Blogi>Pirmā kursa studenti piedalījās mācību preses konferencē

Pirmā kursa studenti piedalījās mācību preses konferencē (1)

2014. gada 10. novembrī vienpadsmit pirmā kursa Komunikācijas fakultātes studenti kopā ar dekānu Andri Pētersonu piedalījās preses konferences simulācijā. Lai šis process būtu vēl veiksmīgāks, Andris Pētersons pieaicināja divas speciālistes - Martu Kaktiņu, kura pārstāv sabiedrisko attiecību aģentūru „Repute” un Anci Krūmiņu no reklāmas aģentūras „DDB” - Turības absolventes, kuras jau 4 gadus profesionāli strādā nozarē.

FOTO

Simulācijas spēles mērķis bija iegūt praktiskas zināšanas par dalību preses konferencē un tās organizēšanu.

Lai sajūta būtu, kā ‘’īstā’’ preses konferencē, par norises vietu tika izvēlēta augstskolas TV studija, attiecīgi bija iespējams arī filmēt notiekošo. Preses konferences ietvaros tika diskutēts par to, ka Turībā, sadarbojoties ar Junior Achievement, jau pirmajā kursā ikviens var būt uzņēmējs. Studenti sadalījās divās grupās – viena daļa iejutās žurnālistu ādā otra - organizatoru un runātāju. Kad lomas bija sadalītas un sakāmais apdomāts, varēja sākties mūsu preses konference.

Pateicoties pasniedzēja, ekspertu zināšanām un studentu neatlaidībai, process norisinājās ļoti patīkamā gaisotnē, ar vērā ņemamiem rezultātiem. Studenti ļoti labi iejutās iedalītajās lomās un viņu sniegums patiešām atspoguļoja reālas preses konferences organizatoru un mediju pārstāvju rīcību.

Simulācijas noslēgumā pasniedzējs un ekspertes izvērtēja studentu darba plusus un mīnusus un dalījās ar ieteikumiem, kā uzlabot nepieciešamās prasmes. Kā atzina ekspertes Marta un Ance, bija interesanti vērot, kā darbojas topošie kolēģi. Marta Kaktiņa stāsta: „Pirmajā kursā "izspēlēt" preses konferences gaitu noteikti nav viegli... Būt žurnālistu jautājumu "grillētam"  prožektoru gaismā ir izaicinājums pat pieredzējušiem uzņēmējiem un politiķiem, taču Turības pirmā kursa studenti ar šo uzdevumu tika galā lieliski! Man ir prieks redzēt, ka Turībā šobrīd aug jauno profesionāļu paaudze ar tik lielu potenciālu. Ceru, ka paši studenti šo potenciālu izmantos un attīstīs, regulāri piedaloties šādās sabiedrisko attiecību ikdienas notikumu simulācijās, tādejādi iegūstot pirmo nozares pieredzi.  " 

Esam ļoti pateicīgi Andrim Pētersonam par šīs simulācijas organizēšanu, kā arī ekspertēm par veltīto laiku un dalīšanos pieredzē!

Komentāri

Laura

30.11.2014. 21:24
Forši :) Komunikācijas fakultāte mani vilina arvien vairāk.

Nodarbību saraksts