Studijas>Fakultātes>Komunikācijas fakultāte >Studiju programmas>Profesionālā maģistra studiju programma

Sabiedriskās attiecības - profesionālā maģistra studiju programma

 • Noderīgi

  - Vidēji katram Facebook lietotājam sociālajā tīklā ir 130 draugi

  - Sociālajā tīklā Twitter katru sekundi tiek publiskoti 750 tvīti

  - Latvijas iedzīvotāji, kuri lieto internetu vismaz reizi nedēļā, mēdz to darīt, vienlaikus skatoties televīziju

PROGRAMMA IR AKREDITĒTA līdz 2019. gada 28. maijam

GRĀDS:
Profesionālā maģistra grāds sabiedriskajās attiecībās

KVALIFIKĀCIJA: Sabiedrisko attiecību struktūrvienības vadītājs

STUDIJU ILGUMS: 1,5 vai 2 gadi

STUDIJU VALODA: latviešu

STARPTAUTISKA ATZINĪBA
Topošie speciālisti studiju laikā var iesaistīties ne tikai trīs starptautiskās sadarbības programmās vai praktiskās iemaņas nostiprināt un stažēties ārvalstu kompānijās, bet arī ar jau iegūto diplomu startēt darba tirgū visā pasaulē.

PRASMES
Profesionālā maģistra studiju programmā apgūsi nepieciešamās prasmes sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadīšanā. Izpratīsi stratēģisko vadību un strukturēta dialoga veidošanu, apgūsi prasmes  kvalitatīvi vadīt komunikāciju, veidot sadarbības tīklus, risināt konfliktus, lobēt, pārstāvēt uzņēmuma intereses dažādās organizācijās un valsts institūcijās.

KARJERA:

 • varēsi vadīt sabiedrisko attiecību vai komunikācijas uzņēmumu;
 • varēsi vadīt sabiedrisko attiecību struktūrvienību uzņēmumā, ministrijā, valsts aģentūrā vai nevalstiskajā organizācijā;
 • izmantojot augstskolā iegūtās zināšanas un prasmes, varēsi veidot politiķa vai ierēdņa karjeru;
 • iegūtais zināšanu līmenis sniegs iespēju mācīt sabiedriskās attiecības citiem, darboties savā jomā patstāvīgi un vadīt savu komandu.

PRAKSE vadošajos nozares uzņēmumos – Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas (LSAKA) pārstāvētajās sabiedrisko attiecību kompanijās, LR ministrijās un citās valsts institūcijās, politiskajās partijās un nevalstiskajās organizācijās (Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Motosporta federācija u.c.).

Plašas karjeras iespējas
Absolvējot studiju programmu „Sabiedriskās attiecības”, kuras ilgums ir 1,5 vai 2 gadi, paveras plašas karjeras iespējas. Pēc studiju beigšanas vai jau studiju laikā iespējams vadīt sabiedrisko attiecību vai komunikācijas uzņēmumu; vadīt sabiedrisko attiecību struktūrvienību uzņēmumā, ministrijā, valsts aģentūrā vai nevalstiskajā organizācijā; izmantojot augstskolā iegūtās zināšanas iespējams veidot politiķa vai ierēdņa karjeru, turklāt, iegūtais zināšanu līmenis sniedz iespēju mācīt sabiedriskās attiecības citiem, darboties patstāvīgi un vadīt savu komandu. Studijas ir lieliska iespēja papildināt zināšanas tiem, kuri jau darbojas sabiedrisko attiecību nozarē un vēlas paplašināt savas karjeras virsotnes.  

Mācīties no nozares profesionāļiem, un kļūt par profesionāli pašam
Sabiedrisko attiecību studiju programmai ir virkne būtisku priekšrocību:
- iespēja mācīties no nozares praktiķiem: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores vietnieces Ineses Stepiņas, modes zīmola Alexsander Pavlov komunikācijas vadītājas Renātes Sluckas, Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa, profesora Aināra Dimanta u.c.
- izcilas apmaiņas programmas Voidas Universitātē Norvēģijā, Cepelīna Universitātē Vācijā un Mursijas Universitātē Spānijā;
- ar fakultātes rekomendāciju iespējams kļūt par Latvijas Asociācijas Sabiedrisko attiecību profesionāļiem biedru, ja nozarē ir strādāts vismaz trīs gadus;
- programma pieejama arī angļu valodā.

###TAB-HOLDER###

 

 

 

PROGRAMMAS DIREKTORS
Dr.hist. Guntis Zemītis – profesors
Tālrunis: 67619460
E-pasts: Guntis.Zemitis@gmail.com

Nodarbību saraksts