Studijas>Fakultātes>Starptautiskā tūrisma fakultāte>Tūrisma pētniecības centrs>Par centra vadītāju

Par centra vadītāju

Ērikam Lingebērziņam ir 15 gadu praktiska darba pieredze, strādājot dažādos tūrisma uzņēmumos, lielākoties ienākošajā tūrismā, izstrādājot jaunus tūrisma produktus Baltijas valstīs, Skandināvijā, Polijā un Krievijā un atbildot par to pārdošanu dažādos tirgos. Ienākošā tūrisma pieredzei papildina arī izejošā tūrismā gūtā pieredze. Šobrīd Ē.Lingebērziņš ir ienākošā tūrisma uzņēmuma Balticvision Riga, kurš nodarbojas ar tādiem nišas produktiem kā regulārie ienākošā tūrisma ceļojumi grupās un luksus tūrisms līdzīpašnieks.

Līdzās aktīvai darbībai tūrisma uzņēmējdarbībā pēdējos 9 gadus Ē.Lingebērziņš ir Turības docētājs, pasniedzot studiju kursu „Starptautiskā Tūrisma Vide” maģistrantūras studentiem. Pasniedzēja darbs tiek organizēts veicinot studējošajiem interesi par aktuāliem starptautiskā tūrisma procesiem, papildinot ar praktiskā pieredzē novēroto un gūtajām atziņām.

Praktisko pieredzi papildina arī teorētiskās zināšanas – doktora grāds vadībzinātnē piešķirts par aizstāvēto promocijas darbu, kurā pētītas tūristu kultūras atšķirības un to ietekmi uz gala patērētāju apmierinātību un kultūras atšķirībās augsta nemateriālo aktīvu īpatsvara uzņēmumu vadīšanā.

Ar lekcijām par starptautiskā tūrisma biznesa vidi un kultūras atšķirību nozīmi starptautiskajā tūrisma uzņēmējdarbībā piedalījies dažādos vietējos un starptautiskos projektos, kuru mērķis ir veicināt vietējo uzņēmēju izpratni par starptautiskā tirgus specifiku, iedrošinot izstrādāt jaunus, starptautiskam patērētājam piemērotos produktus visā Baltijas jūras reģionā.

 

Eksperts: vidējais tūrists Latvijā – pensijas vecuma vācietis

(Delfi.lv, 2016. gada 27. septembris)

Ēriks Lingebērziņš: Latvijas reģionos ir visi priekšnoteikumi jaunu starptautisko tirgu apgūšanai

(Delfi.lv, 2014. gada 26. februāris)

Ētika tūrismā: kodekss un vadīšana

(Nozares diskusijas pārskats, 2013. gada 30. oktobris)

 

Nodarbību saraksts