Studijas>Fakultātes>Uzņēmējdarbības vadības fakultāte >Studiju programmas>Profesionālā maģistra studiju programmas>Sabiedriskās attiecības

Sabiedriskās attiecības - profesionālā maģistra studiju programma


GRĀDS: 
Profesionālā maģistra grāds sabiedriskajās attiecībās 

KVALIFIKĀCIJA: Sabiedrisko attiecību struktūrvienības vadītājs

STUDIJU ILGUMS: 1,5 vai 2 gadi pilna laika studijās vakarā, 1.6 vai 2.1 gadi nepilna laika studijās neklātienē

STUDIJU VALODA: latviešu

STARPTAUTISKA ATZINĪBA 
Topošie speciālisti studiju laikā var iesaistīties ne tikai trīs starptautiskās sadarbības programmās vai praktiskās iemaņas nostiprināt un stažēties ārvalstu kompānijās, bet arī ar jau iegūto diplomu startēt darba tirgū visā pasaulē.

PRASMES
Profesionālā maģistra studiju programmā apgūsi nepieciešamās prasmes sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadīšanā. Izpratīsi stratēģisko vadību un strukturēta dialoga veidošanu, apgūsi prasmes  kvalitatīvi vadīt komunikāciju, veidot sadarbības tīklus, risināt konfliktus, lobēt, pārstāvēt uzņēmuma intereses dažādās organizācijās un valsts institūcijās.

KARJERA:

 • maģistra grāds kalpos par pamatu personīgajai izaugsmei;
 • varēsi vadīt sabiedrisko attiecību vai komunikācijas uzņēmumu;
 • varēsi vadīt sabiedrisko attiecību struktūrvienību uzņēmumā, ministrijā, valsts aģentūrā vai nevalstiskajā organizācijā;
 • izmantojot augstskolā iegūtās zināšanas un prasmes, varēsi veidot politiķa vai ierēdņa karjeru;
 • iegūtais zināšanu līmenis sniegs iespēju mācīt sabiedriskās attiecības citiem, darboties savā jomā patstāvīgi, vadīt savu komandu un turpināt studijas doktorantūrā.

PRAKSE vadošajos nozares uzņēmumos – Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas (LSAKA) pārstāvētajās sabiedrisko attiecību kompanijās, LR ministrijās un citās valsts institūcijās, politiskajās partijās un nevalstiskajās organizācijās (Latvijas Pašvaldību savienība, Valsts kanceleja, Latvijas Motosporta federācija u.c.).

Tu iemācīsies:

 • Būt radošs līderis;
 • Informēt, pārliecināt un iesaistīt cilvēkus;
 • Izstrādāt un ieviest uzņēmuma komunikācijas stratēģiju Latvijā un ārvalstīs;
 • Izveidot un vadīt savu komunikācijas uzņēmumu vai struktūrvienību uzņēmumā;
 • Risināt konfliktus un problemātiskas situācijas;
 • Veikt pētījumus un prezentēt to rezultātus, argumentēti pārstāvēt savu viedokli, izmantojot modernās informācijas tehnoloģijas;
 • Pārstāvēt uzņēmuma vai organizācijas intereses, izmantojot lobēšanas tehnoloģijas;
 • Veidot uzņēmuma tēlu Latvijā un ārvalstīs.

Programmas priekšrocības:

 • Izcils starptautiskās akreditācijas komisijas un darba devēju vērtējums.
 • Aktīva sadarbība ar Viļņas Universitāti, Upsalas Universitāti, Igaunijas Biznesa skolu, Tartu Universitāti, lieliskas apmaiņas programmas Voldas Universitātē Norvēģijā, Cepelīna Universitātē Vācijā, Mursijas Universitātē Spānijā un citviet.
 • Iespēja mācīties un sadarboties ar augstas klases teorētiķiem un nozares praktiķiem: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores vietnieci Inesi Stepiņu, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, profesoru Gunti Zemīti, Latvijas Zinātnes padomes ekspertu komunikācijas zinātnē, profesoru Aināru Dimantu, Latvijas Zinātnes padomes ekspertu komunikācijas zinātnē, profesoru Andri Pētersonu u.c.


Profesionālā maģistra studiju programma “Sabiedriskās attiecības” gatavo nākotnes sabiedrisko attiecību vadītājus, kuri spēs ne tikai vadīt sabiedrisko attiecību uzņēmumu, to struktūrvienību uzņēmumā, valsts institūcijās vai pašvaldību organizācijās, bet arī īstenot politiķa, ierēdņa vai uzņēmēja karjeru. Studiju programmas absolventi būs radoši līderi, kas spēs pārliecināt citus un panākt pārstāvētā uzņēmuma vēlamo rezultātu.

“Lai sekmīgi vadītu valsti, savu novadu, savu uzņēmumu, ir vajadzīgs stratēģisks redzējums uz visu, tostarp procesu, kurš palīdz organizācijai saprasties ar tās mērķauditoriju - sabiedriskajām attiecībām. Kā savienot cilvēku sirdis ar savu organizāciju, visprecīzāk, ātrāk un emocionālāk apgūsi Turības Komunikācijas fakultātes Sabiedrisko attiecību maģistrantūrā,” stāsta Komunikācijas fakultātes dekāns Andris Pētersons.

Programma sagatavos augsta līmeņa speciālistus, kuri spēs izveidot un ieviest komunikācijas stratēģiju uzņēmumos Latvijā un ārvalstīs, kā arī prasmīgi veidos zīmola tēlu. Studiju procesā liela nozīme ir praktisko iemaņu apguvē, kas būs iespējama vadošajos nozares uzņēmumos.

“Šodien pasaule mainās ne vairs pa dienām, bet pa stundām, tāpēc tik ārkārtīgi būtiski ir paredzēt, kas notiek reālajā pasaulē nākamajā stundā. Tātad, ir nepieciešamas ļoti fundamentālas arī praktiskās zināšanas ikvienā profesijā. Tieši tāpēc es izvēlējos studēt Biznesa augstskolā Turība gan bakalaura studiju programmā, gan maģistrantūrā. Man ir būtiskas jaunākās tendences sabiedrisko attiecību nozarē, un tās es varu iegūt studējot,” stāsta Jana Bunkus, Latvijas Pašvaldību savienības Komunikācijas nodaļas vadītāja, padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, profesionālā maģistra studiju programmas “Sabiedriskās attiecības” studente.

###TAB-HOLDER###


 

PROGRAMMAS DIREKTORE

Ph.D., lektore Jolanta Derkevica-Pilskunga
E-pasts: jdpinvest@inbox.lv


Studiju programma ir akreditēta. Saskaņā ar Augstskolu likuma grozījumiem visas šī virziena akreditētās studiju programmas akreditētas līdz 2020. gadam. 

Nodarbību saraksts