Aktualitātes>TURID projekta dalībnieki izstrādā ieteikumus Gaujas Nacionālā parka turpmākai attīstībai

TURID projekta dalībnieki izstrādā ieteikumus Gaujas Nacionālā parka turpmākai attīstībai (0)

No 5. līdz 9. maijam Ungurmuižu par savu naktsmītni sauca 24 NordPlus TURID projekta dalībnieki (studenti un pasniedzēji) no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas. Trīs aizraujošas dienas tika pavadītas dažādās aktivitātēs Gaujas Nacionālajā parkā. Projekta tēma bija par sadarbību tūrisma uzņēmumu vidū un vairāku aktivitāšu apvienojumu kā tūrisma produktu.

Lai izmēģinātu un pārbaudītu kā tas darbojas, dalībnieki katru dienu veica dažādas aktivitātes un noslēguma dienā veica apkopojumu, aktīvi diskutēja un izteica viedokli, pauda atsauksmes un ieteikumus, kā arī prezentēja grupu darbu par tūrisma maršrutu Gaujas Nacionālajā parkā vismaz divām dienām.

Pirmajā vakarā studenti iepazīstināja ar sevi un nedaudz pastāstīja par savām augstskolām, rādot interesantus video. Otrā diena bija pilna ar aktivitātēm – riteņbraukšana no muižas līdz Gaujai, laivošana pa Gauju ar kanoe, nūjošana gar ainavisko Amatas upi. Par maltīti vispār nebija jāuztraucas – ēdienreizes bija izcilas, un visas garšas kārpiņas tika apmierinātas. Trešajā dienā devāmies apskatīt Siguldu, ar gaisa vagoniņu pārcēlāmies uz Turaidas pusi, apmeklējām Gūtmaņalu, taču dienas galvenā aktivitāte bija izjādes ar zirgiem Līgatnes dabas parkā. Tāpat tur varēja pastaigāt pa dabas takām, uzkāpt skatu tornī un sasveicināties ar lāčiem.

Katru vakaru muižas telpās notika valstu prezentēšana, kad mēs un citi projekta dalībnieki stāstīja faktus par savu valsti, rādīja spēles un aicināja nogaršot kaut ko īpašu no kulinārijas. Ceturtās dienas pirmā puse tika aizvadīta turpat Ungurmuižā, ļaujot brīvi iepazīt skaisto parku un muižas apkārtni. Pēc semināra un diskusijām devāmies ekskursijā uz Valmiermuižas alus darītavu, kur izsekojām visam alus tapšanas procesam un beigās arī nogaršojām lielisko brūvējumu. Valmierā izbraucām ar Gaujas tramvaju un uzzinājām teikas par un ap pilsētu, tad izstaigājām nesen tapušo Sajūtu parku, kur varēja pievērsties kam mierīgākam pēc visām aktivitātēm. Noslēguma vakars patiesi bija skaists – īsts viduslaiku šovs ar viduslaiku virtuvi pasniegts Cēsu pilī.

Šīs dienas bija kā viena liela izklaide, taču piedzīvotais atvēra acis un lika paskatīties uz lietām citādi, analizēt, pamanīt atšķirīgo starp tautām, cilvēku prasībām un labklājības līmeni, sniedza idejas, kā pareizi izmantot dabas resursus un noteikti novērtēt to, kas mums pieder gan kā tautai, gan kā valstij!

 

Informāciju sagatavoja:
Starptautiskā tūrisma fakultātes studente Arta Iesalniece

15.05.2014

Nodarbību saraksts