Jaunumi

16.06.2022

Tūrisma un viesmīlības nozarē ir liels darbaspēka pieprasījums

Pēdējo divu gadu notikumi būtiski ietekmējuši tūrisma un viesmīlības nozares un ar to saistītos uzņēmumus. Daļa uzņēmumu bija spiesti samazināt darbinieku skaitu, pielāgojoties spēkā esošajiem ierobežojumiem. Viesnīcās un restorānos, kā cilvēkresursu ietilpīgās nozarēs darbinieku samazināšana bija saistīta ar pulcēšanās ierobežojumiem, tomēr šobrīd, vietējo un ārvalstu tūristu skaitam atkal strauji pieaugot, uzņēmumi saskaras ar nopietniem izaicinājumiem piesaistīt dažāda līmeņa darbiniekus, lai nodrošinātu uzņēmumu pilnvērtīgu darbību, norāda Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.

Sabiedriskai dzīvei lēnām atgriežoties ierastā ritmā un pielāgojoties situācijai, darbu ir atsākuši ēdināšanas, izmitināšanas un citi tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumi, kura apkalpo tūristus un piedāvā dažādus atpūtas, izklaides un viesmīlības pakalpojumus, tomēr vairums uzņēmumu saskaras ar darbinieku trūkumu, kas būtiski ietekmē uzņēmējdarbības rentabilitāti un spēju apmierināt pieaugošo tūristu skaitu un arī klientu vēlmi saņemt kvalitatīvu pakalpojumu.

Viņš uzsver, ka tūrisma un viesmīlības izglītība mūsdienās kļūst arvien populārāka un pieprasītāka dažādās pasaules valstīs un praktiski visos tūrisma galamērķos. Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā, kas ir noderīgi gan uzņēmumam, gan jaunajiem speciālistiem, radot interesi par turpmāko karjeru nozarē. Tūrismā un viesmīlībā ir plašas iespējas praktizēties dažādās valstīs un izglītības iestādes piedāvā apmaiņas programmas, lai jaunieši spētu praksi mācību laikā apgūtajām teorētiskajām zināšanām reālā darba vidē. Mācību prakses sniedz arī lielisku iespēju attīstīt starpkultūru kompetences un uzlabot svešvalodu zināšanas, kuras pēc tam tiek augstu novērtētas darba vidē.

Studējot tūrismu un viesmīlību, ir iespēja sadarboties un iegūt pieredzi pasaulē plaši pazīstamu zīmolu uzņēmumos ar augstu un attīstītu kvalitātes standartu – tas ietver gan augsti novērtētus restorānus, viesnīcas un kūrorta vietas, kā arī izzināt citus atpūtas vai darījumu tūrisma galamērķus. Tā ir vērtīga pieredze, kura ievērojami uzlabot turpmākās karjeras iespējas. Studijas tūrismā sniedz iespēju iepazīt viesmīlības pakalpojumu dažādību un to nozīmi tūrismā, kā arī praktiski pilnveidot savas prasmes gan komandas darbā, gan multikulturālā vidē, kas mūsdienās kļūst par nepieciešamību. Turklāt nozares dažādība ļauj ikvienam atrast savu īsto virzienu, kurā veidot savu karjeru patiesi globālā un dinamiskā nozarē.

Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ē. Lingebērziņš norāda uz tendencēm un nākotnes prognozēm, kas liecina, ka tūrisma nozare jau tuvākajos gados atkal var kļūt par vienu no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. “Pandēmijas gadi ir apliecinājuši, ka cilvēku vēlme ceļot, izzināt citas kultūras, gūt jaunus pieredzējumus apceļojot pasauli nav mazinājusies. Vienlaikus, redzam arvien pieaugošu pieprasījumu pēc jauniem tūrisma produktiem, digitālo tehnoloģiju izmantošanu mārketinga materiālos, arvien jaunas tūristu cilmes valstis un tūrisma veidu attīstību,” pauž dekāns.

Lai arī Latvija varētu veiksmīgi atbildēt uz šīm attīstības tendencēm, ir nepieciešami jauni nozares speciālisti, kuri var piedāvāt konkurētspējīgus un inovatīvus risinājumus un tūrisma pakalpojumus.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!