Dzīve augstskolā>Karjeras iespējas>Prakse ārzemēs

Prakse ārzemēs

Biežāk uzdotie jautājumi par prakses iespējām ārzemēs

Kādu kursu, programmu studenti var doties uz praksi ārzemēs?

Biznesa augstskolai Turība ir izveidojusies ilggadēja sadarbība ar viesmīlības un tūrisma uzņēmumiem, kuri piedāvā prakses vietas Starptautiskā tūrisma fakultātes studentiem.

Šīs prakses piemērotas 1. un 2. kursu studentiem, bet studenti, kuri vēlas turpināt attīstīt savas iemaņas nozarē, turpina braukt praksē arī pēc 3. kursa. Labākajiem praktikantiem pēc augstskolas absolvēšanas tiek piedāvāts arī darbs šajos uzņēmumos.

Vai prakses laikā iespējams arī nopelnīt?

Jā, praktikants ārzemēs mēnesī nopelna līdz 600 eiro. Protams, neatsverams ieguvums ir darba un dzīves pieredze, jauni draugi un paziņas ārpus Latvijas, kā arī iespēja uzlabot valodas zināšanas. Parasti uzņēmumi nodrošina praktikantiem bezmaksas ēdināšanu un dzīvesvietu.

Uz kurām valstīm iespējams doties praksē?

Uz Grieķiju, Kipru, Franciju, Šveici, ASV.

Kā notiek pieteikšanās praksei?

Lai dotos uz praksi ASV, jāpiesakās līdz katra gada 20. oktobrim.

Novembrī attiecīgi notiek atlase intervijas un praksē iespējams doties nākamajā gadā.

Uz praksi pārējās valstīs pieteikšanās notiek līdz 31. janvārim. Februārī notiek atlases intervijas.

Lai pieteiktos praksei, studentam jāiesniedz CV angļu valodā ar pases foto. Pretendējot uz praksi Šveices uzņēmumos, jāiesniedz CV vācu valodā, savukārt uz Francijas - franču valodā. Daži prakšu uzņēmumi pieprasa arī motivācijas vēstuli.
Praktikanti tiek atlasīti konkursa kārtībā.

Uz kādiem uzņēmumiem Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti var doties praksē?

Grieķijā: (Rodas salā, Krētas salā, Kosas salā, Peleponēzes pussalā, Korfu salā)

Kiprā:

Spānijā:

  • Dažādi uzņēmumi

Francijā:

ASV:

Šveicē:

  • Šveices tūrisma un viesmīlības skola - www.ssth.ch


Lai arī ārvalstu praksēs galvenokārt dodas tūrisma studenti, pēc savas iniciatīvas, šādu iespēju izmantojuši arī citu fakultāšu studējošie.

Studentu atsauksmes

Sanita Grickus, Starptautiskās tūrisma fakultātes studente, bijusi praksē Kiprā:

“Lielākie ieguvumi no šī prakses laika bija nenovērtējamā pieredze, angļu valodas zināšanas, daudz draugi Kiprā, jaunas kultūras iepazīšana un patstāvība. Cilvēki Kiprā ir ļoti atvērti un draudzīgi, tādēļ bija viegli iejusties. Kipras iedzīvotājiem ļoti patīk latviešu meitenes, jo mēs izceļamies uz vietējo fona. Priecājos, ka atradu laiku arī paceļot pa šo zemi, jo Kipra ir ļoti skaista valsts. Prakses laikā iesaku nesēdēt uz vietas un doties izbraukumos, cik un tas ir iespējams.”

Lauma Sprula, Starptautiskās tūrisma fakultātes studente, bijusi praksē Rodas salā:

“Pieredze, valodas zināšanas, jauni iespaidi, labas atmiņas un daudz daudz jaunu draugu- to visu ieguvu prakses laikā “Hilton Rhodes Resort” viesnīcā. Šajā laikā piedzīvoju tik daudz, ka to nemaz visu nevar izstāstīt! Katra diena nāca ar jauniem iespaidiem, pārdzīvojumiem un notikumiem. Darbs un izklaide kopā!”

 

Nodarbību saraksts