Dzīve augstskolā>Gada Balva>2016. gads

2016. gads

###GALLERY-HOLDER###

 

 

GODA DOKTORS
Vaira Vīķe-Freiberga
Madrides kluba prezidente un bijusī Latvijas Valsts prezidente (1999-2007)

Šogad Goda nosaukumu piešķiršanas komisija, izvērtējot iesniegto kandidātu pieteikumus, nolēma piešķirt Goda nosaukumu Goda doktors (Doctor honoris causa, Dr.h.c.) Madrides kluba prezidentei un bijušajai Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, novērtējot viņas ieguldījumu tautsaimniecībā, valsts politikas veidošanā, Latvijas tēla spodrināšanā, 20. gadsimta vēstures problēmu skaidrošanā un tautas pašapziņas stiprināšanā. Goda nosaukumu piešķiršanas komisija pieņēmusi lēmumu, pamatojoties arī uz Vairas Vīķes-Freibergas aktīvo sabiedrisko un zinātnisko darbību.

Lasīt vairāk

 

GODA PROFESORS
Guntis Zemītis
Biznesa augstskolas Turība profesors

Šogad Goda nosaukumu piešķiršanas komisija, izvērtējot iesniegto kandidātu pieteikumus, nolēma piešķirt Goda nosaukumu Goda profesors vēsturniekam un arheologam, Biznesa augstskolas Turība profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktoram, vēstures doktoram Guntim Zemītim, novērtējot viņa ieguldīto darbu sabiedrības un augstskolas labā.

Turības Goda profesora tituls tiek piešķirts uz mūžu, tāpēc Guntis Zemītis neslēpj savu prieku un gandarījumu to saņemot, jo arī nākotnē, aizejot no aktīva darba, joprojām varēs uzskatīt sevi par profesoru, kas mudinās attaisnot šo nosaukumu

Lasīt vairāk

 

GODA ABSOLVENTS
Reģionu attīstībā
Guntis Rasims
Rēzeknes novada domes deputāts, Jaunatnes un kultūras projektu vadītājs

Šobrīd Guntis Rasims aktīvi darbojas dzimtajā Rēzeknē, popularizējot latgaliešu kultūru un strādājot ar jauniešiem. Viņš uzskata, ka Latvija iedalās divās daļās – Rīgā un pārējā Latvijā, bet pasaulei ir vajadzīgi reģioni, tos vajag arī Rīgai. Latvijas reģioni šobrīd ir resursu ieguves vieta, līdzīgi kā smilšu karjers. Kā zināms, bez smiltīm un grants ceļu neuzbūvēt, un bez reģionu cilvēkiem neuzbūvēt Latvijas labklājību. Guntis Rasims strādā pie tā, lai arī reģionos būtu cilvēki, lai jaunieši atgrieztos savā dzimtajā pusē un savas zināšanas, laiku un spēkus ieguldītu tur.

Lasīt vairāk

 

GODA ABSOLVENTS
Uzņēmējdarbības vadībā
Edgars Štelmahers
SIA „New Rosme” valdes priekšsēdētājs

Edgars Štelmahers savu vadītāja pieredzi ir papildinājis un bagātinājis „Kraft Foods” pārstāvniecībā Latvijā, AS „Cēsu alus”, SIA „New Rosme” un citos uzņēmumos. E. Štelmahers dalās savās pārdomās par to, kādam jābūt labam vadītājam, uzsverot, ka vadītājam nevajadzētu būt neizlēmīgam un nonākot pie secinājuma, ka vadītājam vispār nevajadzētu būt īpašībām, kas sākas ar „ne”.

Lasīt vairāk

 

GODA ABSOLVENTS
Latvijas uzņēmēju konkurētspējas attīstībā Lielbritānijā
Mārcis Liors Skadmanis
Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs

Mārcis Liors Skadmanis ir absolvējis bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātnes”, kā arī maģistra studiju programmu „Tiesību zinātnes”. Šobrīd viņš aktīvi darbojas, aizstāvot Latvijas uzņēmēju intereses un palīdzot iekarot Lielbritānijas eksporta tirgu, un britu investīciju ienākšanu Latvijā. Par savu karjeras izvēli Mārcis Liors Skadmanis, nedaudz jokojot, teic, ka ļāvis to noteikt liktenim. 

Lasīt vairāk

 

GODA ABSOLVENTS
Tūrisma nozarē
Tabita Šķerberga
Jelgavas novada domes Tūrisma attīstības projektu vadītāja

Tabita Šķerberga ir augstskolas patriote un pārliecinoši apgalvo, ka studijas ir mainījušas viņas dzīvi uz labo pusi. T.Šķerberga ir sapratusi, ka viņas īstā vieta ir tūrisma nozarē – jomā, kas viņai patīk un kurā nemitīgi jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes. Tā ir joma, kas nekad nestāv uz vietas, tāpat kā Tabita.

Lasīt vairāk

 

Nodarbību saraksts