Aktualitātes>Veiksmīgi aizritējusi grāmatai veltītā diskusija par Singapūras mācībstundām Latvijai

Veiksmīgi aizritējusi grāmatai veltītā diskusija par Singapūras mācībstundām Latvijai (1)

Lai izzinātu, kā Singapūra no trešās pasaules valsts kļuvusi par šodienas Pasaules Bankas Doing Business reitinga līderi, un diskutētu, ko no šīs pieredzes var mācīties Latvija, 6. februārī Biznesa augstskolā Turība pulcējās 160 pārstāvji – politiķi, finansisti, uzņēmēji, žurnālisti, augstskolas mācībspēki un studenti - uz Li Guaņjao grāmatas „No trešās pasaules valsts uz pirmo. Singapūras stāsts 1965.-2000.” atklāšanai veltītu diskusiju.

VIDEO IERAKSTS. FOTO  
Grāmata „No trešās pasaules valsts uz pirmo. Singapūras stāsts 1965–2000.” latviešu lasītāju iepazīstina ar ekonomikas, politikas, diplomātijas, kultūras un vēstures jautājumiem, kas ikvienu lasītāju rosina iepazīt savas un citu valstu kultūru, uzņemties atbildību par savu dzīvi un valsts attīstību, pārvarēt grūtības un virzīties uz sasniegumiem, veicina patriotismu un veido morāles normas. Grāmatas autors Li Guaņjao (Lee Kuan Yew) ir viens no izcilākajiem 20.gadsimta sabiedriskajiem darbiniekiem un valstsvīriem. Ar viņa vārdu ir cieši saistīta Singapūras valsts, kas iedzīvotāju skaita, teritorijas lieluma un nacionālo minoritāšu ziņā ir līdzīga Latvijas valstij, tapšanas un labklājības vēsture.

Diskusijas ievaddaļā notika Turības Attīstības padomes priekšsēdētāja, LTRK viceprezidenta Aigara Rostovska un ekonomikas ministra Daniela Pavļuta uzrunas, kā arī Globālās Līderības foruma priekšsēdētāja, singapūrieša Lova Sjeva Thiama (Low Siew Thiam) lekcija – „Singapūra: Pasaules Bankas Doing Business 2012 līderis”.

Diskusiju par Singapūras mācībstundām Latvijai žurnālista Edija Boša vadībā raisīja A.Rostovskis, D.Pavļuts, Ārlietu un Aizsardzības ministriju parlamentārie sekretāri – Viktors Makarovs un Veiko Spolītis, Prudentia partneris Ģirts Rungainis, Ārvalstu Investoru padomes izpilddirektors, Rīgas brīvostas valdes loceklis Ģirts Greiškalns, mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis un LTRK viceprezidente, nodokļu un nodevu eksperte Lienīte Caune.

Diskusijas noslēgumā sekoja Turības izdevniecības vadītāja Daigas Rugājas uzruna un grāmatas dāvināšana diskusijas ekspertiem, kā arī LTRK biedriem – Kompetenču padomju locekļiem.

Grāmatas atklāšanai veltītu diskusiju organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Biznesa augstskola Turība (Turība).

Grāmata tirdzniecībā būs pieejama no 21. februāra.

Liels paldies visiem, kuri rada iespēju dalīties pārdomās par Singapūras mācībstundām Latvijai!

20.02.2013

Nodarbību saraksts