This product is good. Thanks You. I like and recognize your article post. Will study on. Awesome blog. Cool. Know about our product.

Amit

28.02.2018. 16:19
This product is good. Thanks You. I like and recognize your article post. Will study on. Awesome blog. Cool. Know about our product.

buy youtube comments $5

21.02.2018. 14:07
The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface.

www.player-top.fr avis

14.02.2018. 15:08
Someone Sometimes with visits your blog regularly and recommended it in my experience to read as well. The way of writing is excellent and also the content is top-notch. Thanks for that insight you provide the readers!

player-top.fr avis

14.02.2018. 13:30
Good artcile, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.
I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is perfect, the articles is really great : D. Good job, cheers

https://auto-conseils-25.webself.net/blog/2017/11/24/5-conseils-dentretien-pour-garder-votre-voiture-en-forme

05.02.2018. 00:05
Nice to read your article! I am looking forward to sharing your adventures and experiences.

seo

04.02.2018. 11:43
You have done a great job on this article. It’s very readable and highly intelligent. You have even managed to make it understandable and easy to read. You have some real writing talent. Thank you.
This is my first time visit here. From the tons of comments on your articles,I guess I am not only one having all the enjoyment right here!

online video downloader

17.01.2018. 16:45
This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing websites that understand the value of providing a quality resource for free. It is the old what goes around comes around routine.
It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commentators here!

Project on Engineering

04.01.2018. 14:34
They are not able to finish the writing assignments on time. For some students, writing any writing assignments is able to waste their time

Issaquah garage doors

24.12.2017. 17:24
Your website is really cool and this is a great inspiring article.

bleach pregnancy test

17.12.2017. 09:57
I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing.
download terrarium tv latest movie downloader to enjoy Hollywood new movies for free of cost for all type of gadgets

blackboard uncw

11.12.2017. 20:41
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.

blackboard nova

23.11.2017. 08:40
I would tell you to keep on continuing this awesome work of yours.

Lep's world 4

17.11.2017. 08:13
I like this post,And I guess that they having fun to read this post,they shall take a good site to make a information,thanks for sharing it to me.

Ludo Star Mod

17.11.2017. 05:14
Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can't wait to read lots of your posts.

2 Week Diet Plan

15.11.2017. 20:37
Thank you very much for the sharing! COOL..

xốp dán tường

14.11.2017. 15:18
Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.
First You got a great blog .I will be interested in more similar topics. i see you got really very useful topics , i will be always checking your blog thanks.
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us.

GRCKStock

13.11.2017. 07:09
I like this post,And I guess that they having fun to read this post,they shall take a good site to make a information,thanks for sharing it to me.
Impressive web site, Distinguished feedback that I can tackle. Im moving forward and may apply to my current job as a pet sitter, which is very enjoyable, but I need to additional expand. Regards.

black friday bulgaria

10.11.2017. 16:14
This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work!.

Mr and Mrs Leads

09.11.2017. 18:26
The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface.

defimg

08.11.2017. 17:02
Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.

تور داخلی

07.11.2017. 03:39
An fascinating discussion is value comment. I think that it is best to write extra on this matter, it won’t be a taboo topic however generally people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

... den suoi nha tam

05.11.2017. 19:23
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post.

voyance de nuit

04.11.2017. 18:29
Great post, and great website. Thanks for the information!

taxi attorney

31.10.2017. 03:52
Great survey, I'm sure you're getting a great response.

Hibachi grill

30.10.2017. 04:32
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..
Thank you for some other informative blog. Where else could I get that type of information written in such an ideal means? I have a mission that I’m just now working on, and I have been at the look out for such information.

blackboard tamiu

25.10.2017. 18:20
It is a great website.. The Design looks very good.. Keep working like that!.

Boy cams

24.10.2017. 20:40
Thank you because you have been willing to share information with us. we will always appreciate all you have done here because I know you are very concerned with our.

run 4

24.10.2017. 06:25
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.

Single Moms

23.10.2017. 06:26
Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging,

best budget sound bar

17.10.2017. 06:50
Yes i am totally agreed with this article and i just want say that this article is very nice and very informative article.I will make sure to be reading your blog more. You made a good point but I can't help but wonder, what about the other side? !!!!!!THANKS!!!!!!

iogamez.net

13.10.2017. 18:23
The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface.

Send Cakes to Mumbai

11.10.2017. 17:26
I wanted to leave a little comment to support you and wish you a good continuation. Wishing you the best of luck for all your blogging efforts.
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.

trust flow backlinks

03.10.2017. 17:34
That i don’t fully understand once you discover any severity for assistance that personal blogs supply. In my opinion, I do know that this it all weren’t in your personal blogs We'd don't have uncovered that will help utilizing my best essays. The provider generates in each a identity together with I’m a sucker for necessary to resist they brandish. Thank you so much!
Beneficial blog site and also the fantastic excellent material in addition to I’m guaranteed this will be enormously very helpful.

MSC cruises

29.09.2017. 14:16
Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post.

masteringphysics

28.09.2017. 15:51
Used to do encounter looking at content articles or even evaluations discussed right here. They're merely outstanding you will find a lot of beneficial understanding.

vitrier Paris 24h/24

28.09.2017. 13:55
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.
You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
i really like this article please keep it up.
Thanks for taking the time to discuss this, I feel strongly about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with extra information? It is extremely helpful for me.

best auto insurance

16.09.2017. 11:04
Please let me know if you’re looking for a article writer for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Thank you!

ar apps

12.09.2017. 11:59
Yes i am totally agreed with this article and i just want say that this article is very nice and very informative article.I will make sure to be reading your blog more. You made a good point but I can't help but wonder, what about the other side? !!!!!!THANKS!!!!!!
This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.

Exhibition Stall Design

07.09.2017. 13:53
Please share more like that.

porcelain

07.09.2017. 11:38
Thanks for another wonderful post. Where else could anybody get that type of info in such an ideal way of writing?
This blog is really great. The information here will surely be of some help to me. Thanks!.
Superior webpage together with the good superior equipment together with I’m certainly this will be dramatically practical.

restaurante costa del sol

06.09.2017. 13:14
Your site has grown a one-stop find as much as possible tutorial authoring. Thanks for your time in the very good get the job done. As i tested the online sites one preferred and even On the net which will best-dissertation.pores and skin look though. Ones own get the job done is kind of exemplary.
My partner and i only want to tell you i always merely have a look at your internet site and also My partner and i believe it is extremely intriguing and also useful..

terrenos holbox

30.08.2017. 15:53
Great post, you have pointed out some fantastic points , I likewise think this s a very wonderful website.

roger waters merchandise

30.08.2017. 12:58
Thanks for sharing us.

ultimatetravelbooking.com

29.08.2017. 11:44
I must say i take pleasure in basically studying your entire sites.

protesis allergan

28.08.2017. 12:39
I have read all the comments and suggestions posted by the visitors for this article are very fine,We will wait for your next article so only.Thanks!

Jual Laptop Gaming

26.08.2017. 14:44
Your site has grown a one-stop find as much as possible tutorial authoring. Thanks for your time in the very good get the job done. As i tested the online sites one preferred and even On the net which will best-dissertation. pores and skin look though. Ones own get the job done is kind of exemplary.

Versace 1969

21.08.2017. 09:50
thanks for this usefull article, waiting for this article like this again.
Utilizing kudos for people being able to help webpage you will have extremely happen to be earning. I saw it shied out earning feed-back mainly because current information have approximately now.

lurn summit

11.08.2017. 15:19
Utilizing kudos for people being able to help webpage you will have extremely happen to be earning. I saw it shied out earning feed-back mainly because current information have approximately now.

Cityfinances

23.02.2017. 18:22
Piesaisti naudu un sāc attistities! Cityfinances finansējums Jūsu uzņēmumam cityfinances.lv

Ann jospeh

21.05.2016. 08:00
Great post. As you said, higher education and business incubators available in almost all major Latvian universities is a good start and support. You expressed it in very detail in your blog. Thank you so much for sharing with us.

Maksims Miščenko

25.10.2014. 15:18
Paldies Ieva, šis ieraksts no sākuma līdz galam izrādījās interesanta un iedvesmojoša lasāmviela. Kaut vai tāpēc, ka būšu tas, kas nāk no biznesa studijās, nevis otrādi. Tāpēc visas tās jauno uzņēmēju šaubas, kļūdas un emocijas man ir tuvas un izietas. No savas puses pibildīšu tiki pr inovācijām. Balstoties uz savu pieredzi (tiešā pārdošana tradicionalajā un digitālajā mārketingā) minēšu, ka LV tirgum visspieprasītākā inovācija - ir kvalitatīva un galvenais godīga klienta apkalpošana. Vēlreiz paldies. Tu raksti gari, bet tomēr arī saturīgi :)