Blogi>Vieslekcijas apskats. Baiba Sipeniece: "Mana pieredze kā pasākumu vadītājai"

Vieslekcijas apskats. Baiba Sipeniece: "Mana pieredze kā pasākumu vadītājai" (1)

Atzīšos godīgi, pret Baibu Sipenieci man vienmēr ir bijuši zināmi aizspriedumi, kuru iemesli ir viņas dalība dažādās humoristiskās pārraidēs un tas, ka nekad iepriekš nebiju redzējusi viņu dzīvē tik tuvu, tādu, kāda viņa ir – patiesu, enerģisku, atklātu.

Baibai Sipeniecei piemīt spēcīga harizma, un viņa spēja patiešām aizraut auditoriju. Tā enerģija, ar kuru viņa stāstīja gadījumus no savas 20 gadus ilgās pasākumu vadīšanas pieredzes, uzlādēja manu „iekšējo bateriju” un iedvesmoja ne tikai censties adekvāti novērtēt realitāti, bet arī piestrādāt pie savas attieksmes dažādās situācijās, it īpaši tajās, kurās neko nav iespējams mainīt.

Klausoties Baibas Sipenieces stāstījumā, skaidri izgaismojas secinājums, ka pasākumu organizēšana un vadīšana ir sarežģīts un stresa pilns process, kuru nespēs koordinēt cilvēks bez konkrētām īpašībām – ir jāprot runāt ar dažādu tipu cilvēkiem un izprast viņus, jāprot pārliecināt, pie tam, tas jādara eleganti un ar smaidu. Baiba to dēvē par „sarunu aikido”, kuru iemācīties var tikai un vienīgi caur pieredzi. Viņa arī atzīmē, ka vīriešiem viņu būtības dēļ ir grūti strādāt šajā sfērā, sievietes tomēr ir elastīgākas jautājumos, kas skar viņu pašcieņu un var tikt uztverti personīgi. Un pasākumu vadīšanā šādu jautājumu ir diezgan daudz – sākot ar izdomātā scenārija niansēm, beidzot ar pieaicināto mākslinieku izvēli.

Baiba Sipeniece minēja daudz piemēru no kāzām. Tā ir īpaša diena, kuru jaunlaulātajiem var sabojāt jebkas, un kāzu organizēšana un vadīšana ir milzīga atbildība. Jāņem vērā, ka līgava šo dienu ir izsapņojusi no bērnības un ka vienmēr ir kāds Ignatonkulis, kurš piedzeras un visu izjauc. Vai jūs, topošie pasākumu vadītāji, esat gatavi jebkādai situācijai?

Interesanti bija stāsti par turīgiem pasūtītājiem – tā ir cilvēku kategorija, ar kuru parasts vidusmēra students maz saskaras, ja vien pats nenāk no turīgo vides. Strādājot pie projektiem ar šiem pasūtītājiem, vienmēr jāmāk jau sākumā novilkt robežas, tajā pašā laikā akceptējot un cienot šo cilvēku dīvainības, pretējā gadījumā var rasties situācija, kad nokļūsti izsūtāmā zēna lomā. Izklausās grūti, vai ne? Arī adekvātam pašvērtējumam ir liela nozīme – tas nedrīkst būt ne par augstu, ne par zemu.

Lekcijas gaitā ieguvu ļoti svarīgu atziņu, kas noteikti būs noderīga ne tikai pasākumu organizēšanā un vadīšanā, bet arī pilnīgi citās darbības sfērās – cilvēki ir gatavi maksāt lielu naudu par labām sajūtām. Iegādājoties jaunu lietu, cilvēks izjūt gandarījumu salīdzinoši īsu laiku – dienu, nedēļu, mēnesi.. Savukārt, sajūtas un atmiņas par tām paliek ar mums kopā daudz ilgāk. Katrs no mums ir bijis pasākumā – dzimšanas dienā, izlaidumā, nedēļas nogales svinēšanā -, kurā rodas kompānijas stāsti un joki, kas pēc tam tiek stāstīti un pieminēti gadiem ilgi. Un ja vēl tie ir iemūžināti fotogrāfijās vai video..

Vieslekcijā bija maz konkrētas informācijas teorijas un gatavu „recepšu” veidā, jo pasākumu vadīšanā vērtīgākās zināšanas dod tieši pieredze, bet tas, ko no Baibas Sipenieces noteikti vērts pamācīties, ir viņas smaids un pozitīvā attieksme arī tādās situācijās, kas šķiet bezcerīgas un no kurām izejas pirmajā acu uzmetienā nemaz nav. Būt vienmēr labā noskaņojumā – tā arī ir māksla.

 

Komentāri

Andi

04.02.2018. 13:21
test

Nodarbību saraksts